Banky.cz Články Komerční sdělení Vyplatí se cestovní pojištění jen na pár dní?

Vyplatí se cestovní pojištění jen na pár dní?

Vyplatí se cestovní pojištění jen na pár dní?

Pokud plánujete cestu do zahraničí jen na jeden den nebo víkend, možná si pomyslíte, že je v tomto případě cestovní pojištění zbytečné. Může tomu ale být právě naopak. Výlet do ciziny by se vám mohl pěkně prodražit. Zdravotní komplikace vás mohou potkat velmi nečekaně.

REKLAMA

Jak funguje cestovní pojištění?

Cestovní pojištění si sjednejte vždy, když plánujete překročit hranice. Jeho hlavním účelem je chránit pojištěnce proti mnohdy vysokým léčebným výlohám v zahraničí. Sjednání cestovního pojištění je záležitostí několika minut. Stačí zadat základní údaje o vaší cestě do online kalkulačky cestovního pojištění a následně si z nabídky vybrat ideální pojistku.

Že se vám nemůže nic stát? I obyčejné jednodenní nákupy v obchodním centru za hranicemi mohou mít vliv na vaše zdraví. Noha přejetá kolečkem od nákupního vozíku, upadnutí na vytřené podlaze nebo jen obyčejné zažívací problémy – všechny tyto situace jsou celkem běžné.

Za ošetření zaplatíte tisíce korun

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Jak vysoké částky za neodkladné ošetření máme na mysli? Koukněte se do níže uvedené tabulky častých zdravotních komplikací. Léčebné výlohy v evropských zemích značně převyšují těch pár desítek korun zaplacených za den cestovního pojištění. S komplikovaností úrazu, transportem do nemocnice, doporučenými léky a případnou repatriací do ČR pak náklady na lékařskou péči samozřejmě prudce stoupají.

  • vymknutý kotník: od 6 000 Kč
  • zlomená noha (rentgen a sádra): 9 000–30 000 Kč
  • otřes mozku (včetně hospitalizace): kolem 30 000 Kč/den
  • zánět zubu: 5 000–10 000 Kč

Modrá kartička není všemocná

Protože jsme součástí EU, mají naše modré průkazy pojištěnce platnost ve všech zapojených státech. Spoléhat se jen na evropský průkaz zdravotního pojištění ale nedoporučujeme. Jestliže budete chtít péči uplatnit na evropskou průkazku, musíte se nechat ošetřit v nejbližším státním zdravotnickém zařízení. Následně vám nebudou uhrazeny léky, transport do nemocnice, poplatky za hospitalizaci či repatriace. Naopak počítejte s různě vysokou spoluúčastí, která je v cizině běžná – liší se stát od státu. Za samotnou návštěvu lékaře tak můžete zaplatit až 2 000 Kč, nehledě na cenu za léky, případné operace či detailní vyšetření. Na rozdíl od modré průkazky pojištěnce vám správné cestovní pojištění vynahradí veškeré léčebné výlohy.

Cestovní pojištění i na jeden den

Běžný účet od mBank zdarma

I když pojedete do zahraničí pouze na jeden den, vždy vyrážejte jedině s cestovním pojištěním. Ochrání vás před chvílemi paniky i před dlouhými účty za lékařské ošetření. Modrá kartička pojištěnce nabízí pouze nejzákladnější zákroky, vše navíc si budete muset hradit sami. Nenechávejte své zdraví a peněženku náhodě, raději si před cestou sjednejte výhodnou pojistku.

REKLAMA

KOMENTÁŘE k článku Vyplatí se cestovní pojištění jen na pár dní?

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Češi opouštějí penzijní připojištění, hitem se stává dlouhodobý investiční produkt

Češi opouštějí penzijní připojištění, hitem se stává dlouhodobý investiční produkt

Češi opouštějí „starý“ typ penzijního spoření, jehož výnos v uplynulých letech zdaleka nepokryl ani inflaci. V rámci dobrovolného spoření na stáří s podporou státu jsou naopak na vzestupu doplňkové penzijní spoření (DPS) a dlouhodobý investiční produkt (DIP), který byl spuštěn na začátku letošního roku. Jeho cílem je motivovat více lidi, aby se zabezpečili na stáří.   

SmartBit Boost: Jak AI pomáhá stát se úspěšným investorem do kryptoměn

SmartBit Boost: Jak AI pomáhá stát se úspěšným investorem do kryptoměn

Investice do kryptoměn často vyvolávají debaty kvůli jejich vysoké volatilitě a souvisejícím rizikům. Ale co kdyby teoretická rizika mohla být minimalizována pomocí špičkové analytiky založené na umělé inteligenci? Právě to je vizí SmartBit Boost—průlomové investiční platformy, která má za cíl učinit celý proces kontrolovanější a spolehlivější.

Umělá inteligence: Jak mění svět kolem nás

Umělá inteligence: Jak mění svět kolem nás

Umělá inteligence (AI) již není jen doménou futuristických vizí nebo vědeckofantastických filmů. Dnes proniká do všech oblastí našeho života a mění způsob, jakým pracujeme, komunikujeme a dokonce i tvoříme. Její potenciál je obrovský, a přesto se mnozí ptají: Jak vlastně umělá inteligence funguje a jak ji můžeme využít ve svůj prospěch?

