Banky.cz Články Půjčka Půjčka do výplaty: Přehled, srovnání, výhody a nevýhody

Půjčka do výplaty: Přehled, srovnání, výhody a nevýhody

2.2.2024 Půjčka

Půjčit si na pár dní, na týden, zkrátka do výplaty? Nedostatek prostředků na nečekaný výdaj postihl snad už každého z nás. Půjčka do výplaty je jednou z možností, jak takovou situaci rychle překlenout. Minimálně v případě, kdy se nemáte na koho obrátit ve svém okolí. Přestože jde o drobnou půjčku na krátkou dobu, při jejím výběru je potřeba zvýšit opatrnost a pečlivě projít všechny podmínky úvěru. Poradíme, jak nenaletět podvodníkům a jak vybrat nejvýhodnější půjčku do výplaty pro aktuální situaci.

Co je půjčka do výplaty a jak se liší od dalších úvěrů

Název říká o této půjčce vše: poskytuje se na několik dní, do následujícího příjmu. Tím bývá nejčastěji výplata. Ale využít tuhle půjčku mohou i živnostníci nebo důchodci, rodiče na mateřské, resp. rodičovské dovolené. Dostávat výplatu od zaměstnavatele není podmínkou pro získání této půjčky. Věřitel má však stále povinnost předem ověřit vaši bonitu. Vzhledem ke krátkému trvání jde o půjčku snadno dostupnou, ale značně rizikovou,“ shrnul důležité informace o půjčce do výplaty Petr Jermář, specialista na finance Banky.cz.

Dodejme ještě, že do výplaty lze získat jen nižší částky: od stovek korun, po nižší desítky tisíc.

Jak vybrat nejlepší půjčku do výplaty

K výběru nejlepší půjčky do výplaty (resp. k výběru jakékoliv půjčky), potřebujete jejich nabídku nejprve porovnat. Projděte si náš přehled a porovnání půjček, kam jsme zahrnuli všechny běžné půjčky. Nemusíte se totiž striktně držet jen jednoho druhu úvěru.

U půjčky do výplaty vždycky porovnejte:

  • cenu – zde jako celkový přeplatek za stejnou dobu trvání půjčky
  • možnost předčasného splacení zdarma
  • možnost odkladu splátky nebo rozložení splátek do více měsíců, a poplatek za tuhle službu navíc.

Důležité je vědět, že půjčku do výplaty poskytnou jen nebankovní společnosti. Abyste vybírali půjčku bezpečnou, obraťte se jen na nebankovní poskytovatele s licencí ČNB. Mezi nelicencovanými společnostmi je mnoho lichvářů, a ty je složité odhalit „na první dobrou“. Licencované půjčky, které najdete v našem porovnání nebankovních půjček, mají přísná pravidla, a podvodu se u nich netřeba obávat.

Produkty
RPSN 5 000 Kč sazba RPSN p.a. platná pro půjčku ve výši 5 000 Kč na 30 dní
Splátka 5 000 Kč splátka úvěru platná pro půjčku ve výši 5 000 Kč na 30 dní
Max. výše úvěru maximální výše půjčky, není-li stanovena její přesná hranice, je max. výše úvěru závislá na bonitě klienta
První půjčka Zaplo zdarma
První půjčka Zaplo zdarma
Více informací
RPSN 5 000 Kč
0 %
Splátka 5 000 Kč
5 000
Max. výše úvěru
16 000
TIP BANKY.CZ
První půjčka zdarma
Více informací
TIP BANKY.CZ
První půjčka zdarma
Půjčka Kamali
Půjčka Kamali
Více informací
RPSN 5 000 Kč
49 %
Splátka 5 000 Kč
5 165
Max. výše úvěru
20 000
TIP BANKY.CZ
Mám zájem
Více informací
TIP BANKY.CZ
Mám zájem
Razdva půjčka
Razdva půjčka
Více informací
RPSN 5 000 Kč
206 %
Splátka 5 000 Kč
-
Max. výše úvěru
250 000
TIP BANKY.CZ
Mám zájem
Více informací
TIP BANKY.CZ
Mám zájem
Flexibilní půjčka
Flexibilní půjčka
Více informací
RPSN 5 000 Kč
300 %
Splátka 5 000 Kč
5 604
Max. výše úvěru
80 000
TIP BANKY.CZ
Mám zájem
Více informací
TIP BANKY.CZ
Mám zájem

Nejčastější druhy půjček do výplaty

Poskytovatelé nabízejí půjčky do výplaty s různými doplňkovými vlastnostmi. Například:

  • online půjčka do výplaty
  • rychlé půjčky do výplaty
  • půjčky do výplaty ihned
  • sms půjčky do výplaty
  • půjčka do výplaty zdarma
  • půjčka do výplaty bez poplatku
  • půjčka do výplaty bez registru ihned.

