Banky.cz Články Spoření Vyplatí se spořit ve stavebním spoření?

Vyplatí se spořit ve stavebním spoření?

Vyplatí se spořit ve stavebním spoření?
25.4.2015 Spoření

4 066 684 kusů. Tolik bylo aktivních smluv ve fázi spoření ke konci roku 2013. I přes změny, které proběhly v uplynulých letech, je stavební spoření oblíbený produkt. Je tu nejdéle a lidem zajišťuje garanci a jistotu. Jak moc je ale tato garance výhodná?

REKLAMA

Historie stavebního spoření

historie stavebního spoření

Od roku 1993-2003 bylo stavební spoření nejoblíbenějším produktem. Aby ne, parametry tehdejšího spoření byly výrazně lepší než dnes.

  • Státní podpora 25% z ročně vložené částky (max. 4 500 Kč)
  • Zhodnocení 3-5% dle tarifu
  • Výnosy nepodléhaly zdanění
  • Vázací doba byla pouze 5 let

Jenže státní podpora dělala velkou část ze státního rozpočtu a tak když bylo potřeba šetřit, sáhlo se na stavební spoření. Na konci roku 2003 bylo oznámeno, že od 1. 1. 2004 se mění podmínky nově uzavřených smluv. Lidé tak masivně uzavírali listopad/prosinec 2003 stavební spoření ve velkém (tehdy se uzavřelo historicky největší počet smluv a mnoho poradenských firem na tom zbohatlo).

Parametry byly následující:

  • Státní podpora se snížila na 15% z ročně vložené částky (max. 3 000 Kč)
  • Zhodnocení se snížilo na 2%
  • Výnosy nepodléhaly zdanění (tato podmínka zůstala)
  • Vázací doba se zvýšila na 6 let

Stát si moc nepomohl, protože všichni uzavřeli smlouvy dle starých podmínek. Zvyk je železná košile a v té době stále nebyly o tolik lepší finanční produkty. Po krizi, která začala na přelomu 2007/2008 a krizi politické v roce 2010, došlo k dalším změnám stavebního spoření. Politici se snažili poučit z roku 2003 a tak se snažili prosadit veškeré změny retroaktivně. Stavební spoření se totiž řídí zákonem o stavebním spoření, proto stačí pouze změnit zákon a vše je jinak.

A tak se již po třetí změnila pravidla hry.

  • Státní podpora se snížila na 10% z ročně vložené částky (max. 2 000 Kč)
  • Zhodnocení zůstalo na 2%
  • Výnosy podléhají dani z příjmu ve výši 15%
  • Vázací doba zůstala stejná (6 let)

To znamená, že výnosy stavebního spoření značně klesly a již se tyto smlouvy nedají považovat za super spoření jako před 20 lety.

Stavební spoření je velmi konzervativní produkt a do budoucna to vidím bledě. Dřív nebo později se zruší státní podpora, bez které je stavební spoření nevýhodné.

Stavební spoření má své výhody, ale bohužel i nevýhody.

Výhody stavebního spoření

Stavební spoření ČS s bonusem 8 500 Kč

stavební spoření - výhody

Pojištění vkladů

Vaše peníze na účtech stavebních spořitelen jsou pojištěné dle zákona o bankách č. 21/1992 Sb., až do výše 100% vkladu avšak s maximální výší náhrady do 100 000 EUR.

Garance a jistota

Úrok stanovený ve smlouvě o stavebním spoření je „garantovaný“ po celou dobu smluvního vztahu a tedy víte, jaký výnos můžete na konci spořicího programu očekávat. Bohužel stavební spoření našli mezeru ve svých obchodních podmínkách a aktuálně např. ruší svým klientům smlouvy s vysokým úrokem (smlouvy starší 10 let a více).

Úvěrové možnost

Možnost využít překlenovacího nebo řádného úvěru, který má své výhody oproti jiným úvěrům.

Nevýhody stavebního spoření

Vstupní poplatek

Při založení smlouvy o stavebním spoření musíte zaplatit 1% z cílové částky.

Tento poplatek může finanční poradce odpustit, stejně tak stavební spořitelna (protože tento poplatek je pouze odměna za prodej, stavební spořitelna žije hlavně z úvěrů).

