Všimli jste si při nakupování na internetu ikony Odložená platba a přemýšleli jste, o co se jedná a jak to vlastně funguje? Přečtěte si vše o této nové platební metodě, která vám ušetří spoustu starostí.
Poslední statistiky o Češích a nakupování na internetu neukazují nic neobvyklého – Češi nakupují přes internet čím dál tím raději a častěji. Stále sice dominují ženy a nákupy přes notebook nebo stolní počítač, ani muži a mobilní nakupování však nejsou pozadu. Průměrná hodnota objednávky na e-shopu je nyní okolo 1200 korun.
S tím, jak si zákazníci zvykají na online nakupování a zvyšují se jejich požadavky a standardy, se také rozšiřují aktivity samotných e-shopů. Ty se snaží vyjít vstříc širokým nebo naopak úzce specializovaným sortimentem, a především co nejrozsáhlejším portfoliem možností dopravy a plateb.
Posledním takovým hitem bylo zapojení možnosti zaplatit kryptoměnami, nejčerstvější novinkou je pak odložená platba. Ta má ambice nahradit zastaralý způsob doručování zboží dobírkou. Odloženou platbu zákazník jednoduše zvolí při výběru platby v košíku internetového obchodu, který mu produkt hned expeduje, aniž by nakupující musel předem cokoli zaplatit. Následně má 14 dní na to, aby si zboží vyzkoušel, zkontrolovat a rozhodl se, jestli si jej opravdu nechá, a tedy za něj také zaplatí.
Odložená platba může také výrazně ulehčit lidem v náročné finanční situaci, kdy se sejde více výdajů naráz, tím, že si mohou potřebné zboží objednat rovnou bez zajišťovaní pochybných mikropůjček, a zaplatit za daných 14 dní až dostanou svůj pravidelný příjem.
Velkou výhodou odložené platby je oproti dobírce či spotřebitelskému úvěru právě to, že je zcela zdarma. Neplatí se žádné poplatky za využití této služby, ani žádné úroky během čtrnáctidenní lhůty. Navíc není založená ani na tom, že zákazníci budou na splácení zapomínat. Odložená platba MALL Pay totiž vždy před blížící se dobou splatnosti rozesílá upozornění SMS a e-mailem a zákazník vidí všechny své nákupy a stav jejich zaplacení přehledně v tzv. MALL Pay zóně, kde si také může zajistit doplňkové služby jako je prodloužená záruka.
Silným motivem k dlouhodobému investování by se mohly stát pro řadu Čechů vlastní děti. Jak ukázal průzkum, který pro Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT ČR) provedla agentura Perfect Crowd, až 66 % respondentů svým potomkům spoří, aby jim v budoucnu ulehčilo vstup do dospělosti. Nejpočetnější skupina dotázaných, konkrétně 29 %, podle citovaného průzkumu naspoří ročně do 10 000 Kč, mezi 10 tisíci a 30 tisíci Kč ročně pak odloží 28 % Čechů.
Realitní podílové fondy se těší mezi Čechy stále větší popularitě. Svůj podíl na tom mají mimo jiné klesající úroky u spořicích účtů v bankách. Část lidí již přesunula své peníze právě do nemovitostních fondů určených drobným investorům a další k nim ještě přibydou. Jednou z hlavních výhod realitních podílových fondů je jejich nízká rizikovost. Na sedmibodové škále rizikovosti investic SRI zaujímají často druhý nejnižší stupeň 2 a jsou tak optimální volbou i pro konzervativní investory.
Češi opouštějí „starý“ typ penzijního spoření, jehož výnos v uplynulých letech zdaleka nepokryl ani inflaci. V rámci dobrovolného spoření na stáří s podporou státu jsou naopak na vzestupu doplňkové penzijní spoření (DPS) a dlouhodobý investiční produkt (DIP), který byl spuštěn na začátku letošního roku. Jeho cílem je motivovat více lidi, aby se zabezpečili na stáří.
Investice do kryptoměn často vyvolávají
debaty kvůli jejich vysoké volatilitě a souvisejícím rizikům. Ale co kdyby
teoretická rizika mohla být minimalizována pomocí špičkové analytiky založené
na umělé inteligenci? Právě to je vizí SmartBit Boost—průlomové investiční
platformy, která má za cíl učinit celý proces kontrolovanější a spolehlivější.
Umělá inteligence (AI) již není jen doménou futuristických vizí nebo vědeckofantastických filmů. Dnes proniká do všech oblastí našeho života a mění způsob, jakým pracujeme, komunikujeme a dokonce i tvoříme. Její potenciál je obrovský, a přesto se mnozí ptají: Jak vlastně umělá inteligence funguje a jak ji můžeme využít ve svůj prospěch?
KOMENTÁŘE k článku Jak funguje odložená platba a kolik vás to bude stát
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.