V minulosti si nebankovní půjčky získaly nepříliš lichotivou pověst. Ovšem ta je již opravdu minulostí vzhledem ke vzniku nových společností i samotných finančních produktů. Výraznou změnou byl hlavně rok 2016, kdy vstoupil v platnost Zákon o spotřebitelském úvěru. K jakým změnám došlo na poli nebankovních půjček a proč jde od této doby výhradně o prověřené a bezpečné půjčky? To vše se dozvíte v tomto článku.
Zákon o spotřebitelském úvěru z roku 2016 znamenal revoluci mezi nebankovními poskytovateli. Přinesl totiž řadu opatření, která chrání hlavně klienty a zájemce o čerpání půjčky. Každý poskytovatel musí mít licenci ČNB, což je i případ společnosti Profi Credit. Jde o potvrzení, že nabízené podmínky jsou transparentní, férové a zohledňují u každého schopnost splácet.
Kromě samotné potřeby licence od ČNB, pro kterou je nutné splnit řadu požadavků, záleží poskytovatelům půjček také na tom, aby lidi své závazky opravdu spláceli. Cílem je nabízet finanční produkty s rychlým a pohodlným způsobem vyřízení, nízkými či žádnými poplatky a s pojištěním schopnosti splácet. To jsou další faktory, díky kterým jsou takové úvěry bezpečnější.
Díky mnoha letům zkušeností na poli s nebankovními půjčkami může Profi Credit nabídnout opravdu osobní přístup. Taková nebankovní půjčka je tím pádem připravená i s ohledem na konkrétní potřeby lidí. Není tedy překvapením, že nabízí možnost bezplatného odložení až 3 splátek. Při splnění těchto podmínek se půjčka pro nečekané výdaje stává skutečnou pomocí a ne pouze nepříjemnou zátěží a novými starostmi. Stačí si pouze vybrat ten správný finanční produkt u prověřeného poskytovatele.
Silným motivem k dlouhodobému investování by se mohly stát pro řadu Čechů vlastní děti. Jak ukázal průzkum, který pro Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT ČR) provedla agentura Perfect Crowd, až 66 % respondentů svým potomkům spoří, aby jim v budoucnu ulehčilo vstup do dospělosti. Nejpočetnější skupina dotázaných, konkrétně 29 %, podle citovaného průzkumu naspoří ročně do 10 000 Kč, mezi 10 tisíci a 30 tisíci Kč ročně pak odloží 28 % Čechů.
Realitní podílové fondy se těší mezi Čechy stále větší popularitě. Svůj podíl na tom mají mimo jiné klesající úroky u spořicích účtů v bankách. Část lidí již přesunula své peníze právě do nemovitostních fondů určených drobným investorům a další k nim ještě přibydou. Jednou z hlavních výhod realitních podílových fondů je jejich nízká rizikovost. Na sedmibodové škále rizikovosti investic SRI zaujímají často druhý nejnižší stupeň 2 a jsou tak optimální volbou i pro konzervativní investory.
Češi opouštějí „starý“ typ penzijního spoření, jehož výnos v uplynulých letech zdaleka nepokryl ani inflaci. V rámci dobrovolného spoření na stáří s podporou státu jsou naopak na vzestupu doplňkové penzijní spoření (DPS) a dlouhodobý investiční produkt (DIP), který byl spuštěn na začátku letošního roku. Jeho cílem je motivovat více lidi, aby se zabezpečili na stáří.
Investice do kryptoměn často vyvolávají
debaty kvůli jejich vysoké volatilitě a souvisejícím rizikům. Ale co kdyby
teoretická rizika mohla být minimalizována pomocí špičkové analytiky založené
na umělé inteligenci? Právě to je vizí SmartBit Boost—průlomové investiční
platformy, která má za cíl učinit celý proces kontrolovanější a spolehlivější.
Umělá inteligence (AI) již není jen doménou futuristických vizí nebo vědeckofantastických filmů. Dnes proniká do všech oblastí našeho života a mění způsob, jakým pracujeme, komunikujeme a dokonce i tvoříme. Její potenciál je obrovský, a přesto se mnozí ptají: Jak vlastně umělá inteligence funguje a jak ji můžeme využít ve svůj prospěch?
KOMENTÁŘE k článku Nebankovní půjčky už dávnou nejsou strašákem, ale představují solidní způsob úvěru
Pujcku v hotovosti , Komentoval(a): Pavlina Hranicka
Dobry den byla by mozna pujcka hotove. Dekuji.