Když vyrážíte někam do zahraničí, rozhodně
musíte myslet na kvalitní cestovní pojištění. To by mělo být maximálně
komplexní a pokrýt spousty rizik. I v době koronavirové máme neustále možnosti
cestování a spousta lidí musí vyrazit i několikrát za rok. Chtějí si samozřejmě
situaci ulehčit, a tak mohou využít pojištění k platební kartě. Tu máte
prakticky vždy při sobě a v případě krátkodobých cest nebo eurovíkendů není
zapotřebí s dalším dodatečným připojištěním počítat. Jaké banky je nabízí a co
pokrývá?
V první řadě je důležité poznačit, že cestovní pojištění k platební kartě nabízí takřka všechny banky. Liší se jen svými charakteristikami. Co tedy nejčastěji pokrývá? Především výlohy spojené s léčbou úrazů nebo nemocí, jimž se bohužel v zahraničí mnohdy nevyhnete. Stejně tak se může týkat třeba repatriace nebo pojištěním odpovědnosti za škodu, kterou způsobíte třetí osobě. Alternativ pojistného krytí je u takovýchto pojistek vcelku velké množství. Pojistit si lze mimo jiné také storno zájezdu, zpoždění letu nebo cokoli jiného, co se vám může při cestování do zahraničí přihodit.
Určitě není od věci uvést přímo výhody pojištění k platební kartě. Prozrazují je i mnohé akční letáky a srovnávače online. Hlavní předností je absence povinnosti sjednávat znovu při každém výletu do zahraničí opětovně cestovní pojištění. Zapomeňte na opakované podepisování smluv. Odpadnout vám může i starost s pojištěním celé rodiny. Všechno lze mít velmi rychle a jednoduše.
Jakousi základní nevýhodou může být snad jen to, že vznikne nezbytný klientský vztah mezi vámi a danou bankou. U jednorázových pojistek tomu tak není. Takto budete muset mít u banky i bankovní konto. Finanční instituce si vás jednoduše uváže. Přesto si takto lze pojistit i cestovní zavazadla a pojistka se mnohdy vyplatí.
Máte v hlavě velké podnikatelské plány, které vám však narušuje představa toho, jak budete muset dlouho řešit nejrůznější administrativní úkony? V takovém případě je koncept prodeje takzvané ready-made společnosti určený přesně pro vás. Proč je právě tento způsob tak výhodný a co všechno klientovi přinese?
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Změny v danění Bitcoinu vzbudily v poslední době pozornost, která je snad srovnatelná jen s tím, když Bitcoin poprvé prolomil hranici 10 000 dolarů. Čeští držitelé kryptoměn se nyní upínají na rozhodnutí poslanců, kteří mají určit, zda bude Bitcoin a další kryptoměny daněny stejným způsobem jako akcie.
Pořízení vlastního bydlení je pro většinu lidí jedním z největších životních kroků. Vzhledem k vysokým cenám nemovitostí je často nutné sáhnout po hypotéce. Navigace ve světě hypotečních úvěrů však může být složitá a zmatečná. Hypoteční poradce je odborník, který vám může pomoci se zorientovat v nabídkách bank a zprostředkovat nejlepší možné podmínky pro vaši hypotéku.
Zdroj fotografie: Freepik.com
Češi jsou světovými přeborníky v používání platebních karet. Nejsme ovšem jediní, kdo na ně sází. O jejich zneužití jako přímé cesty k našim penězům se neúnavně snaží i skupiny kyberpodvodníků. Ti dokážou narafičit nejrůznější situace, v nichž nás chtějí okrást. A i přes stále důraznější varování, které slýcháme ze všech stran, se jim bohužel daří. Profesionálové zkušení v oboru ochrany našich financí v kyberprostoru mají pro všechny, kdo chtějí umět včas podvody rozpoznat, několik rad. V pořadu Interview PLUS je divákům prozradil jeden z nejpovolanějších, šéf odboru prevence karetních podvodů v Komerční bance, Pavel Šašek, který upozorňuje i na falešné weby, k jejichž odhalení často vede jen drobnost.
Kyberútočníci jen za prvních sedm měsíců letošního roku napadli 50 tisíc klientů českých bank. Oproti stejně dlouho sledovanému období v loňském roce se jedná o nárůst o 37 %. A jak varuje Česká bankovní asociace, bude hůř. Podvodníci vymýšlejí stále důmyslnější triky a metody k oklamání samotných majitelů peněz i těch, kteří je mají chránit. Mezi ně patří Marek Macháček, který pokusy „internetové škodné“ odráží už jedenáct let. Zatímco zpočátku své kariéry případy pokusů o finanční podfuky počítal na prstech jedné ruky, dnes se takřka nezastaví.
KOMENTÁŘE k článku Cestovní pojištění k platební kartě: Kdy se vyplatí a co pokrývá
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.