Pokud se zajímáte o svět kryptoměn, tak jste již určitě všimli, že kromě Bitcoinu existuje celá řada dalších zajímavých projektů. Ať už se jedná o známé Ethereum či Dogecoin. Tento článek Vám přinese pohled na naše favority, kteří by rozhodně neměli chybět ve Vašem portfoliu.
Zdroj: Pexels
Jestli jste již slyšeli o Bitcoinu, tak je dost velká šance, že poznáváte i kryptoměnu zvanou Ethereum. Jedná o druhou nejznámější minci hned po Bitcoinu. ETH si můžete koupit na většině známých směnárnách a burzách včetně platformy Bitcoin UP a mnoha dalších. Pro mnohé je Ethereum kryptoměna budoucnosti a věří, že v horizontu několika let předežene Bitcoin a sesadí ho z trůnu. Ethereum funguje na principu sdílení platformy pro výpočet, díky tomu umožňuje využití blockchainu pro fungování tzv. DAPPS, decentralizovaných aplikací. Ethereum využívá systém proof of stake, jedná se o hlasovací systém, který dokazuje vlastnictví určitého množství měny, díky kterému se rozhoduje o tom, kdo získá poslední vytěžený blok.
Minulý rok Ethereum dosáhlo své historicky nejvyšší ceny a to 4 800 dolarů za jednu minci. V posledních měsících cena prudce klesla, její hodnota se stále drží okolo ceny 2500 dolarů. Když vezmeme v potaz, že minulý rok v lednu byla průměrná cena za jednu minci něco málo přes tisíc dolarů, tak nemůžeme jednoduše ignorovat fakt, že i přes masivní pokles se hodnota oproti minulému lednu zvýšila o více než 150 procent.
Z našeho pohledu by rozhodně Ethereum nemělo chybět v portfoliu žádného krypto investora.
Mnoho příznivců sází na dlouho očekávané spuštění projektu Ethereum 2.0 neboli Eth2. Tento upgrade slibuje spojení dvou hlavních prvků, a to je mainnet a Beaconchain. Co to znamená pro Vás jakožto koncového uživatele a vlastníka Etherea? Především to bude znamenat mnohem nižší cenu poplatků (tzv. gas fees) a rychlost ověření transakce. Právě tento fakt by mohl znamenat to, že Ethereum předčí Bitcoin.
Velmi zajímavým projektem je Cardano. Pojmenován je podle italského matematika Gerolama Cardana. Dalo by se říct, že jedná o platformu třetí generace. První byl Bitcoin, druhá generace patří výše zmíněnému Ether a třetí generace se ponese ve světle Cardana. Stejně jako Ethereum je založené na systému proof-of-stake. Odměňuje tedy vlastníky této mince. Pokud držíte tuto minci a tzv. se účastní stakingu, tak Vám může výše roční odměny dosáhnout až k 5 procentům. Jedna mince se nyní pohybuje okolo jednoho dolaru. Právě nízká pořizovací cena láká ke koupit tohoto altcoinu.
Do Cardana vkládají investoři velká naděje, jelikož sebou přináší možné odpovědi na nedostatky výše zmíněných předchozích generací. Jedná se například o škálovatelnost, interoperabilitu a mnoho dalšího. Mnoho fanoušků sází na Cardano jakožto na možného budoucího krále decentralizovaných financí. Sídlo neziskové organizace, která má na svědomí Cardano má sídlo ve Švýcarsku. Pokud máte zájem o koupi Cardana, tak si nejdříve musíte nakoupit Bitcoin nebo Ethereum protože ADA se nedá koupit za klasickou fiat měnu. Avšak mnoho burz a směnáren umožňuje výměnu právě za Bitcoin či jiné kryptoměny. Cardano má dokonce i svoji vlastní peněženku zvanou daedalus wallet, která je oficiální softwarovou peněženkou pro projekt Cardano.
Jestli se v roce 2022 podaří Cardanu překonat svojí historicky nejvyšší cenu zůstává otázkou, ale jsme si jistí, že by Vám tato mince neměla chybět ve Vašem portfoliu.