Nevýhodou vstupního poplatku je, že se platí na začátku v celé výši. Proto je poté poradci lhostejné, zda v produktu spoříte či nikoli. Protože je provize pouze ze vstupního poplatku, často se dělají smlouvy na vysoké cílové částky (průměrná CČ za rok 2013 byla necelých 400 000 Kč), ale mnohdy i přesahující 1 000 000 Kč.

Vstupní poplatek musíte vždy odečíst od celkového výnosu, abyste zjistili reálné zhodnocení.

Poplatek za vedení účtu

Bohužel i stavební spořitelny si účtují poplatky za vedení úču, v rozmezí 300 – 330 Kč za rok. To nám opět snižuje efektivní výnos, protože za 10 let to dělá více jak 3 000 Kč.

Vázací lhůta

Stavební spoření musíte mít minimálně 6 let. To samozřejmě chápu, protože stavební spořitelny potřebují jistotu, že peníze, které půjčují, si druhý den nevyberete.

Bohužel nás to staví do role, kdy máme zazděné peníze a pokud bychom je potřebovali vybrat, přijdeme o státní podporu a ještě si na ty peníze počkáme více jak 3 měsíce díky výpovědní lhůtě.

Penzijní spoření od České spořitelny

V dnešní době kvůli turbulenci na trhu, probíhající krizi a nestálé ekonomice je nejdůležitější likvidita. Pokud máte většinu svých peněz na stavebním spoření, je to špatně.

Dotované finanční produkty státem jsou pro mě nezajímavé. Je to pouze otázkou času, kdy stát takové výhody zruší nebo minimálně změní. Stále vidíte v produktu jistotu?

Vstupní poplatek je příliš vysoký, zhodnocení se na nových smlouvách pohybuje už na hranici 1%, kdy posledních pár měsíců stavební spořitelny razantně mění podmínky.

To vidím jako velké nedostatky stavebního spoření.

A jak vypadá běžná praxe v rodinách?

stavební spoření - nešvary

Vysoké cílové částky na smlouvách, které jsou určeny primárně na spoření (cílová částka se v budoucnu dá kdykoli zvýšit, nicméně z toho už asi nebude mít provizi člověk, který vám to uzavírá prvně, proto se vám bude snažit natlačit, že potřebujete co nejvyšší CČ)

V rodině je více smluv, ale žádná se nevyužívá efektivně (doporučuji z každého produktu vždy vyčerpat maximální státní příspěvky a zhodnocení a až teprve potom zakládat třeba další smlouvu)

Smlouvy o stavebním spoření se píšou na nezletilé a to díky novému občanskému zákoníku není úplně šťastná volba. V případě, že budete chtít peníze vybrat a použít dřív než účastník nabude zletilosti, musí Vám tento úkon schválit opatrovnický soud. Také se vystavujete riziku, nebudou-li peníze použity ve prospěch nezletilého, může Vás vlastní dítě žalovat a chtít peníze zpátky.

Smlouvy se nechávají žít svým životem i více jak 20 let. Stavební spoření je výhodné díky státní podpoře, proto je nezodpovědné nechat peníze ležet na úroku, který nepokryje inflaci. Vždy po 6 letech doporučuji peníze vybrat a investovat je výhodněji. Nebo minimálně přehodnotit stav financí.

Závěrem chci uvést, že stavební spoření může být v portfoliu jako konzervativní produkt, například v předdůchodovém věku, když využíváte již na maximum III. pilíř nebo pokud chcete něco našetřit dětem, které mají pár let před zletilostí či dokončením studia a vy nechcete podstupovat riziko nebo byste rádi, aby děti využili spoření jako levný úvěr na bydlení.

Mimo stavebního spoření doporučujeme též produkty:

  • spořicí účet
  • termínovaný vklad
  • REKLAMA

    ANKETA k článku Vyplatí se spořit ve stavebním spoření?

    Máte sjednané stavební spoření?

    Počet odpovědí: 125

    KOMENTÁŘE k článku Vyplatí se spořit ve stavebním spoření?

