Ještě vyšší zhodnocení a o něco lepší podmínky. Stavební spořitelny využívají současnou situaci a pomocí nejrůznějších akcí bojují o klienty. Díky tomu můžete dosáhnout na 3% úrokovou sazbu a celkové zhodnocení přes 6 %.
Kromě rostoucích úroků zvyšuje konečné zhodnocení i to, že spořitelny postupně upustily od vstupního poplatku, který dřív vycházel na 1 % z cílové částky.
Nově ho přestala klientům účtovat i Buřinka (Stavební spořitelna České spořitelny). Právě ona byla přitom poslední, která tento poplatek ještě vyžadovala.
Znamená to, že stavební spoření si už můžete založit kdekoliv a žádný vstupní poplatek platit nemusíte.
Stále ale musíte počítat s pravidelnou platbou za vedení spořicího účtu. Pohybuje se přibližně od 300 korun do 360 korun ročně a její výše se u jednotlivých poskytovatelů liší maximálně o několik desítek korun.
Bonus až 3 500 Kč
Přestože Buřinka zrušila vstupní poplatek jako poslední stavební spořitelna na trhu, ihned ji tento krok zařadil mezi poskytovatele s nejvyšším zhodnocením. Nově je víc než 5,5 % při spoření 1 700 korun měsíčně po dobu 6 let.
Právě spoření zhruba 1 700 korun měsíčně je pro klienty nejvýhodnější, když garantuje maximální státní podporu.
Buřinka přitom patří mezi současnou špičku i přesto, že nenabízí nejvyšší úrok na trhu. Dosáhnete u ní „jen“ na sazbu 2,5 %.
Její velkou výhodou je totiž vysoký bonus, který získáte bez jakýchkoliv dalších podmínek. Konkrétně jde o:
Výnos u dětí se díky tomu šplhá dokonce přes 5,8 %.
Zhodnocení přes 6 %? Ano, ale s podmínkami
Bonusy hrají velkou roli také v případě Raiffeisen stavební spořitelny. Od 3. října u ní získáte zhodnocení přes 6,3 % – tedy nejvyšší na trhu. A to díky kombinaci dvou bonusů.
První z nich vám přinese 5 000 korun. Abyste na něj dosáhli, musíte splnit tyto podmínky:
Další bonus ve výši 2 000 korun pak získáte, když si založíte běžný účet u Raiffeisenbank.
Uvedená prémie se pak rozdělí na polovic:
Pokud jsou pro vás podmínky předchozích svou bonusů příliš přísné, můžete získat alespoň prémii 1 500 korun. Stačí mít do 30. prosince uložit na stavební spoření minimálně 30 000 korun.
Raiffeisen stavební spořitelna navíc nabízí nejvyšší úrok na trhu. A to přesně 3 %.
ČSOB nabízí bonus za vyšší cílovou částku
ČSOB Stavební spořitelna (Liška) naopak nabízí základní úrok, který patří k nižším na trhu. Pokud ale dodržíte předepsané podmínky, zvýší se z 1,5 % na 2,5 %. Tedy na stejnou úroveň jako u Buřinky.
Abyste tuto sazbu získali, musíte:
Také u ČSOB Stavební spořitelny můžete dosáhnout na určitou prémii. Jednorázový příspěvek v hodnotě 1 000 korun dostanete, pokud zvolíte cílovou částku nejméně 500 000 korun.
Při nižší cílové částce vám dá spořitelna prémii 500 korun.
Další bonusy pak získáte za vysoké vklady. Stačí když v prvních 4 letech vložíte každoročně na stavební spoření víc než 20 000 korun.
Za každý rok pak získáte prémii ve výši 5 % z té části vkladů, které převyšují dvacetitisícový limit. Nejvíce však 1 000 korun za každý rok – celkem tedy maximálně 4 000 korun.
Modrá pyramida: nízký základ + vysoký bonus
Také Modrá pyramida stavební spořitelna v základu nabízí velmi nízkou sazbu, a to pouze0,5 %. Díky úrokovému bonusu ji však zvýšíte až na 3 %.
Potřebujete k tomu:
Pokud si přitom během prvních 4 měsíců vložíte na stavební spoření alespoň 50 000 korun, získáte na tento vklad bonusovou sazbu 3 %. Celkem tedy může úrok vyšplhat až na 3,5 %.
Všechny bonusy však platí jen u cílové částky do 300 000 korun.
Bonus nabízí i Moneta
Poslední z pětice poskytovatelů, Moneta Stavební spořitelna, pak nabízí úrokovou sazbu 2,5 %. A pokud si zvolíte cílovou částku minimálně 200 000 korun, získáte bonus 2 000 korun.
Díky tomu dosáhne celkové zhodnocení hodnoty přes 5,3 %.
Garance úroku na 6 let
Vzhledem k rostoucím sazbám je tak nyní ideální čas k založení stavebního spoření. Úrok totiž máte garantovaný na 6 let.
I když tedy budou sazby u nových produktů klesat, vás se to nijak nedotkne.
Využijte proto naše srovnání stavebního spoření. Pomůže vám najít tu nejvýhodnější nabídku a přinese nejvyšší zhodnocení úspor.
Důležitost příspěvku zaměstnavatele na penzijní připojištění v České republice roste, protože pomáhá zaměstnancům zabezpečit jejich finanční budoucnost. Zaměstnanci, kteří mají nárok na tento příspěvek, tak mohou těžit z výhod snížení daňového základu a posílení svých úspor na důchod. Tento příspěvek není jen finančním benefitem, ale i součástí širších daňových a finančních strategií zaměstnavatelů.
Během předvánočního shonu často zapomínáme na důležité finanční záležitosti. Přitom stačí pár minut kontroly, především těch finančních produktů, u nichž se dá využít podpora státu. A to nejen v podobě příspěvků, ale i daňových úlev. Stát každoročně nabízí vyšší tisíce korun. Podívejme se na rady odborníka Broker Trust, jak je nenechat propadnout.
V reakci na snížení základní sazby ČNB o čtvrt procentního bodu přichází vlna změn v úročení spořicích účtů. Pět bank - VÚB, Trinity, Creditas, Moneta a ČSOB - již oznámilo snížení sazeb. Další se brzy přidají. První bude Air bank, jejíž sazebník platí jen do 22. listopadu.
Statisíce lidí se v posledních měsících rozloučily se státními příspěvky na důchodové spoření a penzijní připojištění. Stát je totiž přestal vyplácet starobním důchodcům. Víte, jak v takovém případě naložit s naspořenými prostředky? A jak je co nejvýhodněji vybrat nebo zhodnotit? To všechno vám prozradíme.
Vkladní knížky a stavební spoření představují tradiční formy spoření, které mají své pevné místo v české finanční historii. Ačkoli mnoho lidí dnes přechází na digitální bankovnictví nebo volí spořicí účty a termínované vklady, tyto produkty stále nabízejí své specifické výhody. Stavební spoření například přináší státní podporu až do výše 2 000 Kč ročně, což z něj činí atraktivní formu investování i přes případné poplatky.
KOMENTÁŘE k článku Zhodnocení u stavebka je už víc než 6 %. A vstupní poplatek definitivně končí
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.