Výrazným propadem velkých bankovních domů skončilo srovnání 18 neúčelových úvěrů ve výši 100 000 Kč s dobou splatnosti 6 let nabízených na českém trhu. Nelichotivé zadní příčky obsadila Česká spořitelna na patnáctém, Komerční banka na šestnáctém a ČSOB na sedmnáctém místě. Srovnání provedl finanční portál Chytryhonza.cz.
Na předních pozicích se umístily nové nízkonákladové banky. Vítězem je online banka Zuno, mBank skončila na čtvrtém místě, Equa Bank na pátém a Air Bank na šesté pozici srovnávače.
Měsíční splátka bonitního klienta u Zuno by činila 1711 Kč, u poslední ČSOB by se vyšplhala na 2 329 Kč, úspora zákazníka by tedy mohla být přes 600 korun měsíčně.
„Problém u půjček z pohledu klientů vidím v tom, že si lidé tento produkt nesrovnávají, jako tak činí u jiných svých nákupů. Kdyby tak činili, mohli by ušetřit řádově stovky až tisíce měsíčně a desítky tisíc za celou dobu trvání úvěru,“ podotýká k problematice půjček Patrik Nacher, provozovatel serveru Bankovnipoplatky.com.
Pro úvěry ve výši 50 001 Kč až 500 000 Kč Zuno klientům garantuje nejnižší nabídku na trhu. Pro klienty s dobrou bonitou úroková sazba začíná na 6,9 % ročně. Půjčka u Zuno je bez poplatků. Poskytnutí a vedení půjčky je zdarma, stejně jako pojištění proti neschopnosti splácet.
„Půjčka u Zuno je pro naše zákazníky komfortní nejen tím, že je úplně bez poplatků, bez ručitele a bez nutnosti udávat účel půjčky, ale navíc jde vyřídit přes internet. Naši klienti se vůbec nemusí zdržovat chozením na nějaké pobočky a vyplňováním stohů dokumentů,“ říká Lenka Hritzová, šéfka produktového managementu a CRM online banky Zuno.
Online banka Zuno zahájila svou činnost v roce 2010 na Slovensku, po kterém následovala v polovině roku 2011 Česká republika. Patří mezi vůbec první online banky působící v regionu střední a východní Evropy. Jako jediná banka v Česku ani na Slovensku nedisponuje žádnými fyzickými pobočkami, funguje pouze online. Během 3 let se ze start-up společnosti stala online banka s 200 000 klienty nabízející široké produktové portfolio (běžný účet s debetní kartou, spořicí účet, online půjčka a refinancování, kreditní karta nebo kontokorent).
Zdroj: ZUNO (PR)
Češi opouštějí „starý“ typ penzijního spoření, jehož výnos v uplynulých letech zdaleka nepokryl ani inflaci. V rámci dobrovolného spoření na stáří s podporou státu jsou naopak na vzestupu doplňkové penzijní spoření (DPS) a dlouhodobý investiční produkt (DIP), který byl spuštěn na začátku letošního roku. Jeho cílem je motivovat více lidi, aby se zabezpečili na stáří.
Investice do kryptoměn často vyvolávají
debaty kvůli jejich vysoké volatilitě a souvisejícím rizikům. Ale co kdyby
teoretická rizika mohla být minimalizována pomocí špičkové analytiky založené
na umělé inteligenci? Právě to je vizí SmartBit Boost—průlomové investiční
platformy, která má za cíl učinit celý proces kontrolovanější a spolehlivější.
Umělá inteligence (AI) již není jen doménou futuristických vizí nebo vědeckofantastických filmů. Dnes proniká do všech oblastí našeho života a mění způsob, jakým pracujeme, komunikujeme a dokonce i tvoříme. Její potenciál je obrovský, a přesto se mnozí ptají: Jak vlastně umělá inteligence funguje a jak ji můžeme využít ve svůj prospěch?
Představte si, že plánujete svou vysněnou
dovolenou. Vybíráte ideální destinaci, rezervujete hotel a těšíte se na chvíle
odpočinku. Co by se mohlo pokazit?
Zdroj obrázku: Freepik.com
Díky realitním investičním fondům určeným pro drobné investory můžete do nemovitostí investovat, aniž byste jako v případě nákupu vlastní investiční nemovitosti museli mít miliony. Vaše prostředky se navíc zhodnocují bez starostí. Výběru objektů a jejich správě se totiž věnuje tým zkušených profesionálů. Navíc investujete nikoliv do jedné, ale do celého portfolia odlišných typů nemovitostí v různých zemích a s různorodou skladbou nájemců. Diverzifikace snižuje rizika, a naopak zvyšuje stabilitu výnosu v čase. Pokud se rozhodnete začít investovat do realitního investičního fondu, poradíme vám, co sledovat při volbě toho konkrétního, kterému svěříte své finanční prostředky.
KOMENTÁŘE k článku Nejvýhodnější půjčky má Zuno, velké banky propadly
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.