Kdy dát přednost půjčce do výplaty?

Půjčka před výplatou má krátkou dobu splatnosti. Je proto určena k jednorázové úhradě akutně vzniklého nákladu, v nižší částce. Navíc za předpokladu, že z dalšího příjmu zvládnete vrátit nejen samotnou půjčku, ale navíc uhradit i její náklady (úrok a poplatky).

Miroslav Majer, CEO portálu Banky.cz doporučuje zamyslet se nad alternativami půjček před výplatou: „Půjčka do výplaty má několik alternativ, které vždy vyjdou levněji. Začít můžeme u první půjčky zdarma, která se poskytuje s RPSN 0 % (a zůstane zdarma, pokud ji včas splatíte). Další alternativou je kreditní karta s bezúročným obdobím, které navíc bývá delší než jeden měsíc. Nezapomínejme ani na drobné půjčky od bank. Začínají na částce okolo 2 tisíc korun, se splatností od tří měsíců. I přes delší splatnost vyjdou vždycky levněji“.

Nejlevnější půjčka od Air Bank

Jaké jsou podmínky pro získání půjčky do výplaty

Rychlá půjčka před výplatou je extrémně dostupným úvěrem. Často vyřizovaným v režimu „bez registru“. K získání půjčky je nutné prokázat:

  • svou identitu (osobní doklady, bankID) a
  • své pravidelné příjmy. Ty nemusejí být potvrzeny zaměstnavatelem, stačí výpis z účtu nebo výplatní pásky; případně rozhodnutí o přiznání důchodu, rodičovského příspěvku, či jiné pravidelné dávky od státu.

Kolik stojí půjčka do výplaty?

Ceny se pohybují od půjčky zdarma (RPSN 0 %), až po velmi drahé půjčky bez registru a v hotovosti (zde se RPSN dostává do statisíců a milionů procent).

Srovnání nebankovních půjček

Výhody půjček do výplaty

  • snadné a rychlé vyřízení
  • minimální nároky na bonitu žadatele: dostupná půjčka
  • okamžitá výplata na účet nebo v hotovosti
  • bez uvádění účelu
  • bez ručitele a zástavy
  • lze získat jako první zdarma

Nevýhody půjček do výplaty

  • často vysoká cena půjčky – značný přeplatek
  • velmi krátká doba splatnosti
  • často vysoké sankce z prodlení
  • často vysoké poplatky z odkladu splátky
  • vysoké úvěrové riziko
  • riziko předlužení: pádu do dluhové pasti

Regulace v oblasti půjček do výplaty

Půjčky do výplaty mají dvě hlavní podoby: regulovanou (od licencovaných poskytovatelů) a neregulovanou (od soukromých investorů a firem bez licence ČNB). Je nasnadě, že regulované úvěry jsou pro klienty bezpečnější, transparentnější. Musejí být poskytovány bez skrytých poplatků a bez možnosti měnit podmínky půjčky během jejího trvání. V našem online srovnávači najdete jen půjčky regulované, od prověřených poskytovatelů.

U banky nepochodíte, ale …

Půjčka do výplaty je čistě nebankovní záležitostí. Banky na tak krátkou dobu nepůjčují, nejkratší bankovní úvěr trvá tři měsíce. Ale i tak je možnost si od banky půjčit na cirka 30 dní. Stačí si vybrat bankovní úvěr s předčasným splacením zdarma. A po měsíci vrátit celou půjčku naráz. Na zváženou je i kreditní karta, v některých případech také kontokorent.

Často se ptáte

Jak získat první půjčku zdarma?

Nejlevnější půjčka od Zonky

První půjčku zdarma lze získat od vybraných nebankovních společností. Poznáte ji podle toho, že RPSN půjčky je 0 %. Ale pozor, platí to jen při řádném splacení úvěru, tedy do 14 nebo do 30 dní (podle smlouvy). Jakmile se se splátkou opozdíte, nastupují vysoké sankce!

