Banky.cz Články Půjčka Kdy zvolit bezúročnou půjčku a jak ji získat

Kdy zvolit bezúročnou půjčku a jak ji získat

5.3.2024 Půjčka

Setkali jste se s nabídkou na bezúročnou půjčku, a těšíte na půjčku zdarma? Chyba. V čem? Úrok je jen jednou ze složek celkové ceny úvěru. Podívejte se, kolik stojí bezúročné půjčky, kde se dají získat a jestli jsou výhodnější než ostatní úvěry od bank a nebankovních společností. Ukážeme vám, jak se nenachytat na zdánlivě výhodnou nabídku a podle čeho se jednoduše a rychle zorientovat.

Produkty
RPSN 5 000 Kč sazba RPSN p.a. platná pro půjčku ve výši 5 000 Kč na 30 dní
Splátka 5 000 Kč splátka úvěru platná pro půjčku ve výši 5 000 Kč na 30 dní
Max. výše úvěru maximální výše půjčky, není-li stanovena její přesná hranice, je max. výše úvěru závislá na bonitě klienta
První půjčka Zaplo zdarma
První půjčka Zaplo zdarma
Více informací
RPSN 5 000 Kč
0 %
Splátka 5 000 Kč
5 000
Max. výše úvěru
16 000
TIP BANKY.CZ
První půjčka zdarma
Více informací
TIP BANKY.CZ
První půjčka zdarma
Půjčka Kamali
Půjčka Kamali
Více informací
RPSN 5 000 Kč
49 %
Splátka 5 000 Kč
5 165
Max. výše úvěru
20 000
TIP BANKY.CZ
Mám zájem
Více informací
TIP BANKY.CZ
Mám zájem
Razdva půjčka
Razdva půjčka
Více informací
RPSN 5 000 Kč
206 %
Splátka 5 000 Kč
-
Max. výše úvěru
250 000
TIP BANKY.CZ
Mám zájem
Více informací
TIP BANKY.CZ
Mám zájem
Flexibilní půjčka
Flexibilní půjčka
Více informací
RPSN 5 000 Kč
300 %
Splátka 5 000 Kč
5 604
Max. výše úvěru
80 000
TIP BANKY.CZ
Mám zájem
Více informací
TIP BANKY.CZ
Mám zájem

Co je bezúročná půjčka a jak se liší od dalších úvěrů

Bezúročná půjčka vůbec nemusí být zdarma. Poskytovatel pouze avizuje, že za půjčené peníze nebude účtovat úroky. Jenže cena půjčky, to není jen úrok. Druhou složku ceny tvoří poplatky. Poplatky za službu: za vyřízení půjčky, za poskytnutí peněz, za inkaso splátek, za vedení úvěrového účtu atp. I poplatky se mohou vyšplhat vysoko. Vždycky si vzpomeňte, že orientovat se musíte podle celkového RPSN, nikdy jen podle úroků,“ připomíná Petr Jermář, specialista na finance Banky.cz.

Jak dlouho trvá bezúročná půjčka?

Délka trvání tohoto úvěru je různá. Od několika dní, až po několik měsíců. S nabídkou na delší dobu splatnosti než jeden rok se však potkáte jen zřídka.

Jak vybrat nejlepší bezúročnou půjčku

Ze srovnání bezúročných půjček se ukáže, že:

  • Ta nejlevnější bezúročná půjčka, tedy první půjčka zdarma, má nulové právě i poplatky za vyřízení a poskytnutí půjčky. Celkové RPSN tohoto úvěru je tedy 0 %. Ale pozor, doba splatnosti je extrémně krátká: maximálně 30 dní. Půjčené peníze musíte vrátit hned další měsíc, jinak nastoupí vysoké sankce z prodlení.
  • Setkat se naopak můžete s bezúročnými půjčkami, kde jsou poplatky extra vysoké. I stovky procent (vyjádřeno v ukazateli RPSN). Raději než po takto zpoplatněném úvěru, sáhněte po jiné nebankovní půjčce, či úvěru od banky.
  • Bezúročné půjčky občas nabídnou i banky. Poplatky si ale neodpustí, takže s přeplatkem za úvěr musíte počítat, přestože nebude nijak vysoký.

A která bude nejlepší? Půjčka od licencovaného poskytovatele. Pečlivě vybraná v online srovnání půjček. Se zohledněním nejen ceny, ale i možnosti předčasné splátky zdarma a odkladu/snížení splátky za co nejnižší poplatek. A proč v online srovnání? Tady máte naprostou jistotu, že půjčka bude s licencí ČNB.

