Hypoteční novinky č. 23 - experti na hypotéky radí

Proč nejlevnější hypotéka vždy neznamená, že je to ta nejvýhodnější? Jak zvýšit šance na získání hypotéky? Jak koupit nemovitost bez vlastních úspor pomocí 100% hypotéky? To vše se dozvíte ve 23. dílu hypotečních novinek
Nejnižší úrok není vždy výhra: Co si ohlídat u hypotéky?
Nenechte se nachytat jen na nízkou sazbu a dávejte pozor na poplatky, které výslednou cenu pořádně navýší. Proto sledujte RPSN, abyste měli jasno o skutečných nákladech hypotéky.
Fixace vám může usnadnit život, nebo vás naopak svázat: krátká fixace umožňuje rychlejší změnu, dlouhá zase drží stabilní sazbu. Je to o vaší strategii, ne jen o momentální akci od banky.
Nepodceňujte ani možnost refinancování a celkové podmínky – úrok není všechno. Máte rezervu pro nečekané výdaje? Bez ní se zbytečně vystavujete stresu.
Cesta k hypotéce po insolvenci: Co musíte vědět?
Prošli jste insolvencí a chcete hypotéku? Šance existuje! Banky obvykle vyžadují čekací dobu alespoň 3 roky. Po konkurzu může být ještě delší, ale neznamená to, že jste bez možností.
Důležitá je stabilita – pravidelný příjem, dobrá úvěrová historie a případně spolužadatel vám mohou otevřít dveře. Pokud banka odmítne, zkuste nebankovní poskytovatele a časem refinancujte.
Bez vlastních peněz k hypotéce? Možnosti tu jsou!
Nemáte úspory, ale chcete hypotéku? Banky sice 100% financování běžně neposkytují, ale existují způsoby, jak si sen o vlastním bydlení splnit.
Můžete ručit jinou nemovitostí nebo zkombinovat hypotéku s úvěrem. Jen pozor, ať se nezamotáte do dluhové pasti! Vyšší půjčka znamená i vyšší úroky a přísnější podmínky.
Než se rozhodnete, je dobré znát všechna rizika.
Přečtěte si také poslední Hypoteční novinky č.22.