    Přidejte nový komentář

    Stavební spoření se (ne)vyplatí, Komentoval(a): Mirek

    05.12.2015 13:54:44

    Těžko říct. Každopádně nemá smysl vkládat více než 20 tisíc ročně.
    Příklad: Cílová částka 160000.
    Začátek roku 1 (třeba leden): vložit 21900 (–1600 vstupní poplatek, –300 vedení účtu, +2000 státní příspěvek) = 22000.
    Začátek roku 2: vklad 20300 (–300 vedení, +2000 st. př.) = 44000 po dvou letech.
    Začátek roku 3, 4, 5, 6 vklad 20300 a konec roku 6 vklad 20030 = 156000 (nepočítaje běžný úrok).
    Celkem vloženo 143430. Zisk před zdaněním 12570, tj. 8,7% ze 143430. Vzhledem k tomu, že lze říct, že je to jak za 3 roky, vychází dodatečné zhodnocení 2,9%.

    úhel pohledu, Komentoval(a): Honza

    11.04.2016 09:28:06

    Když budu spořit pravidelně měsíčně a běžný poplatek je již 320,- + výpis 21,- navíc Vám strhnou daň z výnosů, zaplatím vstupní poplatek jako první náklad (krásně to jde nyní vidět na reklamě u mbank kde nabízí půjčku s 2% úrokem který zaplatíte právě jako první polatek tak i když už splácíte pouze půjčené peníze tak RPSN je 3,81%) dojdu ke skutečnému výnosu ze stavebního spoření 2,2% za 6 letou fixaci?? Nedej bože že třeba poslední rok nebudu mít prostředky na spoření tak jsem po 6 letech bez výnosu.

    Přidejte nový komentář

    Mohlo by vás zajímat

    Vkladní knížka a stavební spoření

    Vkladní knížka a stavební spoření

    7.10.2024 Spoření

    Vkladní knížky a stavební spoření představují tradiční formy spoření, které mají své pevné místo v české finanční historii. Ačkoli mnoho lidí dnes přechází na digitální bankovnictví nebo volí spořicí účty a termínované vklady, tyto produkty stále nabízejí své specifické výhody. Stavební spoření například přináší státní podporu až do výše 2 000 Kč ročně, což z něj činí atraktivní formu investování i přes případné poplatky.

    Nejlepší spořící účet pro SVJ: Jak vybrat a co zohlednit

    Nejlepší spořící účet pro SVJ: Jak vybrat a co zohlednit

    9.9.2024 Spoření

    Výběr nejlepšího spořicího účtu pro společenství vlastníků jednotek (SVJ) může být klíčovým krokem k zajištění efektivního spravování financí. Nejlepší spořicí účet pro SVJ nabízí výhodné úročení, nízké nebo žádné poplatky za vedení účtu a flexibilní přístup k naspořeným prostředkům. Kromě toho může být důležitá i stabilita banky, která tento účet nabízí, a její schopnost poskytovat kvalitní zákaznický servis.

    Dlouhá nemoc a její vliv na odchod do penze

    Dlouhá nemoc a její vliv na odchod do penze

    30.8.2024 Spoření

    Dlouhodobá nemoc ovlivní v životě vše, včetně pracovní schopnosti a finanční situace. Jak se ale projeví na budoucím důchodu? Co znamená "dlouhá nemoc" z pohledu důchodového systému, jak ovlivňuje výpočet starobního důchodu a jaké jsou podmínky pro přiznání invalidního důchodu? Má smysl uvažovat o předčasném důchodu v případě dlouhodobé nemoci? A jaké dokumenty budete potřebovat pro žádost o důchod při dlouhodobé nemoci?

    Odchod do důchodu: Co potřebujete vědět

    Odchod do důchodu: Co potřebujete vědět

    28.6.2024 Spoření

    Zvažujete odchod do důchodu, ať už řádného, nebo dřívějšího, ale nejste si jisti, kdy na něj máte nárok a co k jeho vyřízení potřebujete? V našem článku se dozvíte vše podstatné o podmínkách pro přiznání starobního důchodu, předčasného důchodu a předdůchodu. Také o výpočtu jeho výše a možnostech přivýdělku. Poradíme vám také, jak si co nejlépe zajistit finanční prostředky na stáří a jak se na důchod připravit jako OSVČ.