Polygon dříve známý jako Matic Network je projekt velmi úzce spjatý s Ethereum. Za cíl si dává vylepšení Etherea a to především jeho škálovatelnost (scalability). Laicky řečeno jde o zrychlení schvalování transakcí a zároveň redukci ceny poplatku (Gas fee).
Počet tokenů je omezen na 10 miliard mincí. Do tohoto projektu, za kterým stojí tým indických vývojářů se v minulém roce rozhodl investovat i známý miliardář Mark Cuban. Otázkou zůstává, co se stane, pokud bude v budoucnu dokončen projekt Ethereum 2.0, který by měl problém se škálovatelností a vysokými poplatky vyřešit.
Zdroj: Pexels
Jestli patříte mezi vyznavače Bitcoinu a ostatními kryptoměnami pohrdáte, tak jsme Vám chtěli tímto článkem zprostředkovat krátký výlet do světa alternativních kryptoměn. Nebojte se pátrat a hledat potenciální zájemce, kteří by chtěli do Vašeho portfolia. Z našeho pohledu by se každý rozumný investor měl alespoň trochu vzdělat v oblasti jiných projektů, než je Bitcoin. I když je Bitcoin stále králem v zemi kryptoměn, nic netrvá věčně.
Díky realitním investičním fondům určeným pro drobné investory můžete do nemovitostí investovat, aniž byste jako v případě nákupu vlastní investiční nemovitosti museli mít miliony. Vaše prostředky se navíc zhodnocují bez starostí. Výběru objektů a jejich správě se totiž věnuje tým zkušených profesionálů. Navíc investujete nikoliv do jedné, ale do celého portfolia odlišných typů nemovitostí v různých zemích a s různorodou skladbou nájemců. Diverzifikace snižuje rizika, a naopak zvyšuje stabilitu výnosu v čase. Pokud se rozhodnete začít investovat do realitního investičního fondu, poradíme vám, co sledovat při volbě toho konkrétního, kterému svěříte své finanční prostředky.
Máte v hlavě velké podnikatelské plány, které vám však narušuje představa toho, jak budete muset dlouho řešit nejrůznější administrativní úkony? V takovém případě je koncept prodeje takzvané ready-made společnosti určený přesně pro vás. Proč je právě tento způsob tak výhodný a co všechno klientovi přinese?
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Změny v danění Bitcoinu vzbudily v poslední době pozornost, která je snad srovnatelná jen s tím, když Bitcoin poprvé prolomil hranici 10 000 dolarů. Čeští držitelé kryptoměn se nyní upínají na rozhodnutí poslanců, kteří mají určit, zda bude Bitcoin a další kryptoměny daněny stejným způsobem jako akcie.
Pořízení vlastního bydlení je pro většinu lidí jedním z největších životních kroků. Vzhledem k vysokým cenám nemovitostí je často nutné sáhnout po hypotéce. Navigace ve světě hypotečních úvěrů však může být složitá a zmatečná. Hypoteční poradce je odborník, který vám může pomoci se zorientovat v nabídkách bank a zprostředkovat nejlepší možné podmínky pro vaši hypotéku.
Zdroj fotografie: Freepik.com
Češi jsou světovými přeborníky v používání platebních karet. Nejsme ovšem jediní, kdo na ně sází. O jejich zneužití jako přímé cesty k našim penězům se neúnavně snaží i skupiny kyberpodvodníků. Ti dokážou narafičit nejrůznější situace, v nichž nás chtějí okrást. A i přes stále důraznější varování, které slýcháme ze všech stran, se jim bohužel daří. Profesionálové zkušení v oboru ochrany našich financí v kyberprostoru mají pro všechny, kdo chtějí umět včas podvody rozpoznat, několik rad. V pořadu Interview PLUS je divákům prozradil jeden z nejpovolanějších, šéf odboru prevence karetních podvodů v Komerční bance, Pavel Šašek, který upozorňuje i na falešné weby, k jejichž odhalení často vede jen drobnost.
KOMENTÁŘE k článku Nejlepší Altcoiny, které nesmí chybět ve Vašem portfoliu.
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.