mBank si vzala příklad od jiných bank a uvedla do provozu specializované webové stránky zaměřené na podnikatele, na segment malých a středních podniků. Projekt nazvaný Podnikatelův rádce si klade za cíl usnadnit orientaci v administrativních náležitostech jak začínajícím, tak již zkušenějším podnikatelům a zmírnit obavy spojené s administrativou a dalšími povinnostmi v podnikání.
Vznik webu Podnikatelův rádce byl iniciován na základě rozsáhlého výzkumu, který zahrnoval dlouhodobé hloubkové rozhovory s desítkami podnikatelů. Průzkumů se zúčastnilo více než tisíc podnikatelských subjektů. Tyto studie odhalily, že mezi klíčové problémy patří zejména administrativní zátěž a nedostatek dostupných informací.
Martin Podolák, zástupce generálního ředitele mBank Česká republika, k tomu uvádí: „Zjistili jsme, že pro podnikatele je často zdrojem veškerých informací účetní. Dále se radí s rodinou a přáteli. Na banky by se obrátilo jen minimum z nich." mBank si klade za cíl tuto situaci změnit.
Podolák dále dodává: „Podnikání je náročná cesta plná výzev a překážek, proto podáváme pomocnou ruku. Připravili jsme webovou stránku Podnikatelův rádce, kde chceme malým podnikatelům poskytnout expertízu, znalosti, tipy, triky a inspiraci, jak ještě více rozjet byznys."
Webové stránky jsou koncipovány tak, aby byly přínosné jak pro začínající podnikatele, tak pro ty s již zavedenou živností. Obsah stránek, zahrnující články, dokumenty a slovník odborných pojmů, je bezplatně přístupný všem zájemcům.
V současné době web obsahuje přes 300 článků, které jsou systematicky rozděleny do osmi kategorií a třiceti tematických okruhů. Banka plánuje pravidelné týdenní rozšiřování obsahu. Na tvorbě odborných textů se podílí tým dvanácti specialistů. Projekt byl realizován ve spolupráci se společnostmi Seyfor a Mastercard.
Klienti mBank mohou navíc využít dodatečné výhody, například slevy na konzultace v oblasti digitalizace podnikání.
Už jsme naznačili, že mBank není první českou bankou, která přichází s podobnou iniciativou. Obdobné projekty již dříve představily i jiné finanční instituce - ČSOB má web Průvodce podnikáním, Komerční banka provozuje Rádce pro podnikatele a Česká spořitelna poskytuje cenné informace prostřednictvím své Akademie podnikání.
Máte povinnost podat přiznání k dani z příjmu za rok 2024 v roce 2025? Jaké daňové slevy můžete čerpat? Poradíme, jak správně vyplnit daňové přiznání a nepřipravit se o případný daňový přeplatek.
Od začátku roku 2024 se výrazně změnila pravidla pro zdanění výher z hazardních her. Limit pro daňové osvobození prudce klesl: z původního milionu korun na pouhých 50 tisíc. To znamená, že plno výherců bude muset začátkem roku 2025 nově podat daňové přiznání a odvést daň z příjmů. Netýká se to i vás?
Daň z přidané hodnoty (DPH) je klíčovým prvkem daňového systému a významnou součástí podnikání. Odpočet DPH umožňuje plátcům daně snížit svou daňovou povinnost tím, že si odečtou DPH na vstupu od DPH na výstupu. Tím je zajištěno, že plátce zdaní pouze přidanou hodnotu svých produktů nebo služeb.
Jak funguje vrácení DPH je otázka, kterou si klade mnoho podnikatelů působících v rámci Evropské unie. Vrácení DPH umožňuje registrovaným plátcům daně z přidané hodnoty získat zpět DPH za zboží a služby pořízené v jiných členských státech EU. Tento proces je zásadní pro optimalizaci nákladů a je řízen specifickými pravidly a podmínkami, které je třeba dodržovat.
Víte, kolik jako OSVČ zaplatíte v roce 2025 na dani z příjmů? A co si můžete odečíst? To všechno zjistíte s pomocí daňové kalkulačky pro OSVČ. A usnadníte si tak přípravu daňového přiznání.
KOMENTÁŘE k článku Zorientujte se v daních a účetnictví s novým Podnikatelovým rádcem od mBank
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.