Přemýšlíte o tom, že změníte dodavatele
energií – elektřiny a plynu? Žijeme již v době, kdy můžeme vybírat z několika
možností. Nejčastějším důvodem přechodu k jinému dodavateli energií je
samozřejmě úspora peněz, ale také špatný zákaznický servis.
Vybírat nového dodavatele energií je podobné
efektivnímu výběru pojištění domácnosti.
Když se rozhodnete vybírat nového dodavatele, berte ve zřetel také jeho pověst, smluvní podmínky, zákaznický servis a možnosti způsobu dodávání energie. Profesionální dodavatel energie se stará i o své stávající klienty, nezabývá se pouze lákáním těch nových, kdy se, po podpisu smlouvy, o ně přestane zajímat.
Vybrat mezi dodavateli energií toho správného, se někdy zdá jako nadlidský úkol.
Proč je tento proces tak náročný a stresující? Z velké části je to proto, že někteří poskytovatelé energií se zabývají klamavým marketingem a nabízejí super nízké sazby ve svých reklamách a upoutávkách, které se po několika měsících zvyšují, nebo skrývají značné poplatky či penále za malichernosti.
Nenechte se zlákat na první pohled nízkými cenami a slibem velké úspory. Správná distribuční sazba je zásadní aspekt při výběru nového dodavatele energií. V každé smlouvě by měla být uvedena a také v každém vyúčtování za elektřinu.
Základem rozdělení jsou dvě možnosti: jednotarifové a dvoutarifové.
Při jednotarifové sazbě má odběratel účtovanou elektřinu stále za stejnou, vyšší sazbu. U dvoutarifní sazby se účtují dvě různé částky – nižší a vyšší, částka se řídí určitou hodinou během dne.
Většina dodavatelů elektřiny má sazby rozepsané pod označením D(číslo sazby)d.
Některé společnosti jsou dodavatelem energie i plynu nebo dokonce mobilních tarifů, mezi nejznámější patří léty osvědčený ČEZ. Výhodu je jedno přehledné vyúčtování, včetně kompletního zákaznického servisu.
Češi opouštějí „starý“ typ penzijního spoření, jehož výnos v uplynulých letech zdaleka nepokryl ani inflaci. V rámci dobrovolného spoření na stáří s podporou státu jsou naopak na vzestupu doplňkové penzijní spoření (DPS) a dlouhodobý investiční produkt (DIP), který byl spuštěn na začátku letošního roku. Jeho cílem je motivovat více lidi, aby se zabezpečili na stáří.
Investice do kryptoměn často vyvolávají
debaty kvůli jejich vysoké volatilitě a souvisejícím rizikům. Ale co kdyby
teoretická rizika mohla být minimalizována pomocí špičkové analytiky založené
na umělé inteligenci? Právě to je vizí SmartBit Boost—průlomové investiční
platformy, která má za cíl učinit celý proces kontrolovanější a spolehlivější.
Umělá inteligence (AI) již není jen doménou futuristických vizí nebo vědeckofantastických filmů. Dnes proniká do všech oblastí našeho života a mění způsob, jakým pracujeme, komunikujeme a dokonce i tvoříme. Její potenciál je obrovský, a přesto se mnozí ptají: Jak vlastně umělá inteligence funguje a jak ji můžeme využít ve svůj prospěch?
Představte si, že plánujete svou vysněnou
dovolenou. Vybíráte ideální destinaci, rezervujete hotel a těšíte se na chvíle
odpočinku. Co by se mohlo pokazit?
Zdroj obrázku: Freepik.com
Díky realitním investičním fondům určeným pro drobné investory můžete do nemovitostí investovat, aniž byste jako v případě nákupu vlastní investiční nemovitosti museli mít miliony. Vaše prostředky se navíc zhodnocují bez starostí. Výběru objektů a jejich správě se totiž věnuje tým zkušených profesionálů. Navíc investujete nikoliv do jedné, ale do celého portfolia odlišných typů nemovitostí v různých zemích a s různorodou skladbou nájemců. Diverzifikace snižuje rizika, a naopak zvyšuje stabilitu výnosu v čase. Pokud se rozhodnete začít investovat do realitního investičního fondu, poradíme vám, co sledovat při volbě toho konkrétního, kterému svěříte své finanční prostředky.
KOMENTÁŘE k článku Jak správně vybrat nového dodavatele energií
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.