    Penzijní spoření reaguje na ukončení státního příspěvku pro seniory od 1. července

    Penzijní spoření reaguje na ukončení státního příspěvku pro seniory od 1. července

    19.6.2024 Spoření

    Rok 2024 přináší významné změny v oblasti penzijního spoření, které se dotýkají jak výše státních příspěvků, tak i jejich dostupnosti pro určité skupiny střadatelů. Zatímco maximální státní příspěvek se zvyšuje, senioři pobírající starobní důchod ztrácejí od 1. července nárok na tuto podporu. Některé penzijní společnosti se rozhodly seniorům tuto náhlou změnu alespoň dočasně kompenzovat

    Z naší bankovní poradny

    Vnuk nechce vrátit peníze a svádí to na banku

    21.2.2022 Podvod
    Dobrý den, možná se mýlím, ale myslím si, že asi jako centrální banka byste měli mít nějaký dozor nad ostatními bankami, a proto se na vás obracím. Půjčil jsem svému vnukovi na podzim roku 2021 601 000 Kč, mám od něho normálně ověřený a jím podepsaný dlužní úpis. On sám má účet u Air Bank a od 22. 12. 2021 svou banku není schopen donutit, aby mi peníze které mi patří poslala do Žďáru nad Sázavou na můj účet v České spořitelně! Nemáte zdání, kolik už bylo slibů, že to za 2 dny, za 3 dny, v pondělí, do konce týdne a podobně bude přeposláno, kolik už bylo slibů na SMS od nějaké paní Smolíkové a pořád nic!! Na podzim mě šíleně zvedli poplatky za plyn a elektřinu a prakticky všechny hotové peníze mi lítají někde ve vzduchu! Po novém roce jsem měl jít na pravidelnou roční prohlídku s autem, která obnáší okolo 7 000 Kč. Já si to nemůžu dovolit, abych nezůstal úplně bez peněz a kvůli tomu nehodlám rušit stavební spoření, protože bych kvůli slavné a líné Air bance přišel o roční benefity a to si jakožto důchodce nedovolím! Už jsem paní Smolíkové několikrát psal, že to poženu k soudu, ale s nimi to absolutně nehne, řekne jen další termín a zase nic! Hlavně že dnes a denně vidím a slyším 2 šašky v televizi, jak do nebes na reklamě vynášejí Air banku! Už jsem jim dokonce řekl, že si nejsem jistý, jestli jednám s bankou nebo s nějakou zločineckou organizací, která mě chce okrást! Jsem 75-letý důchodce a na takové hrátky už opravdu nemám nervy, po nocích nespím, před půldruhým rokem jsem měl mrtvici, sice slabší, ale jestli to takhle bude pokračovat, tak mě za chvíli trefí znovu a pořádně! Proto se obracím na vás nevím, jestli na ty ostatní banky máte nějaký vliv, abyste se mě zastali. Můj vnuk mi volal, že už si začal sháněk advokáta, protože už se sebou nenecháme stále orat. Předem vám děkuji! Dobrý den, začnu tím, že nejsme centrální banka, ale poradenský portál. Nicméně ani centrální banka (ČNB) neřeší spory mezi spotřebiteli, kdy dlužník odmítá vrátit peníze věřiteli. Váš vnuk spoléhá na vaši neznalost/naivitu a svádí vše na svou banku. Ve skutečnosti je to on, kdo Vám peníze nechce vrátit. Vnukova banka (Air Bank) vrácení peněz určitě neblokuje. Žádná paní Smolíková neexistuje, celou dobu s Vámi komunikuje jménem domnělé Air Bank/paní Smolíkové Váš vnuk a drží Vás v klamu.  ZOBRAZIT CELÝ DOTAZ A ODPOVĚĎ

    Pravidelná platba na neznámý běžný účet

    20.2.2022 Běžný účet
    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, měsíčně platím na účet číslo 2038812118/2600 částku 1.020,--Kč, pod VS X010X40X6. Bohužel nemůžu najít (smlouvu), za co jsou platby. Můžete mě prosím pomoci? Děkuji za ochotu. HK Dobrý den, nejsme banka, ale poradenský portál monitorující banky a jejich produkty a poskytující rady uživatelům. Vámi zmíněný účet je podle bankovního kódu 2600 veden u Citibank. Obávám se, že ani Citibank Vám z důvodu bankovního tajemství nemůže sdělit informace o majiteli účtu? Existuje tedy více možností, jak zkusit zjistit majitele běžného účtu na který zasíláte pravidelně peníze: dohledejte důvod platby ve vašich dokumentech, nebo jednejte s Citibank o sdělení příjemce. Vzhledem k tomu že Citibank přerušila poskytování služeb občanům, je prakticky jisté že úhrady směřují na účet nějaké instituce u této banky - nejvíce pravděpodobná je pojišťovna (např. životní pojištění  Metlife, nebo NN životní pojišťovna, resp. dříve Aegon?), penzijní fond, resp. penzijní spoření?zkontrolujte výpis z vašeho běžného účtu, zda se vám nezobrazuje identifikace protistrany (stejně tak stačí zkontrolovat jen pohyby v internetovém bankovnictví),přestaňte platit. (je to možná trochu brutální metoda, ale pravděpodobně se vám někdo rychle ozve s upomínkou a vy si u toho ujasníte za co platba je?)Se stejným číslem bankovního účtu jsme se již setkali, např. v dotazu uživatele ohledně platby na účet u Citibank, nebo v dotazu na neznámého majitele účtu. Takže budeme moc rádi když se vám podaří důvod platby odhalit. Dejte nám pak určitě vědět, abychom mohli informovat podobně postižené uživatele bankovních služeb. ZOBRAZIT CELÝ DOTAZ A ODPOVĚĎ

