Zadlužit se kvůli vánočním dárkům není dobrý nápad. Prožijete sice hezké svátky, ale v novém roce se vám bude vaše rozhodnutí vracet jak bumerang, každý měsíc budete muset splácet dluh, který se vás může zuby nehty držet až do příštího Štědrého dne. Jenže občas se Vánoce bez půjčky prostě neobejdou. Co v takové situaci dělat?
Půjčovat si kvůli nejnovějšímu modelu mobilního telefonu, luxusní dovolené nebo oblečení je nesmysl. Jenže občas je nutné na Vánoce pořídit potřebnou věc, jako je lednička, pračka, vysavač nebo třeba televize. To vše pár tisíc korun stojí, chybí-li ale i malá finanční rezerva, pak ani na tuto většinou nezbytnou elektroniku a domácí spotřebiče nejsou peníze.
V této situaci zapomeňte na unáhlené úvěry typu půjčka před výplatou, raději se poohlédněte po zboží u prodejců, kteří nabízí nákup na splátky, někde před Vánoci natrefíte i na nákup na splátky bez navýšení.
Ne vše lze ale pořídit na splátky, v takovém případě přichází na řadu neúčelové spotřebitelské půjčky. Ze všeho nejdříve zajděte o půjčku zažádat do banky, a to nejlépe do té vaší, kde už vás znají. . Hlavní výhodou bank je, že půjčku tolik nepřeplatíte. Pokud si například půjčíte 20 000 Kč s dobou splatnosti jeden rok, pak za ni u českých bank zaplatíte od 500 Kč až do 1 500 Kč.
U nebankovních společností by to bylo více, přesto lze ale i na Vánoce volit nebankovní úvěr. Jestliže vám v bance nevyjdou vstříc, pak vám ani nic jiného nezbude. U nebankovní půjčky si ale dejte pozor na výši RPSN. Roční procentní sazba nákladů často skrývá vysoké poplatky, které v úrocích nenajdete.
Vánoční půjčky jsou často unáhlené a sjednávané impulzivně. Lidé se v době adventu pouští do rizikových dluhů hlava nehlava. Rychlá půjčka je to, po čem mnozí touží. Avšak právě před Vánoci bychom měli velmi pečlivě přemýšlet nad svými kroky, proto, jakmile si zodpovíte, zda je půjčka pro vás opravdu nutná, pusťte se do porovnání úvěrů.
Jak už bylo zmíněno, jen v bankovních půjčkách se může rozdíl jejich ceny lišit v řádech stovek korun, u nebankovních půjček to pak jsou tisícové rozdíly. A co porovnávat? Především RPSN, její součástí je úrok i veškeré poplatky.
Samozřejmě si nezapomeňte také ujasnit i to, zda na půjčku budete mít a zda ji v novém roce zvládnete splácet. A co se příštích Vánoc týká, na ty se připravte s předstihem. Na dárky začněte šetřit už od ledna a na první nákupy vyrazte už v září. Díky tomu pro vás Vánoce nebudou tak velkým narušením rodinného rozpočtu a vše hravě zvládnete pořídit za své a včas.
Máte v hlavě velké podnikatelské plány, které vám však narušuje představa toho, jak budete muset dlouho řešit nejrůznější administrativní úkony? V takovém případě je koncept prodeje takzvané ready-made společnosti určený přesně pro vás. Proč je právě tento způsob tak výhodný a co všechno klientovi přinese?
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Změny v danění Bitcoinu vzbudily v poslední době pozornost, která je snad srovnatelná jen s tím, když Bitcoin poprvé prolomil hranici 10 000 dolarů. Čeští držitelé kryptoměn se nyní upínají na rozhodnutí poslanců, kteří mají určit, zda bude Bitcoin a další kryptoměny daněny stejným způsobem jako akcie.
Pořízení vlastního bydlení je pro většinu lidí jedním z největších životních kroků. Vzhledem k vysokým cenám nemovitostí je často nutné sáhnout po hypotéce. Navigace ve světě hypotečních úvěrů však může být složitá a zmatečná. Hypoteční poradce je odborník, který vám může pomoci se zorientovat v nabídkách bank a zprostředkovat nejlepší možné podmínky pro vaši hypotéku.
Zdroj fotografie: Freepik.com
Češi jsou světovými přeborníky v používání platebních karet. Nejsme ovšem jediní, kdo na ně sází. O jejich zneužití jako přímé cesty k našim penězům se neúnavně snaží i skupiny kyberpodvodníků. Ti dokážou narafičit nejrůznější situace, v nichž nás chtějí okrást. A i přes stále důraznější varování, které slýcháme ze všech stran, se jim bohužel daří. Profesionálové zkušení v oboru ochrany našich financí v kyberprostoru mají pro všechny, kdo chtějí umět včas podvody rozpoznat, několik rad. V pořadu Interview PLUS je divákům prozradil jeden z nejpovolanějších, šéf odboru prevence karetních podvodů v Komerční bance, Pavel Šašek, který upozorňuje i na falešné weby, k jejichž odhalení často vede jen drobnost.
Kyberútočníci jen za prvních sedm měsíců letošního roku napadli 50 tisíc klientů českých bank. Oproti stejně dlouho sledovanému období v loňském roce se jedná o nárůst o 37 %. A jak varuje Česká bankovní asociace, bude hůř. Podvodníci vymýšlejí stále důmyslnější triky a metody k oklamání samotných majitelů peněz i těch, kteří je mají chránit. Mezi ně patří Marek Macháček, který pokusy „internetové škodné“ odráží už jedenáct let. Zatímco zpočátku své kariéry případy pokusů o finanční podfuky počítal na prstech jedné ruky, dnes se takřka nezastaví.
KOMENTÁŘE k článku Půjčka na Vánoce je velkou hrozbou. Co dělat, když je ale nutná?
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.