Našli jste vysněnou nemovitost, ale aktuálně jste v situaci, kdy vám banka neschválila hypotéku? Právě na řešení tohoto problému se zaměřila služba MOOY, která nabízí alternativní řešení pro ty, kteří na hypotéku v bance nedosáhnou. Jak služba MOOY přesně funguje? Jaké jsou její výhody? A jaké naopak nevýhody? To vše se dozvíte v naší recenzi, v níž si službu MOOY přiblížíme.
„MOOY představuje službu založenou na principu rent-to-own (od pronájmu k vlastnictví) určenou pro zájemce o vlastní bydlení, kteří nedostali hypotéku nebo řeší jiné problémy. Jak to vlastně celé funguje? Pokud si vyhlédnete nemovitost a rozhodněte se využít službu MOOY, MOOY nemovitost koupí za vás a vy budete během smluvního vztahu nemovitost využívat a platit společnosti předem dohodnutý nájem. Jakmile dostanete hypotéku nebo získáte potřebné finance na nákup nemovitosti jiným způsobem, budete si moci nemovitost odkoupit,“ říká Miroslav Majer, CEO portálu Banky.cz. Pojďme se společně na celý proces alternativního financování s MOOY podívat ještě blíže:
Krok 1: Seznámení se se službou
V prvním kroku vyplníte vstupní dotazník, na základě kterého vám společnost vypracuje nabídku. Následně vám zavolá a vše vám do detailu objasní, pokud vám budou podmínky služby vyhovovat, přichází na řadu další krok.
Krok 2: Vyhledání nemovitosti
Nyní vás čeká hledání vlastního bydlení, ať už domu nebo bytu. Společnost vybranou nemovitost individuálně posoudí, a pokud se na nemovitosti shodnete, nemovitost finálně odsouhlasí.
Krok 3: MOOY zakoupí nemovitost
Dalším krokem je zakoupení nemovitosti ze strany MOOY a podpis budoucí kupní smlouvy a nájemní smlouvy.
Krok 4: Bydlení takže ve vlastním
Poté, co společnost nemovitost koupí a podepíše s vámi potřebné smlouvy, můžete se do nemovitosti nastěhovat a platit domluvený nájem. Kromě běžného nájmu budete postupně splácet kupní cenu tak, abyste měli na konci dostatek vlastních prostředků pro hypotéku.
Krok 5: Odkoupení nemovitosti
Ve chvíli, kdy naspoříte dostatek peněz a dosáhnete na hypotéku nebo například získáte potřebné finance díky dědictví apod., odkoupíte si nemovitost do svého vlastnictví za předem dohodnutou cenu. Nemovitost můžete odkoupit kdykoliv během pěti let od podpisu smlouvy.
Zatímco v zahraničí je inovativní financování nemovitosti založené na principu rent-to-own běžnou záležitostí, v České republice je tato služba něčím novým. Proč se na českém trhu objevila právě teď? Protože se vývojem posledních let zásadně omezila dostupnost bydlení a aktuálně dosáhne na vlastní nemovitost čím dál tím méně lidí. Na tuto situaci tedy reagovala služba MOOY, které je společným projektem BO! holding a.s. (skupina firem zaměřených na realitní a finanční byznys) a společnosti Broker Trust a.s., jež je největší firmou v oblasti zprostředkování finančních produktů v Česku.
MOOY aktuálně nabízí dva produkty – BUDE MOOY a JE MOOY. Jaké jsou mezi nimi rozdíly a pro koho jsou vhodné?
Produkt BUDE MOOY je určený klientům, kteří touží po vlastním bydlení, ale banka jim zamítla žádost o hypotéku.
Produkt JE MOOY je vhodnou volbou pro ty, kteří už nemovitost vlastní, ale řeší složitou životní situaci, příkladem může být rozvod nebo vypořádání pozůstalosti.
Jak už z výše uvedeného vyplývá, služba MOOY může být vhodnou cestou k vlastnímu bydlení v několika životních situacích:
Jaké jsou výhody alternativního financování nemovitosti se službou MOOY? „Jak ze samotného principu služby MOOY vyplývá, nespornou výhodou je, že se můžete o velký krok přiblížit k vlastní nemovitosti i v době, kdy nedostanete hypotéku nebo řešíte jinou situaci. MOOY vám v podstatně nemovitost „podrží“ do doby, než ji budete schopni financovat. Výhodou je i to, že budete přesně znát budoucí kupní cenu nemovitosti, která je nezávislá na vývoji trhu,“ říká Petr Jermář, specialista na finance z portálu banky.cz.