    Pojmy ve slovníku

    100% Hypotéka

    Půjčka, která pokryje celou koupi. Taková je 100% hypotéka. LTV této hypotéky je 100 %, což znamená, že vám banka půjčí peníze na celou odhadní cenu nemovitosti, kterou ručíte. Díky 100% hypotéce tak získáte dost peněz na nákup domu či bytu nebo například na výstavbu. Zároveň ale musíte počítat s vyšším úrokem než u menších půjček. Pro banky je totiž úvěr bez spoluúčasti klienta rizikovější, a proto jsou jeho podmínky přísnější. V současnosti navíc čeští poskytovatelé 100% hypotéky neposkytují. Česká národní banka totiž v roce 2016 zpřísnila podmínky pro získání hypotéky a jejich součástí bylo také ukončení 100% hypoték. Banky tak nabízí maximálně 90% hypotéky. Pouze u 5 % objemu poskytnutých půjček smí být LTV vyšší než 90 %. Přesto existuje možnost, jak pomocí půjčky na bydlení získat dost peněz na úhradu celé kupní ceny nemovitosti. V podstatě tedy můžete dosáhnout na 100% hypotéku. Jak na to? Musíte ručit více nemovitostmi. Kromě kupovaného bytu či domu to může být například nemovitost rodičů. Samozřejmě ale platí, že majitel této nemovitosti musí s ručením souhlasit. Díky ručení více nemovitostmi se zvýší hodnota zástavy. I při 90% či menším LTV tak získáte peníze na nákup vybraného domu či bytu. Banky navíc obvykle umožňují druhou nemovitost z hypotéky vyvázat, jakmile splatíte potřebnou část úvěru. Dál tedy ručíte pouze kupovaným domem či bytem. Další možností je dofinancovat hypotéku dalším úvěrem. Například úvěrem ze stavebního spoření. ZOBRAZIT CELÝ VÝZNAM

    Daňové zvýhodnění

    Daňové zvýhodnění je výhoda poskytnutá státem, která umožňuje jednotlivcům nebo podnikům snížit svou daňovou zátěž. To může být ve formě snížení daně, odpočtu daní, nebo úlevy od daní. Daňová zvýhodnění mohou být zaměřena na podporu určitých činností, jako je investování do výzkumu a vývoje, nebo na podporu sociálních cílů, jako je poskytování dostupného bydlení. Daňová úleva pro podnikyInvestice do výzkumu a vývoje: Podniky, které investují do výzkumu a vývoje, mohou být oprávněny k daňovým úlevám. Tyto úlevy mohou být ve formě přímého snížení daně, nebo odpočtu nákladů na výzkum a vývoj od daně. Poskytování pracovních míst: Některé země nabízejí daňová zvýhodnění podnikům, které vytvářejí nová pracovní místa, zejména v oblastech s vysokou nezaměstnaností. Investice do ekologicky šetrných technologií: Podniky, které investují do ekologicky šetrných technologií, mohou být oprávněny k daňovým úlevám. Daňová úleva pro jednotlivce Hypoteční úroky: V některých zemích mohou jednotlivci odečíst úroky zaplacené na hypotéku od svých daní. Příspěvky na penzijní spoření: Příspěvky na penzijní spoření mohou být odečteny od daní. Darování charitativním organizacím: Darování peněz nebo majetku charitativním organizacím mohou být také odečteny od daní. Daňová zvýhodnění mohou mít významný dopad na ekonomiku a společnost, protože mohou podporovat investice a růst, a mohou pomoci dosáhnout sociálních cílů. ZOBRAZIT CELÝ VÝZNAM

