Ještě vyšší zhodnocení a o něco lepší podmínky. Stavební spořitelny využívají současnou situaci a pomocí nejrůznějších akcí bojují o klienty. Díky tomu můžete dosáhnout na 3% úrokovou sazbu a celkové zhodnocení přes 6 %.
Kromě rostoucích úroků zvyšuje konečné zhodnocení i to, že spořitelny postupně upustily od vstupního poplatku, který dřív vycházel na 1 % z cílové částky.
Nově ho přestala klientům účtovat i Buřinka (Stavební spořitelna České spořitelny). Právě ona byla přitom poslední, která tento poplatek ještě vyžadovala.
Znamená to, že stavební spoření si už můžete založit kdekoliv a žádný vstupní poplatek platit nemusíte.
Stále ale musíte počítat s pravidelnou platbou za vedení spořicího účtu. Pohybuje se přibližně od 300 korun do 360 korun ročně a její výše se u jednotlivých poskytovatelů liší maximálně o několik desítek korun.
Bonus až 3 500 Kč
Přestože Buřinka zrušila vstupní poplatek jako poslední stavební spořitelna na trhu, ihned ji tento krok zařadil mezi poskytovatele s nejvyšším zhodnocením. Nově je víc než 5,5 % při spoření 1 700 korun měsíčně po dobu 6 let.
Právě spoření zhruba 1 700 korun měsíčně je pro klienty nejvýhodnější, když garantuje maximální státní podporu.
Buřinka přitom patří mezi současnou špičku i přesto, že nenabízí nejvyšší úrok na trhu. Dosáhnete u ní „jen“ na sazbu 2,5 %.
Její velkou výhodou je totiž vysoký bonus, který získáte bez jakýchkoliv dalších podmínek. Konkrétně jde o:
Výnos u dětí se díky tomu šplhá dokonce přes 5,8 %.
Zhodnocení přes 6 %? Ano, ale s podmínkami
Bonusy hrají velkou roli také v případě Raiffeisen stavební spořitelny. Od 3. října u ní získáte zhodnocení přes 6,3 % – tedy nejvyšší na trhu. A to díky kombinaci dvou bonusů.
První z nich vám přinese 5 000 korun. Abyste na něj dosáhli, musíte splnit tyto podmínky:
Další bonus ve výši 2 000 korun pak získáte, když si založíte běžný účet u Raiffeisenbank.
Uvedená prémie se pak rozdělí na polovic:
Pokud jsou pro vás podmínky předchozích svou bonusů příliš přísné, můžete získat alespoň prémii 1 500 korun. Stačí mít do 30. prosince uložit na stavební spoření minimálně 30 000 korun.
Raiffeisen stavební spořitelna navíc nabízí nejvyšší úrok na trhu. A to přesně 3 %.
ČSOB nabízí bonus za vyšší cílovou částku
ČSOB Stavební spořitelna (Liška) naopak nabízí základní úrok, který patří k nižším na trhu. Pokud ale dodržíte předepsané podmínky, zvýší se z 1,5 % na 2,5 %. Tedy na stejnou úroveň jako u Buřinky.
Abyste tuto sazbu získali, musíte:
Také u ČSOB Stavební spořitelny můžete dosáhnout na určitou prémii. Jednorázový příspěvek v hodnotě 1 000 korun dostanete, pokud zvolíte cílovou částku nejméně 500 000 korun.
Při nižší cílové částce vám dá spořitelna prémii 500 korun.
Další bonusy pak získáte za vysoké vklady. Stačí když v prvních 4 letech vložíte každoročně na stavební spoření víc než 20 000 korun.
Za každý rok pak získáte prémii ve výši 5 % z té části vkladů, které převyšují dvacetitisícový limit. Nejvíce však 1 000 korun za každý rok – celkem tedy maximálně 4 000 korun.
Modrá pyramida: nízký základ + vysoký bonus
Také Modrá pyramida stavební spořitelna v základu nabízí velmi nízkou sazbu, a to pouze0,5 %. Díky úrokovému bonusu ji však zvýšíte až na 3 %.
Potřebujete k tomu:
Pokud si přitom během prvních 4 měsíců vložíte na stavební spoření alespoň 50 000 korun, získáte na tento vklad bonusovou sazbu 3 %. Celkem tedy může úrok vyšplhat až na 3,5 %.
Všechny bonusy však platí jen u cílové částky do 300 000 korun.
Bonus nabízí i Moneta
Poslední z pětice poskytovatelů, Moneta Stavební spořitelna, pak nabízí úrokovou sazbu 2,5 %. A pokud si zvolíte cílovou částku minimálně 200 000 korun, získáte bonus 2 000 korun.
Díky tomu dosáhne celkové zhodnocení hodnoty přes 5,3 %.
Garance úroku na 6 let
Vzhledem k rostoucím sazbám je tak nyní ideální čas k založení stavebního spoření. Úrok totiž máte garantovaný na 6 let.
I když tedy budou sazby u nových produktů klesat, vás se to nijak nedotkne.
Využijte proto naše srovnání stavebního spoření. Pomůže vám najít tu nejvýhodnější nabídku a přinese nejvyšší zhodnocení úspor.
Starobní důchod v České republice je klíčovým nástrojem zajištění životní úrovně pro seniory. Výše důchodu se odvíjí od celkového průběhu sociálního pojištění, které zahrnuje nejen pracovní aktivitu, ale také přestávky či období studia. Hlavními faktory ovlivňujícími, zda žadatel obdrží podprůměrný důchod, jsou nízké příjmy, nedostatečný počet let pojištění nebo příliš brzký odchod do předčasného důchodu.
Spoříte dětem, ale chtěli byste škálu spoření rozšířit? Nebo o spoření teprve uvažujete a hledáte si první informace? V našem průvodci spoření pro děti najdete detaily o dětských účtech, o stavebním spoření, penzijním spoření pro děti i o dětských vkladních knížkách. Podívejte se, jaké jsou jejich výhody a nevýhody.
Český trh s penzijním spořením prochází významnou změnou. Od roku 2024 se objevuje nejen DIP (dlouhodobý investiční produkt), ale i alternativní penzijní fondy. Ty slibují vyšší výnos, ovšem nesou s sebou i větší riziko investice. První takový fond už spustila Generali. A další penzijní společnosti ji budou následovat.
Důležitost příspěvku zaměstnavatele na penzijní připojištění v České republice roste, protože pomáhá zaměstnancům zabezpečit jejich finanční budoucnost. Zaměstnanci, kteří mají nárok na tento příspěvek, tak mohou těžit z výhod snížení daňového základu a posílení svých úspor na důchod. Tento příspěvek není jen finančním benefitem, ale i součástí širších daňových a finančních strategií zaměstnavatelů.
Během předvánočního shonu často zapomínáme na důležité finanční záležitosti. Přitom stačí pár minut kontroly, především těch finančních produktů, u nichž se dá využít podpora státu. A to nejen v podobě příspěvků, ale i daňových úlev. Stát každoročně nabízí vyšší tisíce korun. Podívejme se na rady odborníka Broker Trust, jak je nenechat propadnout.
KOMENTÁŘE k článku Zhodnocení u stavebka je už víc než 6 %. A vstupní poplatek definitivně končí
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.