Pokud plánujete cestu do zahraničí jen na jeden den nebo víkend, možná si pomyslíte, že je v tomto případě cestovní pojištění zbytečné. Může tomu ale být právě naopak. Výlet do ciziny by se vám mohl pěkně prodražit. Zdravotní komplikace vás mohou potkat velmi nečekaně.
Cestovní pojištění si sjednejte vždy, když plánujete překročit hranice. Jeho hlavním účelem je chránit pojištěnce proti mnohdy vysokým léčebným výlohám v zahraničí. Sjednání cestovního pojištění je záležitostí několika minut. Stačí zadat základní údaje o vaší cestě do online kalkulačky cestovního pojištění a následně si z nabídky vybrat ideální pojistku.
Že se vám nemůže nic stát? I obyčejné jednodenní nákupy v obchodním centru za hranicemi mohou mít vliv na vaše zdraví. Noha přejetá kolečkem od nákupního vozíku, upadnutí na vytřené podlaze nebo jen obyčejné zažívací problémy – všechny tyto situace jsou celkem běžné.
Jak vysoké částky za neodkladné ošetření máme na mysli? Koukněte se do níže uvedené tabulky častých zdravotních komplikací. Léčebné výlohy v evropských zemích značně převyšují těch pár desítek korun zaplacených za den cestovního pojištění. S komplikovaností úrazu, transportem do nemocnice, doporučenými léky a případnou repatriací do ČR pak náklady na lékařskou péči samozřejmě prudce stoupají.
Protože jsme součástí EU, mají naše modré průkazy pojištěnce platnost ve všech zapojených státech. Spoléhat se jen na evropský průkaz zdravotního pojištění ale nedoporučujeme. Jestliže budete chtít péči uplatnit na evropskou průkazku, musíte se nechat ošetřit v nejbližším státním zdravotnickém zařízení. Následně vám nebudou uhrazeny léky, transport do nemocnice, poplatky za hospitalizaci či repatriace. Naopak počítejte s různě vysokou spoluúčastí, která je v cizině běžná – liší se stát od státu. Za samotnou návštěvu lékaře tak můžete zaplatit až 2 000 Kč, nehledě na cenu za léky, případné operace či detailní vyšetření. Na rozdíl od modré průkazky pojištěnce vám správné cestovní pojištění vynahradí veškeré léčebné výlohy.
I když pojedete do zahraničí pouze na jeden den, vždy vyrážejte jedině s cestovním pojištěním. Ochrání vás před chvílemi paniky i před dlouhými účty za lékařské ošetření. Modrá kartička pojištěnce nabízí pouze nejzákladnější zákroky, vše navíc si budete muset hradit sami. Nenechávejte své zdraví a peněženku náhodě, raději si před cestou sjednejte výhodnou pojistku.
Silným motivem k dlouhodobému investování by se mohly stát pro řadu Čechů vlastní děti. Jak ukázal průzkum, který pro Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT ČR) provedla agentura Perfect Crowd, až 66 % respondentů svým potomkům spoří, aby jim v budoucnu ulehčilo vstup do dospělosti. Nejpočetnější skupina dotázaných, konkrétně 29 %, podle citovaného průzkumu naspoří ročně do 10 000 Kč, mezi 10 tisíci a 30 tisíci Kč ročně pak odloží 28 % Čechů.
Realitní podílové fondy se těší mezi Čechy stále větší popularitě. Svůj podíl na tom mají mimo jiné klesající úroky u spořicích účtů v bankách. Část lidí již přesunula své peníze právě do nemovitostních fondů určených drobným investorům a další k nim ještě přibydou. Jednou z hlavních výhod realitních podílových fondů je jejich nízká rizikovost. Na sedmibodové škále rizikovosti investic SRI zaujímají často druhý nejnižší stupeň 2 a jsou tak optimální volbou i pro konzervativní investory.
Češi opouštějí „starý“ typ penzijního spoření, jehož výnos v uplynulých letech zdaleka nepokryl ani inflaci. V rámci dobrovolného spoření na stáří s podporou státu jsou naopak na vzestupu doplňkové penzijní spoření (DPS) a dlouhodobý investiční produkt (DIP), který byl spuštěn na začátku letošního roku. Jeho cílem je motivovat více lidi, aby se zabezpečili na stáří.
Investice do kryptoměn často vyvolávají
debaty kvůli jejich vysoké volatilitě a souvisejícím rizikům. Ale co kdyby
teoretická rizika mohla být minimalizována pomocí špičkové analytiky založené
na umělé inteligenci? Právě to je vizí SmartBit Boost—průlomové investiční
platformy, která má za cíl učinit celý proces kontrolovanější a spolehlivější.
Umělá inteligence (AI) již není jen doménou futuristických vizí nebo vědeckofantastických filmů. Dnes proniká do všech oblastí našeho života a mění způsob, jakým pracujeme, komunikujeme a dokonce i tvoříme. Její potenciál je obrovský, a přesto se mnozí ptají: Jak vlastně umělá inteligence funguje a jak ji můžeme využít ve svůj prospěch?
KOMENTÁŘE k článku Vyplatí se cestovní pojištění jen na pár dní?
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.