Banky.cz Články Komerční sdělení Jak funguje odložená platba a kolik vás to bude stát

Jak funguje odložená platba a kolik vás to bude stát

Jak funguje odložená platba a kolik vás to bude stát

Všimli jste si při nakupování na internetu ikony Odložená platba a přemýšleli jste, o co se jedná a jak to vlastně funguje? Přečtěte si vše o této nové platební metodě, která vám ušetří spoustu starostí.

REKLAMA

Poslední statistiky o Češích a nakupování na internetu neukazují nic neobvyklého – Češi nakupují přes internet čím dál tím raději a častěji. Stále sice dominují ženy a nákupy přes notebook nebo stolní počítač, ani muži a mobilní nakupování však nejsou pozadu. Průměrná hodnota objednávky na e-shopu je nyní okolo 1200 korun.

S tím, jak si zákazníci zvykají na online nakupování a zvyšují se jejich požadavky a standardy, se také rozšiřují aktivity samotných e-shopů. Ty se snaží vyjít vstříc širokým nebo naopak úzce specializovaným sortimentem, a především co nejrozsáhlejším portfoliem možností dopravy a plateb.

Nakoupit teď, zaplatit později

Posledním takovým hitem bylo zapojení možnosti zaplatit kryptoměnami, nejčerstvější novinkou je pak odložená platba. Ta má ambice nahradit zastaralý způsob doručování zboží dobírkou. Odloženou platbu zákazník jednoduše zvolí při výběru platby v košíku internetového obchodu, který mu produkt hned expeduje, aniž by nakupující musel předem cokoli zaplatit. Následně má 14 dní na to, aby si zboží vyzkoušel, zkontrolovat a rozhodl se, jestli si jej opravdu nechá, a tedy za něj také zaplatí.

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Odložená platba může také výrazně ulehčit lidem v náročné finanční situaci, kdy se sejde více výdajů naráz, tím, že si mohou potřebné zboží objednat rovnou bez zajišťovaní pochybných mikropůjček, a zaplatit za daných 14 dní až dostanou svůj pravidelný příjem.

Konečně bez poplatků

Běžný účet od mBank zdarma

Velkou výhodou odložené platby je oproti dobírce či spotřebitelskému úvěru právě to, že je zcela zdarma. Neplatí se žádné poplatky za využití této služby, ani žádné úroky během čtrnáctidenní lhůty. Navíc není založená ani na tom, že zákazníci budou na splácení zapomínat. Odložená platba MALL Pay totiž vždy před blížící se dobou splatnosti rozesílá upozornění SMS a e-mailem a zákazník vidí všechny své nákupy a stav jejich zaplacení přehledně v tzv. MALL Pay zóně, kde si také může zajistit doplňkové služby jako je prodloužená záruka.

REKLAMA

KOMENTÁŘE k článku Jak funguje odložená platba a kolik vás to bude stát

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Vánoce: Doba, kdy se kyberspecialisté nezastaví. Mnozí útočníky na své bankovní účty takřka zvou, varují

Vánoce: Doba, kdy se kyberspecialisté nezastaví. Mnozí útočníky na své bankovní účty takřka zvou, varují

Pro jedny jsou Vánoce svátky klidu a míru, pro druhé jsou časem, kdy se nezastaví. Těmi druhými máme na mysli bankovní kyberexperty, kteří dělají, co mohou, aby ochránili peníze uložené na účtech. Jejich práce není snadná. Včasné odhalování zlodějských praktik kyberútočníků, kteří se ze všech sil snaží získat naše peníze, připomíná hru kočky s myší. Podvodníci jsou mimořádně schopní a vymýšlejí stále nové a nové finty, jak klienty oklamat. A daří se jim to natolik, že mnozí z nich pokusy o ochranu aktivně odmítají. Jak se ubránit radí specialista Komerční banky Marek Macháček.

Slibují i straší aneb Hra na emoce: Kyberpodvodníci vás oberou rychlostí lusknutí prstu

Slibují i straší aneb Hra na emoce: Kyberpodvodníci vás oberou rychlostí lusknutí prstu

Správa financí nikdy nebyla snazší. Stačí pár ťuknutí na displej chytrého telefonu nebo na počítači a je hotovo. V řádu vteřin můžeme nakupovat, zhodnocovat své úspory, ovšem bohužel — stejně tak snadno a rychle se lze také stát chudákem. Moderní technologie a výhody s nimi spojené totiž nevyužíváme jen my, běžní občané, ale i podvodníci, kteří čím dál rafinovanějšími způsoby dokážou dostat peníze z lidí, s nimiž se nikdy nesetkali. Jejich obětí se hravě může stát kdokoli z nás, překvapivě jsou mezi nimi i ti s nejvyšším vzděláním.

