Začínající podnikatelé často využívají bezplatné fakturační programy. Jsou dostupné, dobře se používají a fakturu vygenerují na pár kliků. Bezplatné programy mají ale i svá úskalí – přečtěte si, o čem byste měli vědět, než je začnete využívat.
Zdroj obrázku: Pexels.com
Většina freeware základních programů má omezený počet funkcí. To může být problém ve chvíli, kdy se vaše podnikání rozroste.
Základní fakturu s freeware programy sice vystavíte, ale mohou vám chybět pokročilé funkce, které mají placené verze. Ty umožňují vystavit faktury pro neomezený počet odběratelů, ověří solventnost klienta nebo třeba pošlou automatickou upomínku neplatičům.
Pokud dáte přednost verzi zdarma, čeká vás tedy víc ruční práce a častější kontrola stavu plateb.
Navíc, pokud narazíte na potíže a program vám přestane fungovat, nepočítejte se zákaznickou podporou – musíte si poradit sami.
U bezplatných fakturačních programů nemáte jistotu, že jsou vaše data v bezpečí.
Nevíte, zda je někdo zálohuje ani jak s nimi nakládá. Což je problematické
zejména u citlivých dat vašich klientů.
Neplatí to ale pro placené programy, které nabízejí free verze. Tam jsou data
ve free tarifu chráněna stejně jako u placených tarifů.
U bezplatných programů nemáte jistotu, že je vývojáři pravidelně aktualizují. Pokud se tak například změní legislativa ohledně DPH (což se děje často), program to nezohlední a faktury bude vystavovat dle zastaralých pravidel.
Navíc vývojáři freeware fakturačního programu mohou vývoj ze dne na den ukončit a vy pak budete muset hledat nový program.
Pokud chcete při fakturaci ušetřit a přitom mít jistotu, že vše běží hladce, zvažte využití placeného programu s omezenou verzí zdarma. V takovém případě užíváte plnohodnotnou verzi, která po určité době vyprší, nebo omezenou verzi zdarma, která vás limituje pouze počtem odběratelů či dokladů.
Takový program na faktury zdarma je například iDoklad, ve kterém vystavíte faktury až pro pět kontaktů. A jakmile vaše podnikání přeroste omezení bezplatné verze, jednoduše přejdete na plně vybavenou verzi s kompletním zákaznickým servisem a pokročilými funkcemi.
Začínající podnikatelé často využívají bezplatné fakturační programy. Jsou dostupné, dobře se používají a fakturu vygenerují na pár kliků. Bezplatné programy mají ale i svá úskalí – přečtěte si, o čem byste měli vědět, než je začnete využívat.
Zdroj obrázku: Pexels.com
Potřebujete snadno a rychle vypočítat daň z přidané hodnoty pro vaše podnikání nebo nákupy? V tom případě vám skvěle poslouží kalkulačka DPH, díky které můžete jednoduše vypočítat cenu s DPH i cenu bez DPH. Přiblížíme vám také, na co se vztahuje snížená sazba DPH a jaká je aktuální sazba DPH v České republice.
Plánujete mateřskou dovolenou a zajímá vás, jaká bude vaše peněžitá pomoc v mateřství (PPM)? Porozumění výpočtu mateřské je důležité pro finanční plánování pro období mateřské, a posléze i rodičovské dovolené. Přinášíme vám podrobnou kalkulačku pro výpočet mateřské, zadat do ní stačí jen dva údaje.
Pokud se nacházíte v situaci, kdy čelíte insolvenci nebo vám hrozí exekuce, je klíčové porozumět pojmu nezabavitelná částka. Tato částka představuje minimální příjem, který vám musí zůstat na pokrytí základních životních potřeb, i když se potýkáte s dluhy. Aktuální nezabavitelná částka v roce 2024 doznala změn, které ovlivňují situaci mnoha dlužníků. Tento článek vám poskytne přehled o jejím výpočtu, právních předpisech a rozdílech mezi exekucí a insolvencí.
Chcete vědět, jak vysoký budete mít starobní důchod? Důchodová kalkulačka vám dá přehled o budoucí penzi, za předpokladu platnosti aktuálních podmínek výpočtu. Vysvětlíme vám, co ovlivňuje výši důchodu, kdy můžete odejít do penze, a jak si svůj důchod co nejlépe naplánovat.
KOMENTÁŘE k článku Poznejte 3 nejčastější nástrahy bezplatných fakturačních programů
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.