Finanční nástroj PayPal v současné době patří k nepostradatelným pomocníkům při nákupu zboží ze zahraničních e-shopů. Umožňuje během pár kliknutí provést nebo přijmout platbu bez nutnosti zadávání bankovních údajů. Plánujete si i vy založit účet na PayPal a začít ho využívat? Poradíme vám, jak posílání peněz se službou PayPal.
„PayPal funguje jako elektronická peněženka, na které můžete mít peníze ve více měnách. Po založení účtu na PayPal si na něj převedete peníze nebo ho můžete spárovat se svou bankovní kartou. PayPal, který v současnosti patří k nejpoužívanějším platebním metodám pro bezpečné placení na internetu, nabízí několik možností využití. Umožňuje platby za zboží a služby v zahraničí, příjem peněz ze zahraniční nebo posílání peněz do ciziny,“ říká Petr Jermář, specialista na finance z portálu banky.cz.
Ať už chcete poslat peníze na PayPal nebo s PayPal přijmout peníze, je třeba si založit na PayPal účet. Postup je jednoduchý a Paypal funguje intuitivně:
Na webu paypal.com klikněte na tlačítko Zaregistrovat a zvolte, zda chcete založit osobní, nebo firemní účet.
Do online formuláře vyplňte požadované údaje.
Vytvořte si dostatečně silné heslo.
Zaškrtněte, že souhlasíte s podmínkami služby PayPal.
Máte hotovo.
Jak začít platit s PayPal?
Pokud chcete s PayPal začít platit za služby a zboží v zahraničních internetových obchodech, musíte ke svému PayPal účtu připojit bankovní účet nebo platební kartu. Opět je to jednoduché. Ve svém účtu zvolíte možnost “Přidat kartu nebo bankovní účet”, vyplníte potřebné údaje a potvrdíte. Poplatek za propojení karty je 50 Kč. Tímto máte hotovo, Paypal by měl fungovat jak má a vy můžete začít platit.
Jak poslat peníze přes PayPal?
V případě, že chcete poslat peníze přes PayPal, stačí se přihlásit do svého účtu a kliknout na tlačítko Poslat. Následně je třeba zadat potřebné údaje o příjemci, zadat výši platby a platbu potvrdit.
Jaké způsoby platby lze použít na PayPal?
K tomu, abyste odeslali platby, nepotřebujete mít peníze na svém PayPal účtu, poslat je můžete přímo z kreditní nebo debetní karty. K odesílání plateb tak můžete využít zůstatek na PayPal účtu nebo kreditní či debetní kartu.
Jak dlouho trvá, než peníze dorazí na účet příjemce?
Díky účtu na PayPal můžete posílat lidem po celém světě peníze během několika vteřin. Stačí vybrat příjemce, přidat částku a peníze odeslat.
Jaké jsou poplatky za posílání peněz na PayPal?
Poplatky služby PayPal se dělí na spotřebitelské poplatky a poplatky pro obchodníky. Níže jsme si pro vás připravili výčet poplatků pro spotřebitele, kteří využívají účet k osobním účelům.
Služba
Výše poplatku
Nakupování se službou PayPal
Zdarma v případě, že není třeba provést převod měny
Odesílání vnitrostátních osobních transakcí
Zdarma v případě, že není třeba provést převod měny
Přijímání osobních transakcí
Zdarma v případě, že není třeba provést převod měny
Odesílání mezinárodních osobních transakcí
1,99 až 3,99 EUR dle země
Poplatek za výběr kartou
55 Kč
Poplatek za propojení a potvrzení debetní a kreditní karty
50 Kč
Poplatek za převod měny
Navýšení směnného kurzu o 3 %
Poplatek za neaktivitu účtu PayPal
270 Kč
Jaké jsou limity pro posílání peněz na PayPal?
Existují se službou PayPal limity pro posílání peněz? Ano, limitů je dokonce hned několik:
Typ limitu
Limit
Limity platby do zahraničí
Od 10 000 do 60 000 USD (cca 93 000 až 230 000 Kč) v případě ověřeného účtu4 000 dolarů v případě neověřeného účtu
Maximální denní i týdenní limit je 5 000 USD (cca 116 000 Kč)
Limity směny peněz
PayPal limity stanovuje dle svého uvážení
Limit přidávání peněz na účet
Denní limit je 5 000 USD (cca 116 000 Kč) a týdenní limit 10 000 USD (cca 230 000 Kč)
Je posílání peněz přes PayPal bezpečné?