Nejčastější druhy bezúročných půjček

  • bezúročná půjčka od státu
  • bezúročné půjčky pro začínající podnikatele
  • bezúročná půjčka zaměstnanci
  • bezúročné půjčky pro mladé
  • bezúročná půjčka pro OSVČ
  • bezúročná půjčka online
  • půjčka bez úroků
  • bezúročné půjčky pro studenty
  • bezúročné půjčky pro podnikatele

Kdy dát přednost bezúročné půjčce?

Bezúročný úvěr se vyplatí jen tehdy, když si poskytovatel nenaúčtuje nijak vysoké poplatky, takže zachová nižší cenu úvěru. A když vám vyhovují podmínky získání i podmínky splácení půjčky.

Jaké jsou podmínky pro získání bezúročné půjčky

Podmínky si nastavuje poskytovatel. Objevit se v nich může několik požadavků. K základním, s nimiž se setkáte vždycky, náleží:

Nejlevnější půjčka od Air Bank

Kolik stojí bezúročná půjčka?

Bezúročná půjčka může být zcela zdarma. Ale také nemusí. Pokud je RPSN úvěru rovno nule, poskytovateli vrátíte jen tu částku, kterou jste si od něj vypůjčili. Tomuto typu bezúročné půjčky se také říká půjčka zdarma. Vedle nebankovní první půjčky zdarma k nim patří i bezúročné období na kreditní kartě. Ostatní bezúročné půjčky mohou být spojeny s poplatky, které s úrokem nemají nic společného. Ale uhradit je musíte, poskytovatel je musí uvést v RPSN,“ vysvětluje Miroslav Majer, CEO portálu Banky.cz.

Jak na správné nastavení splátek?

Zde je jediná možnost. Splátky si nechte nastavit tak, abyste i po jejich uhrazení měli dostatek prostředků na běžný život. Jde-li o mikropůjčku, netřeba se u splátek trápit s tvorbou finanční rezervy. Jestliže máte splácet déle, musíte být schopni po odeslání splátky ještě i spořit.

Výhody bezúročných půjček

  • úvěr bez úroků
  • může jít o velmi levnou půjčku
  • lze získat jako první zdarma
  • bankovní i nebankovní
  • bez uvedené účelu
  • lze získat bez registru

Srovnání nebankovních půjček

Nevýhody bezúročných půjček

  • bezúročnost může být zavádějící
  • půjčka může mít vysoké poplatky
  • riziko předlužení
  • riziko ztráty schopnosti splácet
  • nelze získat v hotovosti

Regulace v oblasti bezúročných půjček

Bezúročná půjčka, pokud je spotřebitelským úvěrem, podléhá stejné regulaci jako ostatní spotřební půjčky. Poskytovat ji mohou jen licencované společnosti. Nikdy jednotlivec nebo firma bez licence ČNB.

Avízo bezúročnosti půjčky, přestože jsou u ní pak účtovány poplatky, je v pořádku. Legislativa definuje dva náklady půjčky: úrok a poplatky. Celková cena bezúročného úvěru se vždycky musí promítnout do RPSN (zde poplatky vynechat nelze).

Bankovní versus nebankovní bezúročné půjčky

Zda dáte přednost půjčce u banky, či u nebankovní společnosti, je na vás. Z pohledu legislativy jde o stejné poskytovatele úvěru se stejnými požadavky na průběh úvěrování. Půjčky se liší v podmínkách získání (ty nebankovní jsou méně přísné), v podmínkách splácení (flexibilitě) a v ceně. Vy už víte, že bezúročnost neznamená automaticky „půjčku zdarma“.

Často se ptáte

Co je bezúročná půjčka a jak funguje?

Bezúročná půjčka je takové, kde si poskytovatel neúčtuje žádný úrok. Úroková míra půjčky je tedy 0 %. Ale pozor, úrok je jen jednou ze dvou složek ceny úvěru. Proto i bezúročnou půjčku můžete přeplatit, a ne málo. Vždycky se rozhodujte až podle RPSN (celkové ceny půjčky).

Jaké jsou podmínky pro získání bezúročné půjčky?

Nejlevnější půjčka od Zonky

Podmínky jsou stejné jako u dalších úvěrů. Závisí vždycky na obchodní politice poskytovatelů. U bank patří podmínky k přísnějším, u nebankovních společností (většinou) k méně náročným. Vždycky budete dokládat své osobní údaje (identifikace), příjem a nutné výdaje. Můžete být požádáni i o podrobnější odpovědi, například o počtu vyživovaných osob, o způsobu bydlení (vlastní vs. nájem), o dosaženém vzdělání nebo o majetkovém zázemí.