Operativní leasing aneb Vše, na co jste se báli zeptat

Operativní leasing aneb Vše, na co jste se báli zeptat

Sjednání operativního leasingu je závazek. Než se proto definitivně rozhodnete pro auto na operák, měli byste znát odpovědi na všechny své palčivé otázky. A férová leasingová společnost by vám je měla poskytnout. My vám odpovíme na ty nejdůležitější.

Operativní leasing pro OSVČ - ano nebo ne?

Operativní leasing pro OSVČ - ano nebo ne?

Říká se, že operativní leasing se vyplatí zejména firmám. A je to pravda, protože se s ním pojí řada daňových výhod a v mnoha ohledech je pro firmu lepší než běžný leasing. Ale totéž platí i o podnikatelích, tedy OSVČ. Podívejme se na to, proč je auto na operák výhodnější a jak na něm můžete vydělat.

Operativní leasing vs. půjčka na auto. Co se vyplatí?

Operativní leasing vs. půjčka na auto. Co se vyplatí?

Koupě auta je v dnešní době hodně finančně náročná a můžete se kvůli ní zadlužit na celé roky dopředu. Málokdo dokáže našetřit na nové auto, a tak vyvstává otázka - je výhodnější půjčit si v bance, vzít si leasing nebo si pronajmout auto na operativní leasing?

Z naší bankovní poradny

Pojmy ve slovníku

100% Hypotéka

Půjčka, která pokryje celou koupi. Taková je 100% hypotéka. LTV této hypotéky je 100 %, což znamená, že vám banka půjčí peníze na celou odhadní cenu nemovitosti, kterou ručíte. Díky 100% hypotéce tak získáte dost peněz na nákup domu či bytu nebo například na výstavbu. Zároveň ale musíte počítat s vyšším úrokem než u menších půjček. Pro banky je totiž úvěr bez spoluúčasti klienta rizikovější, a proto jsou jeho podmínky přísnější. V současnosti navíc čeští poskytovatelé 100% hypotéky neposkytují. Česká národní banka totiž v roce 2016 zpřísnila podmínky pro získání hypotéky a jejich součástí bylo také ukončení 100% hypoték. Banky tak nabízí maximálně 90% hypotéky. Pouze u 5 % objemu poskytnutých půjček smí být LTV vyšší než 90 %. Přesto existuje možnost, jak pomocí půjčky na bydlení získat dost peněz na úhradu celé kupní ceny nemovitosti. V podstatě tedy můžete dosáhnout na 100% hypotéku. Jak na to? Musíte ručit více nemovitostmi. Kromě kupovaného bytu či domu to může být například nemovitost rodičů. Samozřejmě ale platí, že majitel této nemovitosti musí s ručením souhlasit. Díky ručení více nemovitostmi se zvýší hodnota zástavy. I při 90% či menším LTV tak získáte peníze na nákup vybraného domu či bytu. Banky navíc obvykle umožňují druhou nemovitost z hypotéky vyvázat, jakmile splatíte potřebnou část úvěru. Dál tedy ručíte pouze kupovaným domem či bytem. Další možností je dofinancovat hypotéku dalším úvěrem. Například úvěrem ze stavebního spoření. ZOBRAZIT CELÝ VÝZNAM

90% Hypotéka

Až 90 procent z ceny nemovitosti, kterou ručíte. Přesně tolik si můžete půjčit na hypoteční úvěr. Abyste ale 90% hypotéku dostali, musíte splnit několik požadavků. Jsou to zejména základní podmínky pro získání hypotéky – tedy například: věk,příjemči bonita.Oproti nižším půjčkám ale musíte u 90% hypotéky počítat s méně výhodnými podmínkami. Protože má hypotéka pokrýt 90 procent z ceny nemovitosti, je pro banku riskantnější než menší úvěry. A proto poskytovatelé toto riziko obvykle kompenzují vyšším úrokem. Pro většinu lidí je přitom 90% hypotéka nejvyšší možná. Podle pokynů České národní banky mohou poskytovatelé víc peněz půjčit jen v 5 procentech případů. Potřebujete tak mít naspořeno alespoň 10 procent z kupní ceny. V praxi to vypadá tak, že u bytu za 3 000 000 korun získáte maximálně 2 700 000 korun. Zbytek doplatíte vy. Pokud si chcete pomocí hypotéky půjčit víc než 90 procent z ceny domu či bytu, musíte ručit více nemovitostmi. V takovém případě stoupne hodnota zástavy, ze které se půjčka počítá. Výhodou je, že se tím pádem můžete dostat na nižší LTV (obvykle do 80 %) a získáte tak nižší úrok než u 90% hypotéky. Pokud jste například původně ručili bytem za 2 500 000 korun a nyní k němu přidáte další byt ve stejné ceně, stoupne hodnota zástavy na 5 000 000 korun. U hypotéky na zmíněných 2 500 000 tak bude LTV 50 %. ZOBRAZIT CELÝ VÝZNAM

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2024, všechna práva vyhrazena