„Finanční nástroj PayPal má velmi vysokou úroveň zabezpečení a myslí na ochranu kupujících i prodejců a je bezpečný pro přijímání i posílání peněz. Díky programu ochrany kupujícího PayPal se můžete spolehnout na náhradu plné ceny nákupu včetně zaplaceného poštovného v případě, že neobdržíte zakoupené zboží nebo obdržíte jiné zboží, než jste si objednali. Jediné nebezpečí související s platbami přes PayPal hrozí, pokud se někdo dostane k vašim přihlašovacím údajům, což by mu umožnilo provádět transakce za vás. Pokud však nebudete své přihlašovací údaje s nikým sdílet, nemusíte se obávat,“ říká Petr Jermář, specialista na finance z portálu banky.cz.
Jak zabezpečit své transakce na PayPal?
Jak už jsme zmínili výše, platby přes PayPal jsou velmi silně zabezpečené. Při placení zboží nebo služeb nemá obchodník přístup k vašim úplným finančním informacím, takže nemůže vaše údaje zneužít. Bezpečnost však můžete podpořit tím, že budete chránit své přihlašovací údaje. Jak? Hlídejte si, kam přihlašovací údaje zadáváte a nikdy je nikomu nedávejte a neposílejte je e-mailem ani chatem. Pokud váš počítač využívá více lidí, nenechejte prohlížeč pamatovat si hesla. Hesla si nikdy nepište tam, kde by si je mohl někdo volně přečíst.
Co dělat, když se transakce na PayPal nezdaří?
Existuje několik situací, kdy se může stát, že bude vaše platba zamítnuta. Jedná se například o zamítnutí platby ze strany banky nebo vydavatele karty, omezení na vašem PayPal účtu nebo použití zastaralých platebních údajů.
Ztratili jste práci a nevíte, zda máte nárok na podporu v nezaměstnanosti? Případně byste rádi věděli, jak bude vysoká a jak dlouho ji budete moci pobírat? V naší kalkulačce podpory si snadno spočítáte, kolik peněz můžete od státu dostávat a kolik to bude v celkovém součtu. Ukážeme, co potřebujete k úspěšnému vyřízení žádosti o podporu v nezaměstnanosti.
Potřebujete zjistit, zda máte nárok na přídavky na děti? V naší kalkulačce si snadno ověříte, jestli na tuto sociální dávku dosáhnete a v jaké výši vám může být vyplácena. Ukážeme vám také, jaké podmínky musíte splnit a jak o přídavky požádat.
Hrozí vám srážky ze mzdy, nebo už je zaměstnavatel provádí? Jistě si chcete ověřit, kolik peněz vám má ze mzdy zůstat. V naší kalkulačce srážek ze mzdy si můžete rychle spočítat, jaká částka se vám má skutečně strhnout. Zjistíte také, kolik peněz vám musí po srážkách zůstat na živobytí, ať už jde o srážky na exekuce, na výživné anebo na insolvenci.
Kupujete nemovitost? Řešíte vypořádání dědictví? Anebo prodáváte firmu nebo její podíl? V těchto a dalších situacích, kdy je nutné zajistit bezpečné a transparentní uschování peněžních prostředků mezi dvěma stranami, se využívá bankovní úschova. Jak funguje, jaká je cena bankovní úschovy a jaké jsou její výhody a možné nevýhody?
České obchody nabízejí zákazníkům pestrou paletu platebních metod. K platbě kartou sáhnou tři ze čtyř Čechů raději než po hotovosti. Mladší generace už dává přednost mobilním platbám. Starší věkové skupiny zůstávají věrné klasické plastové kartě, jak ukazují statistiky platebního stylu České národní banky a také Index prosperity, zpracovávaný Českou spořitelnou, ve spolupráci se Sociologickým ústavem Akademie věd ČR.
KOMENTÁŘE k článku Jak poslat peníze na PayPal: Kompletní průvodce
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.