Kde sjednat půjčku do výplaty?

Bezpečnou půjčku, od licencovaných poskytovatelů, můžete sjednat v našem online porovnání půjček.

Jak sjednat půjčku do výplaty?

Postup sjednání je jednoduchý: vyplníte online formulář a odešlete jej. Následně se vám ozve poskytovatel půjčky a provede vás nutnými kroky ke kompletnímu vyřízení úvěru. Po online podpisu smlouvy (většinou kódem ze SMS) vám budou peníze vyplaceny tou formou, na které jste se dohodli (na účet nebo na ruku).

Jak rychle můžu získat půjčku do výplaty?

Peníze můžete mít na účtu nebo v hotovosti do několika minut od odeslání vyplněné online žádosti.

Jaké jsou podmínky pro získání půjčky do výplaty?

Podmínky jsou jen dvě: identifikovat se poskytovateli půjčky (nejlépe občanským průkazem, cizinec může využít pas nebo národní doklad totožnosti). Plus prokázat dostatečný příjem a/nebo majetkové zázemí ke splacení úvěru.

Jaké jsou podmínky pro získání půjčky do výplaty?

Na co si dát pozor při získávání půjčky do výplaty?

Dbejte zejména na ověření licence poskytovatele, na cenu půjčky (celkový přeplatek) a na flexibilitu splácení. Důležitá je i výše případných poplatků a sankcí z prodlení.

Je možné předčasně splatit půjčku do výplaty nebo ji prodloužit?

Ano, oba kroky jsou možné. Často se ovšem pojí s poplatky navíc, a rozhodně ne nízkými. Seznámit byste se s nimi měli ještě před podpisem smlouvy o půjčce. A pamatujte, že každý úvěr se dá do 14 dní vrátit, zcela bez sankcí. V tomto případě platíte jen úroky za dny, kdy jste měli peníze u sebe.

ANKETA k článku Půjčka do výplaty: Přehled, srovnání, výhody a nevýhody

Chybí Vám peníze před výplatou?

Počet odpovědí: 112

KOMENTÁŘE k článku Půjčka do výplaty: Přehled, srovnání, výhody a nevýhody

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Podvodné půjčky: Jak rozpoznat nebezpečné nabídky

Podvodné půjčky: Jak rozpoznat nebezpečné nabídky

20.11.2024 Půjčka

Podvodné půjčky se stávají stále běžnějším problémem, který ohrožuje finanční stabilitu mnoha lidí. Je klíčové naučit se rozpoznat tyto nepoctivé praktiky, aby se jim dalo účinně vyhnout. Nejistota pramení především z touhy získat rychlé finanční řešení, což podvodníky motivuje k častým pokusům o zneužití důvěry.

Maximální úroky z prodlení v ČR: Kolik vás bude stát nesplácení?

Maximální úroky z prodlení v ČR: Kolik vás bude stát nesplácení?

19.11.2024 Půjčka

Úroky z prodlení jsou sankce za pozdní splácení dluhu, ať už jde o půjčky, nedoplatky na daních, nájemném, energiích, pojištění nebo jiných platbách. Tyto úroky mají kompenzovat věřiteli ztrátu z toho, že své peníze nedostal včas. Přečtěte si, jak se úroky z prodlení počítají, jaké jsou zákonné limity a jak se liší v různých sektorech. Dá se jim vyhnout? A může vám je věřitel odpustit?

Vánoční půjčky: Výhody, rizika a alternativy

Vánoční půjčky: Výhody, rizika a alternativy

18.11.2024 Půjčka

Přemýšlíte nad vánoční půjčkou, abyste mohli svým blízkým dopřát štědřejší svátky? Než se unáhlíte, přečtěte si, proč jsou vánoční půjčky považovány za jedny z nejrizikovějších finančních produktů a jak celá pětina dlužníků končí v problémech se splácením. Článek vám pomůže pochopit, kdy může být vánoční půjčka přijatelným řešením, jaké jsou její skutečné náklady a hlavně: jaké bezpečnější alternativy máte k dispozici.

Druhy zajištění úvěru: Jaké možnosti máte k dispozici

Druhy zajištění úvěru: Jaké možnosti máte k dispozici

16.11.2024 Půjčka

Co je zajištění úvěru a jaké má formy? Zajištění úvěru je způsob, kterým se věřitel chrání před rizikem nesplácení úvěru, a může zahrnovat nemovitosti, osobní záruky nebo jiné prostředky. Právě to, jaké zajištění je vyžadováno, závisí na druhu úvěru a bonitě dlužníka.