    DeFi (decentralizované finance)

    Decentralizované finance (DeFi) představují revoluci ve finančním světě, která umožňuje uživatelům spravovat své peníze bez prostředníků, jako jsou banky nebo jiné finanční instituce. Tento koncept využívá technologie blockchain, která zajišťuje transparentnost, bezpečnost a decentralizaci. Díky DeFi mají uživatelé přístup k celé škále finančních služeb, jako je půjčování, obchodování či spoření, pouze za pomoci chytrých smluv (smart contracts). Jak fungují decentralizované aplikace v DeFi?Klíčovým prvkem DeFi jsou decentralizované aplikace (dApps), které běží na blockchainových sítích, nejčastěji na Ethereum. Tyto aplikace umožňují provádět transakce a poskytovat služby bez centrální autority. Například uživatelé mohou přes DeFi získat půjčku bez nutnosti ověřování kreditní historie, protože vše funguje na základě chytrých smluv (smart kontrakty). Tyto smlouvy automaticky zajišťují splnění podmínek transakcí, což eliminuje riziko lidské chyby nebo manipulace.V DeFi ekosystému hraje důležitou roli také stablecoin, což je kryptoměna navázaná na hodnotu tradičních měn, jako je dolar. Stablecoiny pomáhají snížit volatilitu kryptoměn a usnadňují jejich použití v běžných transakcích.Výhody a rizika decentralizovaných financíDeFi platformy nabízejí řadu výhod, včetně nižších poplatků, vyšší transparentnosti a přímého přístupu k finančním produktům bez geografických nebo institucionálních omezení. Nicméně je důležité zmínit i rizika, jako je zranitelnost chytrých smluv vůči hackerským útokům či fluktuace hodnoty kryptoměn.Dalším významným aspektem je yield farming, což je metoda, kterou uživatelé využívají k maximalizaci výnosů z jejich aktiv pomocí různých DeFi protokolů. I když tento proces může přinést vysoké zisky, zahrnuje také vysoké riziko ztrát, zejména kvůli složitosti a volatilitě trhu. ZOBRAZIT CELÝ VÝZNAM

    Dlouhodobý investiční produkt (DIP)

    Dlouhodobý investiční produkt představuje typ finančního nástroje, jehož cílem je generovat stabilní výnosy po delší dobu, obvykle přesahující pět let. Tyto produkty jsou vhodné zejména pro investory, kteří hledají nízké riziko a mají zájem o postupný růst kapitálu. Dlouhodobé investice mohou zahrnovat například podílové fondy, penzijní fondy nebo státní dluhopisy. Výhody dlouhodobých investicHlavní výhodou dlouhodobých investičních produktů je jejich schopnost zhodnotit kapitál v průběhu času, a to díky efektu složeného úročení. Tento typ investic umožňuje rozložení rizika a eliminaci krátkodobých výkyvů na trzích. Mezi oblíbené dlouhodobé investiční produkty patří také akcie nebo nemovitosti, které mohou poskytovat stabilní výnosy z dividend či nájmů.Investice do dlouhodobých produktů se také často pojí s daňovými výhodami, zejména u penzijních nebo stavebních spoření. Investiční strategie založená na dlouhodobém horizontu zároveň umožňuje investorům přizpůsobit své portfolio svým životním cílům a finančním potřebám.Rizika a návratnostI přes všechny výhody je třeba si uvědomit, že každý investiční produkt nese určitou míru rizika. Dlouhodobé investice nejsou výjimkou. Investoři by měli věnovat pozornost diverzifikaci portfolia a pravidelně vyhodnocovat výkon jednotlivých aktiv. Historická výkonnost není zárukou budoucích výsledků, a proto je důležité mít realistická očekávání.Dlouhodobé investiční produkty jsou ideální volbou pro ty, kteří mají trpělivost a nejsou ochotni podstupovat velké krátkodobé výkyvy na trzích. Kromě toho mohou přinést vyšší výnosy, pokud jsou správně spravovány a přizpůsobeny aktuálním tržním podmínkám. ZOBRAZIT CELÝ VÝZNAM

    Srovnáváme hypotéky od

    © Banky.cz 2024, všechna práva vyhrazena