Je prvním nutným krokem ke získání hypotéky u banky.
Samotná žádost obsahuje spoustu údajů o žadateli (i případném spolužadateli), jako je identifikace žadatele, jeho příjmy a výdaje, dále informace o financované a zastavované nemovitosti a samotný souhlas s náhledem do registrů.
Formulář žádosti o hypotéku musí být originálně podepsán každým účastníkem úvěru (hlavní žadatel, spolužadatel). Tento formulář Vám pomůže vyplnit buď hypotéční poradce - zaměstnanec banky, nebo finanční zprostředkovatel.
Na základě vyplněné žádosti Vás banka prověří v bankovním (BRKI) a nebankovním (NRKI) registru, solusu, centrálním registru úvěrů a poté vyhodnotí, jestli daný hypoteční úvěr žadateli poskytne a případně za jakých doplňujících podmínek.
Hledáte informace o tom, kde se v České republice nejvíce staví a jaké typy staveb dominují současnému trhu? Stavební boom posledních let se soustředí hlavně do Prahy, Středočeského a Jihomoravského kraje, přičemž se stále více staví rodinné domy i bytové projekty mimo velká města. Náš přehled vám pomůže zorientovat se, kde je výstavba nejintenzivnější a jaké možnosti bydlení můžete v těchto oblastech najít.
Hypotéka pouze na jednoho z manželů: Jak to funguje? Pojištění odpovědnosti: Ochrana, kterou oceníte v nečekaných situacích a jak zúžení společného jmění manželů ovlivňuje vaši hypotéku? To vše se dozvíte v 19. dílu hypotečních novinek.
Exekuce. Slovo, které děsí snad každého člověka, který má nějakou půjčku. A pokud máte hypoteční úvěr, je situace ještě složitější. Pokud se totiž dostanete do potíží se splácením, hrozí vám, že přijdete o bydlení. Podívejte se proto, jak exekuci na hypotéku zabránit a jak postupovat, když vám hrozí.