Lepší podmínky zaručující vyšší odškodnění a
přitom za stejnou cenu. S takovou nabídkou životního pojištění přišly v
minulých týdnech dvě pojišťovny. Jejich klienti tak mohou získat statisíce
korun navíc.
Výhodnější životní pojištění si můžete sjednat
nejméně do konce roku. Nabízí ho:
Pokud si sjednáte do konce roku životní pojištění u Kooperativy, získáte k pojistnému plnění jednorázové zvýhodnění 500 000 korun.
A to v případě, že celkové hodnocení trvalých následků úrazu bude minimálně 50 %.
Každá pojišťovna má totiž tabulku, ve které jednotlivým úrazům nebo trvalým následkům přiřadí určité bodové nebo procentuální skóre. Na zmíněný bonus tedy máte právo, když pojišťovna podle této tabulky ohodnotí trvalé následky vašeho zranění alespoň na 50 %.
Akce se týká nových klientů, kteří si sjednají smlouvu s připojištěním trvalých následků úrazu. Šanci na bonus ale mají i stávající pojištěnci.
Stačí splnit 2 podmínky:
Nabídku mohou využít dospělí i děti. Zvýhodnění jim pak bude platit po celou dobu smlouvy.
S podobnou akcí přišla také pojišťovna MetLife. Zvýhodnění získají klienti, kteří si sjednají smlouvu do konce ledna příštího roku.
Podobně jako u Kooperativy mají nárok na vyšší odškodnění. MetLife však nemá bonus určený konkrétní částkou ale procenty navíc.
Pojistné plnění klientů se zvedne o 20 % oproti standardním podmínkám. Toto zvýhodnění platí pro případy:
Podobné akce pojišťovny čas od času zveřejňují, aby lidi přiměli ke sjednání životního pojištění. Vidina vyššího plnění, za které zaplatí méně peněz, je pro řadu lidí lákavá.
Zájem o tento produkt roste i kvůli přetrvávající pandemii nemoci covid-19. Řada lidí, kteří ji prodělali, má totiž trvalé následky. Například poškození srdce nebo plic.
Právě v těchto případech jim pomůže správně nastavené životní pojištění. A také pokud:
Posledními akcemi pojišťovny upozorňují na možnosti, které životní pojištění nabízí. Podle jejich představitelů lidé příliš neřeší pojištění, které jim pomůže právě v případě trvalých následků.
Jen Kooperativě lidé každý rok nahlásí přibližně 9 000 úrazů, po kterých mají trvalé následky.
Některé jsou velmi vážné. Například loni si hned 156 lidí při úrazu poranilo páteř a míchu. A následkem je doživotní pohyb s pomocí invalidního vozíku.
Kooperativa zároveň upozorňuje, že lidé pojištění trvalých následků podceňují a většinou řeší jen úrazové pojištění.
Podle údajů pojišťovny přitom stojí za 96 % případů invalidity vážná onemocnění. Jen 4 % jsou tedy způsobená úrazem.
Nepříliš známým faktem je také to, že víc než třetinu případů invalidity způsobí duševní poruchy a poruchy chování. Jsou to tedy vůbec nejčastější příčiny invalidity.
Jak tedy vybrat správné životní pojištění? V první řadě si musíte uvědomit, v jakých situacích vám pomůže.
Většinou jsou to případy, kdy z nějakého důvodu nemůžete pracovat a zůstanete bez příjmů. Nedokážete si tak zajistit životní standard, na který jste byli zvyklí.
Myslet musíte také na situace, kdy potřebujete kvůli zdravotním omezením peníze například na nutné pomůcky.
I když vám pojištění zdraví nevrátí, pomůže vám například:
V případě smrti pak zajistí, aby vaše rodina nezůstala bez peněz. A pomůže i s doplacením případné hypotéky.
Životní pojištění si přitom můžete poskládat z následujících produktů:
Pokud žijete zdravě, můžete získat životní pojištění výhodněji. Například pojišťovna MetLife nabízí za zdravý životní styl až 37% slevu na pojistném.
Podobná zvýhodnění nabízí i další poskytovatelé. Často přitom stačí zdánlivé maličkosti – například nekouřit nebo chodit na preventivní prohlídky. Výhodu mají i lidé s méně rizikovým zaměstnáním a dárci krve.
A kdy je nejlepší životní pojištění sjednat? Obecně se dá říct, že čím dříve, tím lépe. Čím jste starší, tím dráž vás pojištění vyjde.
Pokud budete vyčkávat, hrozí také, že ještě před uzavřením pojistky onemocníte závažnou chorobou nebo se vážně zraníte. I kdybyste hned poté pojistku uzavřeli, peníze od pojišťovny nedostanete. A nezbude vám než se spolehnout na vlastní úspory.
Statistiky ukazují stále dokola ten stejný trend v českém pojišťovnictví: lidé si častěji pojišťují svůj majetek než vlastní život a zdraví. Stále ještě je to 65 procent Čechů, co má pojištěnou domácnost, ale jen 50 % Čechů se sjednaným životním pojištěním. Zaměřme se tu podrobněji na otázku o svých prioritách při zajišťování budoucnosti.
Jak najít nejvýhodnější povinné ručení pro váš vůz? Porovnání povinného ručení online a na jednom místě je tou nejlehčí cestou, jak si vybrat správně. Proto tu pro vás máme u povinného ručení srovnání formou jednoduché online kalkulačky.
Do deseti let vznikne v České republice dvacet nových Center dlouhodobé péče, s kapacitou 2 500 lůžek. Za ambiciózním projektem stojí české pojišťovny, které tak reagují na rostoucí potřebu specializované péče o seniory. Podle České asociace pojišťoven (ČAP) otevře první centrum své dveře v roce 2025 v Chodové Plané na Tachovsku, další bude následovat v Dolních Břežanech. Projekt tento týden získal oficiální podporu Vlády ČR.
Povinné ručení je základní pojištění, které musí mít každé vozidlo provozované na veřejných komunikacích. Ať už vlastníte auto, motorku, přívěs nebo jiný typ vozidla, je důležité vědět, jaké povinnosti se na vás vztahují, jaké máte možnosti a na co si dát pozor. V našem průvodci se podrobně zaměříme na různé druhy povinného ručení a pomůžeme vám vybrat to nejvýhodnější pro vaše potřeby.
Havarijní pojištění je klíčovým nástrojem pro ochranu vašeho vozidla před škodami, ať už způsobenými nehodami, živly, nebo vandalismem. Správně zvolené pojištění vám může ušetřit mnoho starostí i peněz. Tento průvodce vám ukáže, co kryje havarijní pojištění, ale i na co se nevztahuje. Zjistíte, jak vybrat havarijní pojištění (včetně krátkodobého, třeba na cestu do zahraničí), jak nastavit limity a co vše ovlivňuje cenu pojistky.
KOMENTÁŘE k článku Bonus k životnímu pojištění? Až půl milionu navíc za trvalé následky
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.