Stejně jako rostou počty nových hypoték,
objevují se rekordní čísla v počtu nárůstu financování rekonstrukcí. Za tímto
trendem financování renovací stojí dva hlavní důvody. Prvním z nich je, že lidé
zůstávají doma. Pracují z domova, pečují o děti nebo o své blízké, a v době
pandemie nemohli navštěvovat sportovní, kulturní ani společenské akce. Druhým
důvodem je bezpochyby zpomalení výstavby nových bytů a domů. Na vině je odliv
stavebních dělníků z východních zemí v souvislosti s pandemickou situací ve světě.
Lidé se proto soustředí na koupi starší nemovitosti a následně se pouští do
rekonstrukce sami. Pokud však špatně zvolí financování celé rekonstrukce, může
se stát sen o nové kuchyni či koupelně opravdovou noční můrou.
Financovat modernizaci bytu lze různými způsoby. Nejčastější bývá financování za pomoci produktu, přímo k tomuto účelu navrženému. Je jím stavební spoření. Některé stavební spořitelny vám mohou kromě úvěru na stavební spoření navíc poskytnout možnost slevy na služby či produkty svých partnerů.
Další variantou může být hypoteční úvěr. Pokud právě žádáte o hypotéku, je vždy lepší kalkulovat s rezervou. Vyhnete se tak nepříjemnému tlaku z neočekávaných výdajů či z nákladů dokončovacích prací. Banky dovolují finance načerpané z hypotečního úvěru využít také na vybavení domácnosti, které je jeho nedílnou součástí. Příkladem takového využití finančních prostředků je zakoupení spotřebičů do kuchyňské linky, obývací stěny, postele, vestavěných skříní nebo třeba zámkové dlažby. Vyplatí se tedy využít hypotéku plně ve svůj prospěch. Pokud váš rozpočet v konečném součtu hypotéku přesahuje, je možné hypoteční úvěr navýšit. Má to sice svá pravidla, ale stále je to jeden z nejlevnějších způsobů, jak si půjčit peníze na další investice do nemovitosti. Klíčová je bonita klienta a hodnota zastavené nemovitosti.
Odborníci radí, že si každý musí dobře zvážit, zda je vůbec za současné situace vhodné pustit se do rekonstrukce, pokud nemá dostatek vlastních prostředků a existuje zvýšené riziko poklesu příjmu. Za předpokladu, že máte obavy z výdajů, může být dobrým řešením kompromis. Někdy není třeba hned renovovat celou kuchyň, postačí například výměna spotřebičů. Financovat je můžete spotřebitelským úvěrem nebo účelovou půjčkou. Tento druh půjčky je právě na účely spojené s bydlením, jako je nábytek nebo kuchyňské spotřebiče, modernizace koupelny, výstavbu nové garáže, dokonce na platbu za materiál, řemeslníky nebo projektovou dokumentaci. Některé banky dokonce zvýhodňují sazbu, pokud se rozhodnete dát přednost ekologicky úsporné technologii.
Dnešním standardem je sjednání těchto druhů půjček on-line.
Pokud jste právě nainstalovali vaši vysněnou kuchyňskou linku, položili nové podlahy nebo si vybavili domácnost novými spotřebiči, nezapomeňte na pojištění majetku. Pojištění majetku totiž zahrnuje vše, co není pevně neoddělitelnou součástí domu či bytu. Tento typ pojištění obvykle zahrnuje též asistenční služby, jejíž výhody oceníte v případě prasklého vodovodního kohoutku nebo zabouchnutých dveří.
Máte v hlavě velké podnikatelské plány, které vám však narušuje představa toho, jak budete muset dlouho řešit nejrůznější administrativní úkony? V takovém případě je koncept prodeje takzvané ready-made společnosti určený přesně pro vás. Proč je právě tento způsob tak výhodný a co všechno klientovi přinese?
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Změny v danění Bitcoinu vzbudily v poslední době pozornost, která je snad srovnatelná jen s tím, když Bitcoin poprvé prolomil hranici 10 000 dolarů. Čeští držitelé kryptoměn se nyní upínají na rozhodnutí poslanců, kteří mají určit, zda bude Bitcoin a další kryptoměny daněny stejným způsobem jako akcie.
Pořízení vlastního bydlení je pro většinu lidí jedním z největších životních kroků. Vzhledem k vysokým cenám nemovitostí je často nutné sáhnout po hypotéce. Navigace ve světě hypotečních úvěrů však může být složitá a zmatečná. Hypoteční poradce je odborník, který vám může pomoci se zorientovat v nabídkách bank a zprostředkovat nejlepší možné podmínky pro vaši hypotéku.
Zdroj fotografie: Freepik.com
Češi jsou světovými přeborníky v používání platebních karet. Nejsme ovšem jediní, kdo na ně sází. O jejich zneužití jako přímé cesty k našim penězům se neúnavně snaží i skupiny kyberpodvodníků. Ti dokážou narafičit nejrůznější situace, v nichž nás chtějí okrást. A i přes stále důraznější varování, které slýcháme ze všech stran, se jim bohužel daří. Profesionálové zkušení v oboru ochrany našich financí v kyberprostoru mají pro všechny, kdo chtějí umět včas podvody rozpoznat, několik rad. V pořadu Interview PLUS je divákům prozradil jeden z nejpovolanějších, šéf odboru prevence karetních podvodů v Komerční bance, Pavel Šašek, který upozorňuje i na falešné weby, k jejichž odhalení často vede jen drobnost.
Kyberútočníci jen za prvních sedm měsíců letošního roku napadli 50 tisíc klientů českých bank. Oproti stejně dlouho sledovanému období v loňském roce se jedná o nárůst o 37 %. A jak varuje Česká bankovní asociace, bude hůř. Podvodníci vymýšlejí stále důmyslnější triky a metody k oklamání samotných majitelů peněz i těch, kteří je mají chránit. Mezi ně patří Marek Macháček, který pokusy „internetové škodné“ odráží už jedenáct let. Zatímco zpočátku své kariéry případy pokusů o finanční podfuky počítal na prstech jedné ruky, dnes se takřka nezastaví.
KOMENTÁŘE k článku Kuchyně na splátky aneb jak financovat rekonstrukci kuchyně
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.