Chcete kreditní kartu zdarma? Nebo Vám nevadí podmínka minimální útraty a rádi dostáváte odměny za provedené platby? Banky.cz Vám přináší velké porovnání kreditních karet.
Na trhu je k mání přes 30 kreditních karet. Některé jsou bez poplatků, jiné s nižším úrokem a další vrací klientům % z provedených plateb či nabízejí cestovní pojištění. Pro každého je vhodná trochu jiná karta. Příležitostní uživatelé kreditek budou preferovat nulové poplatky za vedení karty. Kdo kartou platí často a hodně, uvítá bonusy (% z plateb, pojištění atd.). A pokud vždy stíháme dluh vyrovnat v rámci bezúročného období, nemusí nás příliš trápit výše úroků.
Kreditních karet bez poplatku za vedení a podmínky minimální útraty bohužel moc na trhu není. Odmyslíme-li si končící ZUNO a ČSOB, která kreditky zdarma nabízí jen studentům, zůstávají nám ve hře pouze dvě banky, Sberbank a Raiffeisenbank, s téměř identickými parametry, a nebankovní Diners Club. Sberbank nabízí vyšší max. úvěrový rámec (až 300 000 Kč oproti RB 100 000 Kč) a levnější výběry z bankomatů (0,25-1,75% z vybírané částky vs. RB 3,5%). K těmto kartám žádné další bonusy nezískáme. Výrazně zajímavější je tak nabídka Diners Club, kde kromě bezkonkurenčně nízkého úroku získáme z plateb až 5% do bonusového programu.
Bezplatné kreditní karty se hodí nejlépe pro občasné a nepravidelné platby.
Ač se na první pohled úroky v rozmezí 10-20% mohou zdát závratně vysoké, na poli kreditních karet se jedná o podprůměrné hodnoty a Diners Club/KB s 9,90% atakují nejlepší půjčky. Nic ovšem není zadarmo. Nízké úroky bývají obvykle doménou prémiových karet, za které se platí – a ne málo. Výjimku tvoří pouze nabídka Diners Club a MONETA Money Bank s poplatkem o řád nižším než konkurence (Diners Club zcela bez poplatku) a možností prominutí i tohoto poplatku při měsíční útratě min. 3 000 Kč. Prémiové karty nenabízejí % vratky z útraty, ale mají v cenách zahrnuta prémiová cestovní pojištění (jinou cestou jdou opět lidová MONETA s Diners, kde místo pojištění můžeme měsíčně získat až 500 Kč zpět z provedených plateb, resp. 5% do bonusového programu).
Prémiové karty se vyplatí se především náročným cestovatelům, kteří výměnou za vyšší poplatek ušetří na jinak mnohdy nezbytném pojištění. Nízký úrok může být zajímavou alternativou pro ty, kteří nestihají hradit své závazky v rámci bezúročného období (úrokový rozdíl až 10% může vykompenzovat i stokorunové poplatky za vedení produktu).
Kreditní karty nejsou primárně určeny k výběrům z bankomatů. Když už ale kreditky využíváme především jako rychlý zdroj hotovosti, vyplatí se čtveřice karet níže, která nabízí bezplatné výběry z bankomatů v tuzemsku i v zahraničí. Takto poskytovanou službu zdarma si banky i nebankovky kompenzují poplatky za vedení karty nebo vyšším úrokem 22-26%. Většina ostatních bank si účtuje za výběry z bankomatů % z vybírané hotovosti.
Každý rád dostává odměny a dárky, to má vždy úspěch. U kreditních karet je ale dobré si předem spočítat, nepřeplatíme-li bonusy na poplatcích za vedení karet. Platíme-li za vedení karty 50 Kč/měsíc a získáváme-li 1% z plateb zpět, pak musíme kartou měsíčně utratit více než 5 000 Kč, abychom na tom netratili.
Kompletní přehled všech bonusů a kreditních karet zde v našem srovnávači kreditek.
Jak jsme psali v našem článku Kreditní karta – dobrý sluha, zlý pán, s útratami kreditkou na dluh je dobré si počínat velmi obezřetně. Určitě se nevyplatí přeceňovat své schopnosti splácet, jakkoliv lákavě se může bezúročné období jevit. „Až 55 dní“ může také znamenat „jen 25 dní“, platíme-li kartou před koncem měsíce. Ale i plné „skoro dva měsíce“ dokáží uplynout rychleji, než by se zdálo. Zatímco dobrou půjčku dnes seženeme pod 10%, úroky kreditních karet po uplynutí bezúročného období jsou průměrně více než dvojnásobné. Každý nesplacený dluh se tak velmi prodražuje.
Před prvním úvěrem (byť třeba jen z kreditní karty) doporučujeme prostudovat náš článek Půjčujeme si odpovědně.
Jak funguje vymáhání dluhů v praxi? Od první upomínky, přes soud, až po exekuci vede dlouhá cesta, během které máte více možností, než si možná myslíte. Nezaplacená splátka ještě neznamená exekuci na účtu nebo zabavený majetek. Naopak: při správném postupu můžete i vážné finanční problémy vyřešit s minimem následků. Připravili jsme pro vás přehledného průvodce vymáháním dluhů, včetně praktických tipů, jak se bránit a na co máte právo.
Firemní úvěr se stal nepostradatelným nástrojem pro rozvoj a růst společností s ručením omezeným. Podnikatelský úvěr pomáhá firmám překlenout období nedostatku hotovosti, financovat investice nebo rozšiřovat podnikání. Ne každá společnost však dokáže úvěr získat snadno. Zde najdete vše důležité, co potřebujete vědět o úvěrech pro s.r.o.
Protiúčet je atraktivní způsob, jakým řidiči mohou snadno vyměnit starý vůz za nový. Zákazníci tak mohou získat výkupní hodnotu svého stávajícího vozu automaticky odečtenou z ceny nového automobilu, často s dodatečnými slevami či bonusem. Pro mnohé je to příležitost, jak se vyhnout komplikacím spojeným s přímým prodejem starého auta.
Půjčka od soukromé osoby, ale též půjčka od soukromého investora, nebo také P2P (peer-to-peer) půjčka. Oba názvy půjčky říkají, že nejde o úvěr od banky, ale ani od licencované nebankovní společnosti. Už tento fakt samotný by ve vás měl vzbudit zvýšenou opatrnost. Může se půjčka od soukromníka vyplatit? A co si tento typ půjčky vyžádá za svou často značnou shovívavost ohledně nižší bonity a příjmů?
Plánujete si vzít úvěr a zajímá vás, jaká bude vaše měsíční splátka? Bez porozumění faktorům ovlivňujícím výši splátky se v rozhodování o půjčce neobejdete. V tomto článku vám krok za krokem vysvětlíme, jak se splátka úvěru počítá, jaké typy splátek se u půjček aplikují nebo jak si splátku jednoduše snížit. Po přečtení budete přesně vědět, co se promítá do výsledného výpočtu každé splátky.
KOMENTÁŘE k článku Kreditní karty – velké porovnání květen 2017
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.