Kde mohu získat bezúročnou půjčku?

Bezúročné půjčky nabízejí banky i nebankovní společnosti. U nebankovních poskytovatelů si vždycky zkontrolujte licenci. Pokud vybíráte úvěr v online srovnávači, máte předem jistotu, že všechny zde uvedené půjčky jsou licencované.

Jak získat bezúročnou půjčku

Stačí si vybrat v online srovnávači a odtud zvoleného poskytovatele také oslovit. Slouží k tomu jednoduchý online formulář, který je umístěn přímo ve srovnávači.

Jak získat bezúročnou půjčku

Jsou bezúročné půjčky opravdu bez úroků?

Ano, jsou opravdu bez úroků. Ale pozor, mohou se k těmto půjčkám vázat poplatky. Pokud stojíte o půjčku zdarma, musíte najít takovou, kde je nulové i celé RPSN (celková cena půjčky).

Jaké jsou výhody a nevýhody bezúročných půjček?

Výhody a nevýhody těchto úvěrů najdete výše v textu, kde jsou přehledně vypsány.

Co se stane, když poruším podmínky?

U bezúročných půjček je porušení podmínek sankcionováno stejně jako u každé jiné půjčky. Většinou si poskytovatel naúčtuje úrok z prodlení, pokutu za porušení smlouvy a náklady na vymáhání neuhrazené splátky (splátek).

Přesné následky porušení smlouvy najdete vždycky ve smlouvě o úvěru. Vzorovou smlouvu o půjčce musí mít poskytovatel vždycky vyvěšenu na svých stránkách a v ní následky porušení smlouvy vždycky srozumitelně vypsat.

Získejte informace o dalších půjčkách

Půjčka 200 000 KčPůjčka pro nezaměstnané
Půjčka bez doložení příjmuPůjčka na cokoliv
Půjčka v exekuciKreditní karty

ANKETA k článku Kdy zvolit bezúročnou půjčku a jak ji získat

Potřebovali jste někdy nebankovní půjčku?

Počet odpovědí: 98

KOMENTÁŘE k článku Kdy zvolit bezúročnou půjčku a jak ji získat

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Jak funguje vymáhání dluhů: Co očekávat a jak se bránit

Jak funguje vymáhání dluhů: Co očekávat a jak se bránit

17.1.2025 Půjčka

Jak funguje vymáhání dluhů v praxi? Od první upomínky, přes soud, až po exekuci vede dlouhá cesta, během které máte více možností, než si možná myslíte. Nezaplacená splátka ještě neznamená exekuci na účtu nebo zabavený majetek. Naopak: při správném postupu můžete i vážné finanční problémy vyřešit s minimem následků. Připravili jsme pro vás přehledného průvodce vymáháním dluhů, včetně praktických tipů, jak se bránit a na co máte právo.

Úvěry pro s.r.o.: Co potřebujete vědět

Úvěry pro s.r.o.: Co potřebujete vědět

31.12.2024 Půjčka

Firemní úvěr se stal nepostradatelným nástrojem pro rozvoj a růst společností s ručením omezeným. Podnikatelský úvěr pomáhá firmám překlenout období nedostatku hotovosti, financovat investice nebo rozšiřovat podnikání. Ne každá společnost však dokáže úvěr získat snadno. Zde najdete vše důležité, co potřebujete vědět o úvěrech pro s.r.o.

Jak funguje protiúčet: Praktický průvodce krok za krokem

Jak funguje protiúčet: Praktický průvodce krok za krokem

31.12.2024 Půjčka

Protiúčet je atraktivní způsob, jakým řidiči mohou snadno vyměnit starý vůz za nový. Zákazníci tak mohou získat výkupní hodnotu svého stávajícího vozu automaticky odečtenou z ceny nového automobilu, často s dodatečnými slevami či bonusem. Pro mnohé je to příležitost, jak se vyhnout komplikacím spojeným s přímým prodejem starého auta.

Půjčka od soukromé osoby

Půjčka od soukromé osoby

29.12.2024 Půjčka

Půjčka od soukromé osoby, ale též půjčka od soukromého investora, nebo také P2P (peer-to-peer) půjčka. Oba názvy půjčky říkají, že nejde o úvěr od banky, ale ani od licencované nebankovní společnosti. Už tento fakt samotný by ve vás měl vzbudit zvýšenou opatrnost. Může se půjčka od soukromníka vyplatit? A co si tento typ půjčky vyžádá za svou často značnou shovívavost ohledně nižší bonity a příjmů?

