Asistenční služby většina pojišťoven nabízí hlavně u havarijního pojištění, povinného ručení nebo cestovního pojištění. V poslední letech se ale rozšiřují také do oblasti pojištění domácností a nemovitostí.
„Klientům v pojištění motorových vozidel pomůžeme nejen u nehody, poruchy, ale také v případě, že například potřebují vyprostit z příkopu či natankují špatné palivo. Naše asistenční služba má první zkušenosti i se zásahy u elektrických vozidel. V případě nenadálé havárie v domácnosti pak klientům zajistíme služby řemeslníků jako je elektrikář, instalatér, plynař, topenář, sklenář, zámečník ale také případné IT konzultace,“ vypočítává šíři služeb Ondřej Poul, ředitel Centra Likvidace pojistných událostí v pojišťovně Kooperativa.
Asistenční služby pro Kooperativu zajišťuje společnost GLOBAL ASSISTANCE, ročně realizuje více než 70 tisíc zásahů, většinou u porouchaných vozidel. Roste také počet zásahů v domácnostech, vloni řemeslníci vyráželi k 10 tisícům nehod v domácnostech. „Z toho více než polovinu představovaly služby instalatérů, přes tři tisíce zásahů, a zámečníků, kterých bylo téměř 2500. V nových trendech jasně dominují služby desinfekce, desinsekce a deratizace, především odstraňování vosích a sršních hnízd. Na ostatní domácí asistence si klienti zvykají postupně,“ představuje nejčastější zásahy Ondřej Poul.
To ostatně odhaluje i průzkum, který si Kooperativa nechala zpracovat u společnosti IBRS. Z něj vyplývá, že většina (58 %) respondentů škodu v domácnosti řeší sami nebo se obrátí na někoho z rodiny, případně souseda. Jen 8 % z odpovídajících by se obrátilo na pojišťovnu, protože vědí, že mají asistenci v pojištění zahrnutu. Z průzkumu také vyplynulo, že 60 % respondentů považuje bezplatnou asistenci za atraktivní doplněk k pojištění majetku, tedy domácnosti nebo nemovitosti. To navíc vynikne i v kontrastu s dostupností řemeslníků. Jen 44 % respondentů si totiž myslí, že si je dokážou sehnat, ostatní si nedokážou představit, kde by potřebného řemeslníka sháněli.
Asistenční služby pojišťovny stále rozšiřují. Také Kooperativa zavedla úplnou novinku, asistenci pro případ stěhování. Nebo asistenci v případě potřeby pozáruční opravy domácích spotřebičů či nová kyberasistenci. „Zároveň jsme zvýšili limity plnění pro využití řemeslných prací, kterými se odstraňují různé nouzové situace. Nově činí až deset tisíc korun pro jeden a každý zásah, přičemž počet zásahů v roce nově již není omezen. Abychom domácí asistenci zpopularizovali, připravili jsme na pátek 13. září 2024 unikátní akci. Všem, tedy nejen našim klientům, v tento den nabízíme bezplatnou asistenci u vodovodní havárie,“ představuje unikátní nabídku Ondřej Poul.
Pokud tedy v pátek třináctého nějakou domácnost ochromí nenadálá vodovodní škoda, vyšle Kooperativa instalatéra, který zajistí opravu. Jedná se o případy, kdy z poškozeného potrubí, vodovodní baterie nebo toalety teče nekontrolovatelně voda, případně se vám ucpe odpad. Služba bude zpřístupněna na lince 957 105 105 po celou pracovní dobu, tedy v pátek od 8 do 18 hodin.
Češi opouštějí „starý“ typ penzijního spoření, jehož výnos v uplynulých letech zdaleka nepokryl ani inflaci. V rámci dobrovolného spoření na stáří s podporou státu jsou naopak na vzestupu doplňkové penzijní spoření (DPS) a dlouhodobý investiční produkt (DIP), který byl spuštěn na začátku letošního roku. Jeho cílem je motivovat více lidi, aby se zabezpečili na stáří.
Investice do kryptoměn často vyvolávají
debaty kvůli jejich vysoké volatilitě a souvisejícím rizikům. Ale co kdyby
teoretická rizika mohla být minimalizována pomocí špičkové analytiky založené
na umělé inteligenci? Právě to je vizí SmartBit Boost—průlomové investiční
platformy, která má za cíl učinit celý proces kontrolovanější a spolehlivější.
Umělá inteligence (AI) již není jen doménou futuristických vizí nebo vědeckofantastických filmů. Dnes proniká do všech oblastí našeho života a mění způsob, jakým pracujeme, komunikujeme a dokonce i tvoříme. Její potenciál je obrovský, a přesto se mnozí ptají: Jak vlastně umělá inteligence funguje a jak ji můžeme využít ve svůj prospěch?
Představte si, že plánujete svou vysněnou
dovolenou. Vybíráte ideální destinaci, rezervujete hotel a těšíte se na chvíle
odpočinku. Co by se mohlo pokazit?
Zdroj obrázku: Freepik.com
Díky realitním investičním fondům určeným pro drobné investory můžete do nemovitostí investovat, aniž byste jako v případě nákupu vlastní investiční nemovitosti museli mít miliony. Vaše prostředky se navíc zhodnocují bez starostí. Výběru objektů a jejich správě se totiž věnuje tým zkušených profesionálů. Navíc investujete nikoliv do jedné, ale do celého portfolia odlišných typů nemovitostí v různých zemích a s různorodou skladbou nájemců. Diverzifikace snižuje rizika, a naopak zvyšuje stabilitu výnosu v čase. Pokud se rozhodnete začít investovat do realitního investičního fondu, poradíme vám, co sledovat při volbě toho konkrétního, kterému svěříte své finanční prostředky.
KOMENTÁŘE k článku Kooperativa připravila na pátek třináctého unikátní asistenci
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.