Pokud se zajímáte o svět kryptoměn, tak jste již určitě všimli, že kromě Bitcoinu existuje celá řada dalších zajímavých projektů. Ať už se jedná o známé Ethereum či Dogecoin. Tento článek Vám přinese pohled na naše favority, kteří by rozhodně neměli chybět ve Vašem portfoliu.
Zdroj: Pexels
Jestli jste již slyšeli o Bitcoinu, tak je dost velká šance, že poznáváte i kryptoměnu zvanou Ethereum. Jedná o druhou nejznámější minci hned po Bitcoinu. ETH si můžete koupit na většině známých směnárnách a burzách včetně platformy Bitcoin UP a mnoha dalších. Pro mnohé je Ethereum kryptoměna budoucnosti a věří, že v horizontu několika let předežene Bitcoin a sesadí ho z trůnu. Ethereum funguje na principu sdílení platformy pro výpočet, díky tomu umožňuje využití blockchainu pro fungování tzv. DAPPS, decentralizovaných aplikací. Ethereum využívá systém proof of stake, jedná se o hlasovací systém, který dokazuje vlastnictví určitého množství měny, díky kterému se rozhoduje o tom, kdo získá poslední vytěžený blok.
Minulý rok Ethereum dosáhlo své historicky nejvyšší ceny a to 4 800 dolarů za jednu minci. V posledních měsících cena prudce klesla, její hodnota se stále drží okolo ceny 2500 dolarů. Když vezmeme v potaz, že minulý rok v lednu byla průměrná cena za jednu minci něco málo přes tisíc dolarů, tak nemůžeme jednoduše ignorovat fakt, že i přes masivní pokles se hodnota oproti minulému lednu zvýšila o více než 150 procent.
Z našeho pohledu by rozhodně Ethereum nemělo chybět v portfoliu žádného krypto investora.
Mnoho příznivců sází na dlouho očekávané spuštění projektu Ethereum 2.0 neboli Eth2. Tento upgrade slibuje spojení dvou hlavních prvků, a to je mainnet a Beaconchain. Co to znamená pro Vás jakožto koncového uživatele a vlastníka Etherea? Především to bude znamenat mnohem nižší cenu poplatků (tzv. gas fees) a rychlost ověření transakce. Právě tento fakt by mohl znamenat to, že Ethereum předčí Bitcoin.
Velmi zajímavým projektem je Cardano. Pojmenován je podle italského matematika Gerolama Cardana. Dalo by se říct, že jedná o platformu třetí generace. První byl Bitcoin, druhá generace patří výše zmíněnému Ether a třetí generace se ponese ve světle Cardana. Stejně jako Ethereum je založené na systému proof-of-stake. Odměňuje tedy vlastníky této mince. Pokud držíte tuto minci a tzv. se účastní stakingu, tak Vám může výše roční odměny dosáhnout až k 5 procentům. Jedna mince se nyní pohybuje okolo jednoho dolaru. Právě nízká pořizovací cena láká ke koupit tohoto altcoinu.
Do Cardana vkládají investoři velká naděje, jelikož sebou přináší možné odpovědi na nedostatky výše zmíněných předchozích generací. Jedná se například o škálovatelnost, interoperabilitu a mnoho dalšího. Mnoho fanoušků sází na Cardano jakožto na možného budoucího krále decentralizovaných financí. Sídlo neziskové organizace, která má na svědomí Cardano má sídlo ve Švýcarsku. Pokud máte zájem o koupi Cardana, tak si nejdříve musíte nakoupit Bitcoin nebo Ethereum protože ADA se nedá koupit za klasickou fiat měnu. Avšak mnoho burz a směnáren umožňuje výměnu právě za Bitcoin či jiné kryptoměny. Cardano má dokonce i svoji vlastní peněženku zvanou daedalus wallet, která je oficiální softwarovou peněženkou pro projekt Cardano.