Jak správně vypočítat splátku úvěru

Jak správně vypočítat splátku úvěru

27.12.2024 Půjčka

Plánujete si vzít úvěr a zajímá vás, jaká bude vaše měsíční splátka? Bez porozumění faktorům ovlivňujícím výši splátky se v rozhodování o půjčce neobejdete. V tomto článku vám krok za krokem vysvětlíme, jak se splátka úvěru počítá, jaké typy splátek se u půjček aplikují nebo jak si splátku jednoduše snížit. Po přečtení budete přesně vědět, co se promítá do výsledného výpočtu každé splátky.

Z naší bankovní poradny

Pojmy ve slovníku

100% Hypotéka

Půjčka, která pokryje celou koupi. Taková je 100% hypotéka. LTV této hypotéky je 100 %, což znamená, že vám banka půjčí peníze na celou odhadní cenu nemovitosti, kterou ručíte. Díky 100% hypotéce tak získáte dost peněz na nákup domu či bytu nebo například na výstavbu. Zároveň ale musíte počítat s vyšším úrokem než u menších půjček. Pro banky je totiž úvěr bez spoluúčasti klienta rizikovější, a proto jsou jeho podmínky přísnější. V současnosti navíc čeští poskytovatelé 100% hypotéky neposkytují. Česká národní banka totiž v roce 2016 zpřísnila podmínky pro získání hypotéky a jejich součástí bylo také ukončení 100% hypoték. Banky tak nabízí maximálně 90% hypotéky. Pouze u 5 % objemu poskytnutých půjček smí být LTV vyšší než 90 %. Přesto existuje možnost, jak pomocí půjčky na bydlení získat dost peněz na úhradu celé kupní ceny nemovitosti. V podstatě tedy můžete dosáhnout na 100% hypotéku. Jak na to? Musíte ručit více nemovitostmi. Kromě kupovaného bytu či domu to může být například nemovitost rodičů. Samozřejmě ale platí, že majitel této nemovitosti musí s ručením souhlasit. Díky ručení více nemovitostmi se zvýší hodnota zástavy. I při 90% či menším LTV tak získáte peníze na nákup vybraného domu či bytu. Banky navíc obvykle umožňují druhou nemovitost z hypotéky vyvázat, jakmile splatíte potřebnou část úvěru. Dál tedy ručíte pouze kupovaným domem či bytem. Další možností je dofinancovat hypotéku dalším úvěrem. Například úvěrem ze stavebního spoření. ZOBRAZIT CELÝ VÝZNAM

90% Hypotéka

Až 90 procent z ceny nemovitosti, kterou ručíte. Přesně tolik si můžete půjčit na hypoteční úvěr. Abyste ale 90% hypotéku dostali, musíte splnit několik požadavků. Jsou to zejména základní podmínky pro získání hypotéky – tedy například: věk,příjemči bonita.Oproti nižším půjčkám ale musíte u 90% hypotéky počítat s méně výhodnými podmínkami. Protože má hypotéka pokrýt 90 procent z ceny nemovitosti, je pro banku riskantnější než menší úvěry. A proto poskytovatelé toto riziko obvykle kompenzují vyšším úrokem. Pro většinu lidí je přitom 90% hypotéka nejvyšší možná. Podle pokynů České národní banky mohou poskytovatelé víc peněz půjčit jen v 5 procentech případů. Potřebujete tak mít naspořeno alespoň 10 procent z kupní ceny. V praxi to vypadá tak, že u bytu za 3 000 000 korun získáte maximálně 2 700 000 korun. Zbytek doplatíte vy. Pokud si chcete pomocí hypotéky půjčit víc než 90 procent z ceny domu či bytu, musíte ručit více nemovitostmi. V takovém případě stoupne hodnota zástavy, ze které se půjčka počítá. Výhodou je, že se tím pádem můžete dostat na nižší LTV (obvykle do 80 %) a získáte tak nižší úrok než u 90% hypotéky. Pokud jste například původně ručili bytem za 2 500 000 korun a nyní k němu přidáte další byt ve stejné ceně, stoupne hodnota zástavy na 5 000 000 korun. U hypotéky na zmíněných 2 500 000 tak bude LTV 50 %. ZOBRAZIT CELÝ VÝZNAM

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2025, všechna práva vyhrazena