Klidná dovolená bez starostí

Klidná dovolená bez starostí

Představte si, že plánujete svou vysněnou dovolenou. Vybíráte ideální destinaci, rezervujete hotel a těšíte se na chvíle odpočinku. Co by se mohlo pokazit?

Zdroj obrázku: Freepik.com

Podle čeho vybírat realitní investiční fond

Podle čeho vybírat realitní investiční fond

Díky realitním investičním fondům určeným pro drobné investory můžete do nemovitostí investovat, aniž byste jako v případě nákupu vlastní investiční nemovitosti museli mít miliony. Vaše prostředky se navíc zhodnocují bez starostí. Výběru objektů a jejich správě se totiž věnuje tým zkušených profesionálů. Navíc investujete nikoliv do jedné, ale do celého portfolia odlišných typů nemovitostí v různých zemích a s různorodou skladbou nájemců. Diverzifikace snižuje rizika, a naopak zvyšuje stabilitu výnosu v čase. Pokud se rozhodnete začít investovat do realitního investičního fondu, poradíme vám, co sledovat při volbě toho konkrétního, kterému svěříte své finanční prostředky.

Z naší bankovní poradny

Pojmy ve slovníku

100% Hypotéka

Půjčka, která pokryje celou koupi. Taková je 100% hypotéka. LTV této hypotéky je 100 %, což znamená, že vám banka půjčí peníze na celou odhadní cenu nemovitosti, kterou ručíte. Díky 100% hypotéce tak získáte dost peněz na nákup domu či bytu nebo například na výstavbu. Zároveň ale musíte počítat s vyšším úrokem než u menších půjček. Pro banky je totiž úvěr bez spoluúčasti klienta rizikovější, a proto jsou jeho podmínky přísnější. V současnosti navíc čeští poskytovatelé 100% hypotéky neposkytují. Česká národní banka totiž v roce 2016 zpřísnila podmínky pro získání hypotéky a jejich součástí bylo také ukončení 100% hypoték. Banky tak nabízí maximálně 90% hypotéky. Pouze u 5 % objemu poskytnutých půjček smí být LTV vyšší než 90 %. Přesto existuje možnost, jak pomocí půjčky na bydlení získat dost peněz na úhradu celé kupní ceny nemovitosti. V podstatě tedy můžete dosáhnout na 100% hypotéku. Jak na to? Musíte ručit více nemovitostmi. Kromě kupovaného bytu či domu to může být například nemovitost rodičů. Samozřejmě ale platí, že majitel této nemovitosti musí s ručením souhlasit. Díky ručení více nemovitostmi se zvýší hodnota zástavy. I při 90% či menším LTV tak získáte peníze na nákup vybraného domu či bytu. Banky navíc obvykle umožňují druhou nemovitost z hypotéky vyvázat, jakmile splatíte potřebnou část úvěru. Dál tedy ručíte pouze kupovaným domem či bytem. Další možností je dofinancovat hypotéku dalším úvěrem. Například úvěrem ze stavebního spoření. ZOBRAZIT CELÝ VÝZNAM

90% Hypotéka

Až 90 procent z ceny nemovitosti, kterou ručíte. Přesně tolik si můžete půjčit na hypoteční úvěr. Abyste ale 90% hypotéku dostali, musíte splnit několik požadavků. Jsou to zejména základní podmínky pro získání hypotéky – tedy například: věk,příjemči bonita.Oproti nižším půjčkám ale musíte u 90% hypotéky počítat s méně výhodnými podmínkami. Protože má hypotéka pokrýt 90 procent z ceny nemovitosti, je pro banku riskantnější než menší úvěry. A proto poskytovatelé toto riziko obvykle kompenzují vyšším úrokem. Pro většinu lidí je přitom 90% hypotéka nejvyšší možná. Podle pokynů České národní banky mohou poskytovatelé víc peněz půjčit jen v 5 procentech případů. Potřebujete tak mít naspořeno alespoň 10 procent z kupní ceny. V praxi to vypadá tak, že u bytu za 3 000 000 korun získáte maximálně 2 700 000 korun. Zbytek doplatíte vy. Pokud si chcete pomocí hypotéky půjčit víc než 90 procent z ceny domu či bytu, musíte ručit více nemovitostmi. V takovém případě stoupne hodnota zástavy, ze které se půjčka počítá. Výhodou je, že se tím pádem můžete dostat na nižší LTV (obvykle do 80 %) a získáte tak nižší úrok než u 90% hypotéky. Pokud jste například původně ručili bytem za 2 500 000 korun a nyní k němu přidáte další byt ve stejné ceně, stoupne hodnota zástavy na 5 000 000 korun. U hypotéky na zmíněných 2 500 000 tak bude LTV 50 %. ZOBRAZIT CELÝ VÝZNAM

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2025, všechna práva vyhrazena