Pošlete-li platbu v rámci České republiky,
dojde během dne. Stejně rychle Komerční banka připíše i SEPA i další zahraniční
platby.
Odesílání nejen SEPA, ale i zahraničních
plateb s připsáním na účet banky příjemce ve stejný den je od listopadu
loňského roku v KB rychlejší. Zrychlené zpracování se vztahuje na všechny běžné
SEPA a zahraniční platby v měnách EUR, USD, CZK, GBP, DKK, CHF, NOK, SEK a CAD,
zadané v pracovní dny do 11.00 hodin prostřednictvím internetového bankovnictví
na on-line formulářích i prostřednictvím dávek. Zrychlení se týká rovněž plateb
zadaných na papírových formulářích přes pobočky KB.
SEPA platby předáváme k dalšímu zpracování přeshraničních SEPA plateb do systému STEP přes Société Générale a do slovenských bank přes systém SIPS. Zahraniční platby jsou postoupeny k dalšímu zpracování přeshraničních plateb do systému SWIFT a do slovenských bank přes systém SIPS. SEPA i zahraniční platby předáváme tak, aby byly připsány na účet banky příjemce v den jejich zadání, tj. ve lhůtě D+0 (den zadání musí být pracovním dnem). Za rychlejší odeslání plateb není účtován poplatek za rychlost.
I nadále může klient zadávat SEPA platby i zahraniční platby s rychlostí urgent. Toto zpracování zůstává beze změny včetně poplatku za rychlost zpracování urgent. SEPA platby s rychlostí urgent je možné zadat v pracovní dny až do 14.00 hodin. Zahraniční platby v měně CZK, DKK, CHF, NOK a SEK do 13.00 hodin a platby v měně CAD, EUR, GBP a USD do 14.00 hodin. Takto zadané SEPA a zahraniční platby jsou připsány na účet banky příjemce rovněž v den jejich zadání, tj. ve lhůtě D+0.
„Nově jsou tedy nejen SEPA platby, ale i zahraniční platby předány k dalšímu zpracování tak, aby byly připsány na účet banky příjemce v den jejich zadání, tj. ve lhůtě D+0. Další výhodou je, že klient nemusí sám požadovat rychlejší urgentní zpracování – rychleji tak zpracujeme kolem 60 % SEPA plateb a 50 % zahraničních plateb,“ říká Monika Truchlíková, manažerka tribu Platební metody v KB.
Češi opouštějí „starý“ typ penzijního spoření, jehož výnos v uplynulých letech zdaleka nepokryl ani inflaci. V rámci dobrovolného spoření na stáří s podporou státu jsou naopak na vzestupu doplňkové penzijní spoření (DPS) a dlouhodobý investiční produkt (DIP), který byl spuštěn na začátku letošního roku. Jeho cílem je motivovat více lidi, aby se zabezpečili na stáří.
Investice do kryptoměn často vyvolávají
debaty kvůli jejich vysoké volatilitě a souvisejícím rizikům. Ale co kdyby
teoretická rizika mohla být minimalizována pomocí špičkové analytiky založené
na umělé inteligenci? Právě to je vizí SmartBit Boost—průlomové investiční
platformy, která má za cíl učinit celý proces kontrolovanější a spolehlivější.
Umělá inteligence (AI) již není jen doménou futuristických vizí nebo vědeckofantastických filmů. Dnes proniká do všech oblastí našeho života a mění způsob, jakým pracujeme, komunikujeme a dokonce i tvoříme. Její potenciál je obrovský, a přesto se mnozí ptají: Jak vlastně umělá inteligence funguje a jak ji můžeme využít ve svůj prospěch?
Představte si, že plánujete svou vysněnou
dovolenou. Vybíráte ideální destinaci, rezervujete hotel a těšíte se na chvíle
odpočinku. Co by se mohlo pokazit?
Zdroj obrázku: Freepik.com
Díky realitním investičním fondům určeným pro drobné investory můžete do nemovitostí investovat, aniž byste jako v případě nákupu vlastní investiční nemovitosti museli mít miliony. Vaše prostředky se navíc zhodnocují bez starostí. Výběru objektů a jejich správě se totiž věnuje tým zkušených profesionálů. Navíc investujete nikoliv do jedné, ale do celého portfolia odlišných typů nemovitostí v různých zemích a s různorodou skladbou nájemců. Diverzifikace snižuje rizika, a naopak zvyšuje stabilitu výnosu v čase. Pokud se rozhodnete začít investovat do realitního investičního fondu, poradíme vám, co sledovat při volbě toho konkrétního, kterému svěříte své finanční prostředky.
KOMENTÁŘE k článku Komerční banka má rychlé SEPA i další zahraniční platby
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.