Pokud plánujete cestu do zahraničí jen na jeden den nebo víkend, možná si pomyslíte, že je v tomto případě cestovní pojištění zbytečné. Může tomu ale být právě naopak. Výlet do ciziny by se vám mohl pěkně prodražit. Zdravotní komplikace vás mohou potkat velmi nečekaně.
Cestovní pojištění si sjednejte vždy, když plánujete překročit hranice. Jeho hlavním účelem je chránit pojištěnce proti mnohdy vysokým léčebným výlohám v zahraničí. Sjednání cestovního pojištění je záležitostí několika minut. Stačí zadat základní údaje o vaší cestě do online kalkulačky cestovního pojištění a následně si z nabídky vybrat ideální pojistku.
Že se vám nemůže nic stát? I obyčejné jednodenní nákupy v obchodním centru za hranicemi mohou mít vliv na vaše zdraví. Noha přejetá kolečkem od nákupního vozíku, upadnutí na vytřené podlaze nebo jen obyčejné zažívací problémy – všechny tyto situace jsou celkem běžné.
Jak vysoké částky za neodkladné ošetření máme na mysli? Koukněte se do níže uvedené tabulky častých zdravotních komplikací. Léčebné výlohy v evropských zemích značně převyšují těch pár desítek korun zaplacených za den cestovního pojištění. S komplikovaností úrazu, transportem do nemocnice, doporučenými léky a případnou repatriací do ČR pak náklady na lékařskou péči samozřejmě prudce stoupají.
Protože jsme součástí EU, mají naše modré průkazy pojištěnce platnost ve všech zapojených státech. Spoléhat se jen na evropský průkaz zdravotního pojištění ale nedoporučujeme. Jestliže budete chtít péči uplatnit na evropskou průkazku, musíte se nechat ošetřit v nejbližším státním zdravotnickém zařízení. Následně vám nebudou uhrazeny léky, transport do nemocnice, poplatky za hospitalizaci či repatriace. Naopak počítejte s různě vysokou spoluúčastí, která je v cizině běžná – liší se stát od státu. Za samotnou návštěvu lékaře tak můžete zaplatit až 2 000 Kč, nehledě na cenu za léky, případné operace či detailní vyšetření. Na rozdíl od modré průkazky pojištěnce vám správné cestovní pojištění vynahradí veškeré léčebné výlohy.
I když pojedete do zahraničí pouze na jeden den, vždy vyrážejte jedině s cestovním pojištěním. Ochrání vás před chvílemi paniky i před dlouhými účty za lékařské ošetření. Modrá kartička pojištěnce nabízí pouze nejzákladnější zákroky, vše navíc si budete muset hradit sami. Nenechávejte své zdraví a peněženku náhodě, raději si před cestou sjednejte výhodnou pojistku.
Změny v danění Bitcoinu vzbudily v poslední době pozornost, která je snad srovnatelná jen s tím, když Bitcoin poprvé prolomil hranici 10 000 dolarů. Čeští držitelé kryptoměn se nyní upínají na rozhodnutí poslanců, kteří mají určit, zda bude Bitcoin a další kryptoměny daněny stejným způsobem jako akcie.
Pořízení vlastního bydlení je pro většinu lidí jedním z největších životních kroků. Vzhledem k vysokým cenám nemovitostí je často nutné sáhnout po hypotéce. Navigace ve světě hypotečních úvěrů však může být složitá a zmatečná. Hypoteční poradce je odborník, který vám může pomoci se zorientovat v nabídkách bank a zprostředkovat nejlepší možné podmínky pro vaši hypotéku.
Zdroj fotografie: Freepik.com
Češi jsou světovými přeborníky v používání platebních karet. Nejsme ovšem jediní, kdo na ně sází. O jejich zneužití jako přímé cesty k našim penězům se neúnavně snaží i skupiny kyberpodvodníků. Ti dokážou narafičit nejrůznější situace, v nichž nás chtějí okrást. A i přes stále důraznější varování, které slýcháme ze všech stran, se jim bohužel daří. Profesionálové zkušení v oboru ochrany našich financí v kyberprostoru mají pro všechny, kdo chtějí umět včas podvody rozpoznat, několik rad. V pořadu Interview PLUS je divákům prozradil jeden z nejpovolanějších, šéf odboru prevence karetních podvodů v Komerční bance, Pavel Šašek, který upozorňuje i na falešné weby, k jejichž odhalení často vede jen drobnost.
Kyberútočníci jen za prvních sedm měsíců letošního roku napadli 50 tisíc klientů českých bank. Oproti stejně dlouho sledovanému období v loňském roce se jedná o nárůst o 37 %. A jak varuje Česká bankovní asociace, bude hůř. Podvodníci vymýšlejí stále důmyslnější triky a metody k oklamání samotných majitelů peněz i těch, kteří je mají chránit. Mezi ně patří Marek Macháček, který pokusy „internetové škodné“ odráží už jedenáct let. Zatímco zpočátku své kariéry případy pokusů o finanční podfuky počítal na prstech jedné ruky, dnes se takřka nezastaví.
Říjen je mezinárodně uznáván jako Měsíc povědomí o kybernetické bezpečnosti. Tato iniciativa je zaměřena na zvýšení povědomí o kybernetických hrozbách a poskytnutí užitečných nástrojů, které umožňují ochranu dat a systémů v digitálním světě. V kontextu dynamického rozvoje technologií, jako jsou cloudová řešení a umělá inteligence (AI), je téma kybernetické bezpečnosti stále důležitější. Pozvání do Interview PLUS Speciál přijali hosté z oblasti bankovnictví a technologií: Klára Starková, provozní ředitelka Moneta Money Bank, Martin Rehak, generální ředitel a zakladatel technologické společnosti Resistant AI, a Tibor Kolejak, generální ředitel pro Amazon Web Services v České republice a na Slovensku.
KOMENTÁŘE k článku Vyplatí se cestovní pojištění jen na pár dní?
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.