Na úvěrovém trhu se pomalu rozrůstá zcela nový segment malých efektivních krátkodobých půjček. Pryč je doba, kdy nám nikdo nechtěl půjčit méně než několik desítek tisíc korun (bankám se nevyplácí půjčovat pouhých pár tisíc kvůli větší administrativě), schválení půjčky trvalo dlouhé dny až týdny anebo jsme na zaslané peníze čekali s poštovní poukázkou frontu na poště. Dnes je možné si půjčit pouhých pár tisíc korun před výplatou rychle a jednoduše. Jak poznat skutečně dobrou nabídku úvěru a nenaletět podvodníkům či lichvářům?
Je pár dní před výplatou a my potřebujeme rychle půjčit pár tisíc korun na pokrytí nezbytných výdajů (faktura za vodu, plyn, elektřinu, nájem, atd.). Sjednávat úvěr u banky se nám z hlediska časové náročnosti pro pouhých pár tisíc korun nevyplatí (a banky navíc méně než 10-20 000 Kč stejně nepůjčují) a volat na podezřelé telefonní číslo vylepené na ulici slibující modré z nebe se nám zcela správně nechce. Lze si vůbec takto nebankovně půjčit a nestát se obětí lichváře či podvodníka? Na trhu malých rychlých půjček se bohužel pohybuje řada nečestně jednajících subjektů, jejichž primárním cílem není nechat klienta řádně splácet, ale naopak mu neustále házet klacky pod nohy, aby splácet nemohl a dostal se do problémů.
Dobré nebankovní půjčky poznáme následovně:
Výše zmíněné podmínky splňuje např. Půjčka před výplatou. Cílem poskytovatele půjčky – v tomto případě společnosti Kouzelná půjčka s.r.o. - není půjčit za každou cenu všem zájemcům. Tedy pro dobro žadatelů o úvěr s nedostatečnou bonitou bylo např. v loňském roce zamítnuto 83% všech žádostí o úvěr z důvodu nedostatečné bonity zájemců. Ti co prošli tímto důkladným, leč nezbytným, sítem byli schopni svým závazkům dostát a úvěr bez problémů splatit. Pouze 7% klientů nestihlo úvěr splatit včas a žádalo o prodloužení data splatnosti. Naopak 42% klientů splatilo úvěr před řádným datem splatnosti. Průměrný čistý měsíční příjem žadatele o půjčku činil necelých 20 000 Kč.
Průměrná výše poskytnuté nebankovní půjčky u tohoto poskytovatele v loňském roce činila 11 047 Kč na 25 dní a peníze byly klientům zaslány do 20 minut.
Autor: Petr Jermář, (PR článek kouzelnapujcka.cz)
Češi opouštějí „starý“ typ penzijního spoření, jehož výnos v uplynulých letech zdaleka nepokryl ani inflaci. V rámci dobrovolného spoření na stáří s podporou státu jsou naopak na vzestupu doplňkové penzijní spoření (DPS) a dlouhodobý investiční produkt (DIP), který byl spuštěn na začátku letošního roku. Jeho cílem je motivovat více lidi, aby se zabezpečili na stáří.
Investice do kryptoměn často vyvolávají
debaty kvůli jejich vysoké volatilitě a souvisejícím rizikům. Ale co kdyby
teoretická rizika mohla být minimalizována pomocí špičkové analytiky založené
na umělé inteligenci? Právě to je vizí SmartBit Boost—průlomové investiční
platformy, která má za cíl učinit celý proces kontrolovanější a spolehlivější.
Umělá inteligence (AI) již není jen doménou futuristických vizí nebo vědeckofantastických filmů. Dnes proniká do všech oblastí našeho života a mění způsob, jakým pracujeme, komunikujeme a dokonce i tvoříme. Její potenciál je obrovský, a přesto se mnozí ptají: Jak vlastně umělá inteligence funguje a jak ji můžeme využít ve svůj prospěch?
Představte si, že plánujete svou vysněnou
dovolenou. Vybíráte ideální destinaci, rezervujete hotel a těšíte se na chvíle
odpočinku. Co by se mohlo pokazit?
Zdroj obrázku: Freepik.com
Díky realitním investičním fondům určeným pro drobné investory můžete do nemovitostí investovat, aniž byste jako v případě nákupu vlastní investiční nemovitosti museli mít miliony. Vaše prostředky se navíc zhodnocují bez starostí. Výběru objektů a jejich správě se totiž věnuje tým zkušených profesionálů. Navíc investujete nikoliv do jedné, ale do celého portfolia odlišných typů nemovitostí v různých zemích a s různorodou skladbou nájemců. Diverzifikace snižuje rizika, a naopak zvyšuje stabilitu výnosu v čase. Pokud se rozhodnete začít investovat do realitního investičního fondu, poradíme vám, co sledovat při volbě toho konkrétního, kterému svěříte své finanční prostředky.
KOMENTÁŘE k článku Jak poznat dobrou půjčku?
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.