Jestli se v roce 2022 podaří Cardanu překonat svojí historicky nejvyšší cenu zůstává otázkou, ale jsme si jistí, že by Vám tato mince neměla chybět ve Vašem portfoliu.
Polygon dříve známý jako Matic Network je projekt velmi úzce spjatý s Ethereum. Za cíl si dává vylepšení Etherea a to především jeho škálovatelnost (scalability). Laicky řečeno jde o zrychlení schvalování transakcí a zároveň redukci ceny poplatku (Gas fee).
Počet tokenů je omezen na 10 miliard mincí. Do tohoto projektu, za kterým stojí tým indických vývojářů se v minulém roce rozhodl investovat i známý miliardář Mark Cuban. Otázkou zůstává, co se stane, pokud bude v budoucnu dokončen projekt Ethereum 2.0, který by měl problém se škálovatelností a vysokými poplatky vyřešit.
Zdroj: Pexels
Jestli patříte mezi vyznavače Bitcoinu a ostatními kryptoměnami pohrdáte, tak jsme Vám chtěli tímto článkem zprostředkovat krátký výlet do světa alternativních kryptoměn. Nebojte se pátrat a hledat potenciální zájemce, kteří by chtěli do Vašeho portfolia. Z našeho pohledu by se každý rozumný investor měl alespoň trochu vzdělat v oblasti jiných projektů, než je Bitcoin. I když je Bitcoin stále králem v zemi kryptoměn, nic netrvá věčně.
Pro jedny jsou Vánoce svátky klidu a míru, pro druhé jsou časem, kdy se nezastaví. Těmi druhými máme na mysli bankovní kyberexperty, kteří dělají, co mohou, aby ochránili peníze uložené na účtech. Jejich práce není snadná. Včasné odhalování zlodějských praktik kyberútočníků, kteří se ze všech sil snaží získat naše peníze, připomíná hru kočky s myší. Podvodníci jsou mimořádně schopní a vymýšlejí stále nové a nové finty, jak klienty oklamat. A daří se jim to natolik, že mnozí z nich pokusy o ochranu aktivně odmítají. Jak se ubránit radí specialista Komerční banky Marek Macháček.
Správa financí nikdy nebyla snazší. Stačí pár ťuknutí na displej chytrého telefonu nebo na počítači a je hotovo. V řádu vteřin můžeme nakupovat, zhodnocovat své úspory, ovšem bohužel — stejně tak snadno a rychle se lze také stát chudákem. Moderní technologie a výhody s nimi spojené totiž nevyužíváme jen my, běžní občané, ale i podvodníci, kteří čím dál rafinovanějšími způsoby dokážou dostat peníze z lidí, s nimiž se nikdy nesetkali. Jejich obětí se hravě může stát kdokoli z nás, překvapivě jsou mezi nimi i ti s nejvyšším vzděláním.
Sjednání operativního leasingu je závazek. Než se proto definitivně rozhodnete pro auto na operák, měli byste znát odpovědi na všechny své palčivé otázky. A férová leasingová společnost by vám je měla poskytnout. My vám odpovíme na ty nejdůležitější.
Říká se, že operativní leasing se vyplatí zejména firmám. A je to pravda, protože se s ním pojí řada daňových výhod a v mnoha ohledech je pro firmu lepší než běžný leasing. Ale totéž platí i o podnikatelích, tedy OSVČ. Podívejme se na to, proč je auto na operák výhodnější a jak na něm můžete vydělat.
Koupě auta je v dnešní době hodně finančně náročná a můžete se kvůli ní zadlužit na celé roky dopředu. Málokdo dokáže našetřit na nové auto, a tak vyvstává otázka - je výhodnější půjčit si v bance, vzít si leasing nebo si pronajmout auto na operativní leasing?
KOMENTÁŘE k článku Nejlepší Altcoiny, které nesmí chybět ve Vašem portfoliu.
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.