Když vyrážíte někam do zahraničí, rozhodně
musíte myslet na kvalitní cestovní pojištění. To by mělo být maximálně
komplexní a pokrýt spousty rizik. I v době koronavirové máme neustále možnosti
cestování a spousta lidí musí vyrazit i několikrát za rok. Chtějí si samozřejmě
situaci ulehčit, a tak mohou využít pojištění k platební kartě. Tu máte
prakticky vždy při sobě a v případě krátkodobých cest nebo eurovíkendů není
zapotřebí s dalším dodatečným připojištěním počítat. Jaké banky je nabízí a co
pokrývá?
V první řadě je důležité poznačit, že cestovní pojištění k platební kartě nabízí takřka všechny banky. Liší se jen svými charakteristikami. Co tedy nejčastěji pokrývá? Především výlohy spojené s léčbou úrazů nebo nemocí, jimž se bohužel v zahraničí mnohdy nevyhnete. Stejně tak se může týkat třeba repatriace nebo pojištěním odpovědnosti za škodu, kterou způsobíte třetí osobě. Alternativ pojistného krytí je u takovýchto pojistek vcelku velké množství. Pojistit si lze mimo jiné také storno zájezdu, zpoždění letu nebo cokoli jiného, co se vám může při cestování do zahraničí přihodit.
Určitě není od věci uvést přímo výhody pojištění k platební kartě. Prozrazují je i mnohé akční letáky a srovnávače online. Hlavní předností je absence povinnosti sjednávat znovu při každém výletu do zahraničí opětovně cestovní pojištění. Zapomeňte na opakované podepisování smluv. Odpadnout vám může i starost s pojištěním celé rodiny. Všechno lze mít velmi rychle a jednoduše.
Jakousi základní nevýhodou může být snad jen to, že vznikne nezbytný klientský vztah mezi vámi a danou bankou. U jednorázových pojistek tomu tak není. Takto budete muset mít u banky i bankovní konto. Finanční instituce si vás jednoduše uváže. Přesto si takto lze pojistit i cestovní zavazadla a pojistka se mnohdy vyplatí.
Silným motivem k dlouhodobému investování by se mohly stát pro řadu Čechů vlastní děti. Jak ukázal průzkum, který pro Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT ČR) provedla agentura Perfect Crowd, až 66 % respondentů svým potomkům spoří, aby jim v budoucnu ulehčilo vstup do dospělosti. Nejpočetnější skupina dotázaných, konkrétně 29 %, podle citovaného průzkumu naspoří ročně do 10 000 Kč, mezi 10 tisíci a 30 tisíci Kč ročně pak odloží 28 % Čechů.
Realitní podílové fondy se těší mezi Čechy stále větší popularitě. Svůj podíl na tom mají mimo jiné klesající úroky u spořicích účtů v bankách. Část lidí již přesunula své peníze právě do nemovitostních fondů určených drobným investorům a další k nim ještě přibydou. Jednou z hlavních výhod realitních podílových fondů je jejich nízká rizikovost. Na sedmibodové škále rizikovosti investic SRI zaujímají často druhý nejnižší stupeň 2 a jsou tak optimální volbou i pro konzervativní investory.
Češi opouštějí „starý“ typ penzijního spoření, jehož výnos v uplynulých letech zdaleka nepokryl ani inflaci. V rámci dobrovolného spoření na stáří s podporou státu jsou naopak na vzestupu doplňkové penzijní spoření (DPS) a dlouhodobý investiční produkt (DIP), který byl spuštěn na začátku letošního roku. Jeho cílem je motivovat více lidi, aby se zabezpečili na stáří.
Investice do kryptoměn často vyvolávají
debaty kvůli jejich vysoké volatilitě a souvisejícím rizikům. Ale co kdyby
teoretická rizika mohla být minimalizována pomocí špičkové analytiky založené
na umělé inteligenci? Právě to je vizí SmartBit Boost—průlomové investiční
platformy, která má za cíl učinit celý proces kontrolovanější a spolehlivější.
Umělá inteligence (AI) již není jen doménou futuristických vizí nebo vědeckofantastických filmů. Dnes proniká do všech oblastí našeho života a mění způsob, jakým pracujeme, komunikujeme a dokonce i tvoříme. Její potenciál je obrovský, a přesto se mnozí ptají: Jak vlastně umělá inteligence funguje a jak ji můžeme využít ve svůj prospěch?
KOMENTÁŘE k článku Cestovní pojištění k platební kartě: Kdy se vyplatí a co pokrývá
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.