To, že se společností podepíšete smlouvu s předem dohodnutou cenou za nemovitost, je možné považovat za výhodu i nevýhodou zároveň. Tržní ceny nemovitostí se totiž mění a samozřejmě se může stát, že za několik let bude tržní cena nižší než v době, kdy jste smlouvu podepsali. Další nevýhodou je rozvazovací poplatek, se kterým je třeba počítat v případě, že se nakonec rozhodnete, že nemovitost neodkoupíte. Je třeba také říct, že nemovitost, kterou MOOY koupí za vás, musí splňovat určitá kritéria, společnost například nekupuje velmi staré domy apod.
Abychom vám službu MOOY představili ještě lépe, připravili jsme si pro vás odpovědi na nejčastější otázky.
Jak mohu získat alternativní financování s MOOY?
Cílem společnosti MOOY je pomoci co nejvíce lidem k vlastní nemovitosti. Jednotlivé žádosti tedy posuzuje individuálně a je schopná vám pomoci i s nalezením vhodné nemovitosti. Během úvodního rozhovoru vám zaměstnanci MOOY vysvětlí vše potřebné.
Co když nebudu chtít nakonec nemovitost koupit?
MOOY samozřejmě myslí i na tuto situaci. Během pěti let budete moci od smlouvy kdykoliv odstoupit, společnost vám vrátí všechny uložené prostředky a nechá si pouze rozvazovací poplatek na pokrytí nákladů spojených s prodejem nemovitosti.
Kolik peněz potřebuju na začátku mít?
Výše potřebných vlastních zdrojů se odvíjí od typu nemovitosti i lokality, MOOY však dokáže nemovitost zakoupit už od 5 % vlastních zdrojů.
Vadí, že jsem měl historické problémy se splácením půjček?
Problém se splácením dluhů nemusí nutně znamenat, že s vámi MOOY smlouvu neuzavře.
MOOY představuje zajímavou možnost, jak získat vlastní nemovitost i v situace, kdy vám banka neschválila žádost o hypotéku. Obrovskou výhodou této služby je, že je velmi transparentní a umožňuje kdykoliv během pěti let od smlouvy odstoupit. Rozhodně však doporučujeme si dobře propočítat, zda budete schopní platit nájem a zároveň šetřit potřebné peníze na odkoupení nemovitosti.
Z nejnovějších průzkumů ze začátku roku 2024 vyplývá, že s investováním má zkušenosti 39 % Čechů. Jednou z možností, jak své peníze takřka bez starostí zhodnotit, je investiční platforma Portu. Tato platforma, která má aktuálně přes 200 000 uživatelů a spravuje 29 miliard korun, investorům umožňuje jednoduše zhodnotit finance dlouhodobě i krátkodobě. Jak Portu funguje a jaké má výhody a nevýhody?
Co byste řekli na to, mít veškeré věrnostní karty do svých oblíbených obchodů na jednom místě v praktické aplikaci? Pokud vám to zní dobře, pak by vaší pozornosti neměla uniknout aplikace Portmonka, která je spojená s řadou praktických funkcí. Co to Portmonka je a jaké jsou její hlavní výhody a nevýhody?
Našli jste vysněnou nemovitost, ale aktuálně jste v situaci, kdy vám banka neschválila hypotéku? Právě na řešení tohoto problému se zaměřila služba MOOY, která nabízí alternativní řešení pro ty, kteří na hypotéku v bance nedosáhnou. Jak služba MOOY přesně funguje? Jaké jsou její výhody? A jaké naopak nevýhody? To vše se dozvíte v naší recenzi, v níž si službu MOOY přiblížíme.
Pokladní systémy jsou dnes nedílnou součástí řady podniků, výrazně totiž zjednodušují práci a šetří čas. Jedním z nejoblíbenějších pokladních systémů, a to zejména mezi zákazníky z oblasti gastra, je pokladní systém Storyous. Připravili jsme si pro vás recenzi, díky které se dozvíte nejpodstatnější informace o tomto systému, který aktuálně využívá více než 3 000 zákazníků z řad restaurací, kaváren, bister nebo vináren.
Pokud pravidelně nakupujete na internetu, pravděpodobně jste se už setkali hned s několika platebními bránami. Na trhu aktuálně působí široká škála poskytovatelů platebních bran a jedním z nich je i společnost PayU. Jak platební brána PayU funguje a jaké jsou její klady a nedostatky? To se dozvíte v naší recenzi.
KOMENTÁŘE k článku Recenze služby MOOY, která přináší alternativu ke klasické hypotéce
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.