Máte strach z virů? Platíte kartou online? Bojíte se, že se vám někdo nabourá do webkamery?
Virtuální svět má víc než dost temných zákoutí, kde vám hrozí nebezpečí. Většina uživatelů je podceňuje a když přijde nečekaný problém, hořce lituje. Ideální strategie, jak se e-hrozbám vyvarovat, jsou veskrze dvě. Pojďme se na ně podívat.
Pozor, tato taktika vyžaduje jistou dávku sebekázně, takže opravdu není pro každého. Její jádro spočívá v tom, že ten, kdo neriskuje, nemá co ztratit. Jak lze tedy případné napadení minimalizovat? Neplaťte kartou online. Nenavštěvujte neprověřené weby. Nezapomínejte pravidelně aktualizovat svůj operační systém. Neklikejte na podivné odkazy v mailu (věřte nám, opravdu jste jen tak nevyhrál/a 7 milionů $ ani nový iPhone).
Nechte nás hádat. Že vám to občas trochu ujede a navštívíte web, který nemá zrovna zabezpečení na úrovni FBI? Že občas ze zvědavosti podlehnete clickbait banneru? No jistě, jsme jenom lidi. A proto máme stroje. Vztyčte antivirové štíty a vaše kybernetická defenzíva nabyde solidních parametrů.
Na Alza.cz nyní můžete koupit za rozumnou cenu bezpečnostní software od Kaspersky, se kterým můžete mít klid. Balíček Internet Security zvládne ochranu proti všem útokům, zabezpečení online plateb, šifrování osobních údajů i blokaci otravných bannerů. Samozřejmě, že před organizovanou skupinou kyberteroristů vás nezachrání, ale za danou cenu jde o nejlepší antivirové řešení pro běžné uživatele na trhu.
Změny v danění Bitcoinu vzbudily v poslední době pozornost, která je snad srovnatelná jen s tím, když Bitcoin poprvé prolomil hranici 10 000 dolarů. Čeští držitelé kryptoměn se nyní upínají na rozhodnutí poslanců, kteří mají určit, zda bude Bitcoin a další kryptoměny daněny stejným způsobem jako akcie.
Pořízení vlastního bydlení je pro většinu lidí jedním z největších životních kroků. Vzhledem k vysokým cenám nemovitostí je často nutné sáhnout po hypotéce. Navigace ve světě hypotečních úvěrů však může být složitá a zmatečná. Hypoteční poradce je odborník, který vám může pomoci se zorientovat v nabídkách bank a zprostředkovat nejlepší možné podmínky pro vaši hypotéku.
Zdroj fotografie: Freepik.com
Češi jsou světovými přeborníky v používání platebních karet. Nejsme ovšem jediní, kdo na ně sází. O jejich zneužití jako přímé cesty k našim penězům se neúnavně snaží i skupiny kyberpodvodníků. Ti dokážou narafičit nejrůznější situace, v nichž nás chtějí okrást. A i přes stále důraznější varování, které slýcháme ze všech stran, se jim bohužel daří. Profesionálové zkušení v oboru ochrany našich financí v kyberprostoru mají pro všechny, kdo chtějí umět včas podvody rozpoznat, několik rad. V pořadu Interview PLUS je divákům prozradil jeden z nejpovolanějších, šéf odboru prevence karetních podvodů v Komerční bance, Pavel Šašek, který upozorňuje i na falešné weby, k jejichž odhalení často vede jen drobnost.
Kyberútočníci jen za prvních sedm měsíců letošního roku napadli 50 tisíc klientů českých bank. Oproti stejně dlouho sledovanému období v loňském roce se jedná o nárůst o 37 %. A jak varuje Česká bankovní asociace, bude hůř. Podvodníci vymýšlejí stále důmyslnější triky a metody k oklamání samotných majitelů peněz i těch, kteří je mají chránit. Mezi ně patří Marek Macháček, který pokusy „internetové škodné“ odráží už jedenáct let. Zatímco zpočátku své kariéry případy pokusů o finanční podfuky počítal na prstech jedné ruky, dnes se takřka nezastaví.
Říjen je mezinárodně uznáván jako Měsíc povědomí o kybernetické bezpečnosti. Tato iniciativa je zaměřena na zvýšení povědomí o kybernetických hrozbách a poskytnutí užitečných nástrojů, které umožňují ochranu dat a systémů v digitálním světě. V kontextu dynamického rozvoje technologií, jako jsou cloudová řešení a umělá inteligence (AI), je téma kybernetické bezpečnosti stále důležitější. Pozvání do Interview PLUS Speciál přijali hosté z oblasti bankovnictví a technologií: Klára Starková, provozní ředitelka Moneta Money Bank, Martin Rehak, generální ředitel a zakladatel technologické společnosti Resistant AI, a Tibor Kolejak, generální ředitel pro Amazon Web Services v České republice a na Slovensku.
KOMENTÁŘE k článku Internet překypuje hrozbami. Víme, jak se bránit
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.