Půjčky od lichváře

Půjčky od lichváře

14.11.2024 Půjčka

Půjčky od lichvářů jsou často považovány za rychlé řešení finančních problémů, a proto jsou pro lidi v nouzi atraktivní. Tyto typy půjček jsou však obvykle spojeny s vysokými úrokovými sazbami a riziky, která mohou mít zničující finanční dopad. Lichváři lákají klienty na snadnou dostupnost financí, ale skryté náklady a neprůhledné podmínky se mohou stát pastí.

Z naší bankovní poradny

Pojmy ve slovníku

100% Hypotéka

Půjčka, která pokryje celou koupi. Taková je 100% hypotéka. LTV této hypotéky je 100 %, což znamená, že vám banka půjčí peníze na celou odhadní cenu nemovitosti, kterou ručíte. Díky 100% hypotéce tak získáte dost peněz na nákup domu či bytu nebo například na výstavbu. Zároveň ale musíte počítat s vyšším úrokem než u menších půjček. Pro banky je totiž úvěr bez spoluúčasti klienta rizikovější, a proto jsou jeho podmínky přísnější. V současnosti navíc čeští poskytovatelé 100% hypotéky neposkytují. Česká národní banka totiž v roce 2016 zpřísnila podmínky pro získání hypotéky a jejich součástí bylo také ukončení 100% hypoték. Banky tak nabízí maximálně 90% hypotéky. Pouze u 5 % objemu poskytnutých půjček smí být LTV vyšší než 90 %. Přesto existuje možnost, jak pomocí půjčky na bydlení získat dost peněz na úhradu celé kupní ceny nemovitosti. V podstatě tedy můžete dosáhnout na 100% hypotéku. Jak na to? Musíte ručit více nemovitostmi. Kromě kupovaného bytu či domu to může být například nemovitost rodičů. Samozřejmě ale platí, že majitel této nemovitosti musí s ručením souhlasit. Díky ručení více nemovitostmi se zvýší hodnota zástavy. I při 90% či menším LTV tak získáte peníze na nákup vybraného domu či bytu. Banky navíc obvykle umožňují druhou nemovitost z hypotéky vyvázat, jakmile splatíte potřebnou část úvěru. Dál tedy ručíte pouze kupovaným domem či bytem. Další možností je dofinancovat hypotéku dalším úvěrem. Například úvěrem ze stavebního spoření. ZOBRAZIT CELÝ VÝZNAM

90% Hypotéka

Až 90 procent z ceny nemovitosti, kterou ručíte. Přesně tolik si můžete půjčit na hypoteční úvěr. Abyste ale 90% hypotéku dostali, musíte splnit několik požadavků. Jsou to zejména základní podmínky pro získání hypotéky – tedy například: věk,příjemči bonita.Oproti nižším půjčkám ale musíte u 90% hypotéky počítat s méně výhodnými podmínkami. Protože má hypotéka pokrýt 90 procent z ceny nemovitosti, je pro banku riskantnější než menší úvěry. A proto poskytovatelé toto riziko obvykle kompenzují vyšším úrokem. Pro většinu lidí je přitom 90% hypotéka nejvyšší možná. Podle pokynů České národní banky mohou poskytovatelé víc peněz půjčit jen v 5 procentech případů. Potřebujete tak mít naspořeno alespoň 10 procent z kupní ceny. V praxi to vypadá tak, že u bytu za 3 000 000 korun získáte maximálně 2 700 000 korun. Zbytek doplatíte vy. Pokud si chcete pomocí hypotéky půjčit víc než 90 procent z ceny domu či bytu, musíte ručit více nemovitostmi. V takovém případě stoupne hodnota zástavy, ze které se půjčka počítá. Výhodou je, že se tím pádem můžete dostat na nižší LTV (obvykle do 80 %) a získáte tak nižší úrok než u 90% hypotéky. Pokud jste například původně ručili bytem za 2 500 000 korun a nyní k němu přidáte další byt ve stejné ceně, stoupne hodnota zástavy na 5 000 000 korun. U hypotéky na zmíněných 2 500 000 tak bude LTV 50 %. ZOBRAZIT CELÝ VÝZNAM

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2024, všechna práva vyhrazena