mBank si vzala příklad od jiných bank a uvedla do provozu specializované webové stránky zaměřené na podnikatele, na segment malých a středních podniků. Projekt nazvaný Podnikatelův rádce si klade za cíl usnadnit orientaci v administrativních náležitostech jak začínajícím, tak již zkušenějším podnikatelům a zmírnit obavy spojené s administrativou a dalšími povinnostmi v podnikání.
Vznik webu Podnikatelův rádce byl iniciován na základě rozsáhlého výzkumu, který zahrnoval dlouhodobé hloubkové rozhovory s desítkami podnikatelů. Průzkumů se zúčastnilo více než tisíc podnikatelských subjektů. Tyto studie odhalily, že mezi klíčové problémy patří zejména administrativní zátěž a nedostatek dostupných informací.
Martin Podolák, zástupce generálního ředitele mBank Česká republika, k tomu uvádí: „Zjistili jsme, že pro podnikatele je často zdrojem veškerých informací účetní. Dále se radí s rodinou a přáteli. Na banky by se obrátilo jen minimum z nich." mBank si klade za cíl tuto situaci změnit.
Podolák dále dodává: „Podnikání je náročná cesta plná výzev a překážek, proto podáváme pomocnou ruku. Připravili jsme webovou stránku Podnikatelův rádce, kde chceme malým podnikatelům poskytnout expertízu, znalosti, tipy, triky a inspiraci, jak ještě více rozjet byznys."
Webové stránky jsou koncipovány tak, aby byly přínosné jak pro začínající podnikatele, tak pro ty s již zavedenou živností. Obsah stránek, zahrnující články, dokumenty a slovník odborných pojmů, je bezplatně přístupný všem zájemcům.
V současné době web obsahuje přes 300 článků, které jsou systematicky rozděleny do osmi kategorií a třiceti tematických okruhů. Banka plánuje pravidelné týdenní rozšiřování obsahu. Na tvorbě odborných textů se podílí tým dvanácti specialistů. Projekt byl realizován ve spolupráci se společnostmi Seyfor a Mastercard.
Klienti mBank mohou navíc využít dodatečné výhody, například slevy na konzultace v oblasti digitalizace podnikání.
Už jsme naznačili, že mBank není první českou bankou, která přichází s podobnou iniciativou. Obdobné projekty již dříve představily i jiné finanční instituce - ČSOB má web Průvodce podnikáním, Komerční banka provozuje Rádce pro podnikatele a Česká spořitelna poskytuje cenné informace prostřednictvím své Akademie podnikání.
Víte, kolik jako OSVČ zaplatíte v roce 2025 na dani z příjmů? A co si můžete odečíst? To všechno zjistíte s pomocí daňové kalkulačky pro OSVČ. A usnadníte si tak přípravu daňového přiznání.
Konec roku je skvělou příležitostí, jak si snížit daňovou zátěž a ušetřit až 7 200 Kč. Stačí využít daňové úlevy spojené s penzijním spořením, investičními produkty nebo pojištěním. Poradíme vám, jak na to krok za krokem.
S příchodem roku 2025 stojí mnoho OSVČ před důležitým rozhodnutím ohledně vstupu, či naopak opuštění režimu paušální daně. Tento daňový režim, v ČR zavedený v roce 2021, nabízí alternativní (a administrativně o hodně snazší) danění a odvody na obě povinná pojištění. Pojďme si ujasnit, co obnáší režim paušální daně, jaké jsou jeho podmínky. Ukážeme, kdy smí OSVČ do tohoto režimu vstoupit a kdy může (nebo musí) vystoupit. Dočtete se i změny, co v paušální dani přinese rok 2025.
Rok 2024 přinesl významné změny. Také pro OSVČ, konkrétně v daních z příjmů. Nový limit pro 23% sazbu daně z příjmů ovlivní spoustu podnikatelů. Do pásma vyšší daně se jich totiž letos dostane o hodně víc. Pojďme se podívat na hlavní novinky v daních pro OSVČ a jejich dopady.
mBank si vzala příklad od jiných bank a uvedla do provozu specializované webové stránky zaměřené na podnikatele, na segment malých a středních podniků. Projekt nazvaný Podnikatelův rádce si klade za cíl usnadnit orientaci v administrativních náležitostech jak začínajícím, tak již zkušenějším podnikatelům a zmírnit obavy spojené s administrativou a dalšími povinnostmi v podnikání.
KOMENTÁŘE k článku Zorientujte se v daních a účetnictví s novým Podnikatelovým rádcem od mBank
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.