Kdy se vyplatí částečné umoření hypotéky? Na co si dát pozor při koupi nemovitosti a jak lze zabezpečit budoucnost dítěte? To vše se dozvíte v 17. dílu hypotečních novinek.
Správné finanční plánování je klíčem k dlouhodobé stabilitě a bezpečí, ať už se jedná o rozhodnutí týkající se částečného splacení hypotéky, vyjednávání kupní smlouvy při pořízení nemovitosti, nebo investování do budoucnosti vašich dětí. V tomto článku se zaměříme na hlavní aspekty těchto důležitých finančních rozhodnutí a poskytneme vám cenné tipy, které vám pomohou lépe se v této problematice zorientovat. Ať už zvažujete předčasné splacení hypotéky, hledáte správný postup při koupi nemovitosti, nebo přemýšlíte o nejlepších možnostech investic pro budoucnost své rodiny, zde najdete potřebné odpovědi.
Přemýšlíte o předčasném splacení hypotéky, ať už částečně nebo úplně? Je to dobrý nápad? Jaké další možnosti máte? Přirozené přání každého, kdo má hypotéku, je se jí co nejrychleji zbavit. Je to odpovědné a správné. Ale vyplatí se to?
Nejčastější čas pro předčasné splacení hypotéky je na konci fixace, kdy můžete splatit celou částku bez sankcí. Během splácení pak můžete každoročně umořit část hypotéky bez trestů.
Před mimořádným splacením si položte několik důležitých otázek. Co jiného bych mohl s penězi udělat? Jaké jsou mé dlouhodobé cíle? Vyplatí se mi peníze uložit, kde vydělají víc než úrok na hypotéce? Nebo investovat do nemovitosti a zajistit tím dlouhodobě sebe a rodinu? Jakmile si na tyto otázky odpovíte, budete mít jasno.
Při nákupu nemovitosti se nejčastěji setkáte s realitním makléřem prodávajícího. Po výběru nemovitosti se do procesu zapojují právník realitní kanceláře a samotný prodávající. Jak se bránit, když jste na vše sám? Jak si zajistit rovnováhu při jednání?
V zahraničí je běžné, že i kupující má vlastního makléře, což v Česku bohužel není zvykem. Kupující pak čelí složitým podmínkám, kterým často ustoupí i za cenu rizika, že jsou protiprávní, jen aby o nemovitost nepřišel. To není výjimka.
Pokud nemáte svého makléře, je zásadní zajistit si alespoň kvalitní právní pomoc, technickou kontrolu nemovitosti a poradce pro financování. Tento tým chrání vás jako kupujícího.
Zajištění rodiny je klíčovým úkolem každého rodiče, a s tím souvisí i otázka, jak finančně zabezpečit sebe a děti do budoucna. Jaké jsou vhodné nástroje a kdy se tím začít zabývat?
Podívejme se na různé možnosti, které můžete využít. Mezi nejčastější patří pravidelné investice s širokým spektrem variant, stavební spoření, které bylo dříve velmi populární, nebo investice do nemovitostí jako jsou byty a pozemky.
Nejdůležitější je ujasnit si, jaké jsou vaše cíle. Poté, co si je stanovíte, můžete začít hledat správné odborníky, kteří vám s tím pomohou.
Přečtěte si také poslední Hypoteční novinky č. 16.
Dostupnost bydlení se v uplynulém roce držela stabilně kolem hranice 60 %. Znamená to tedy, že průměrná domácnost vynaloží na splácení nově pořízeného bytu zhruba 60 % čistých peněžních příjmů.
Nabídkové úrokové sazby dosáhly svých "novodobých" maxim již téměř před dvěma a půl lety. Během této doby jsme svědky pozvolného poklesu, který byl na přelomu let 2023 a 2024 dočasně vystřídán strmějším snižováním.
Jaké existují druhy pojištění a k čemu slouží? Jak refinancovat hypotéku a ušetřit a jak pojistit nemovitost v záplavové oblasti? To vše se dozvíte ve 20. dílu hypotečních novinek.
Již vyšly statistiky České bankovní asociace, nyní se tedy můžeme podívat na informace za měsíc říjen, které vyznívají veskrze pozitivně.
Skupina KB, do které patří i Modrá pyramida spouští od dnešního dne 6.11.2024 časově omezenou akční nabídku na podporu prodeje stavebního spoření.
KOMENTÁŘE k článku Hypoteční novinky č. 17 - experti na hypotéky radí
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.