Je prvním nutným krokem ke získání hypotéky u banky.
Samotná žádost obsahuje spoustu údajů o žadateli (i případném spolužadateli), jako je identifikace žadatele, jeho příjmy a výdaje, dále informace o financované a zastavované nemovitosti a samotný souhlas s náhledem do registrů.
Formulář žádosti o hypotéku musí být originálně podepsán každým účastníkem úvěru (hlavní žadatel, spolužadatel). Tento formulář Vám pomůže vyplnit buď hypotéční poradce - zaměstnanec banky, nebo finanční zprostředkovatel.
Na základě vyplněné žádosti Vás banka prověří v bankovním (BRKI) a nebankovním (NRKI) registru, solusu, centrálním registru úvěrů a poté vyhodnotí, jestli daný hypoteční úvěr žadateli poskytne a případně za jakých doplňujících podmínek.
Uvažujete o rekonstrukci domu, ale trápí vás financování? Nová státní půjčka "Oprav dům po babičce" může být řešením. Nabízí kombinaci dotace a úvěru až 4 miliony Kč bez zástavy, s nízkým úrokem a dlouhou dobou splatnosti. Zjistěte, jak tuto výhodnou nabídku využít pro vaše bydlení a proč ji už zvolilo téměř 500 lidí.
Chcete lépe porozumět tomu, jak se počítají úroky z úvěru a jak ovlivňují vaše finance? Tento článek vám poskytne jasné a praktické informace, které vám pomohou při rozhodování o úvěrech a správě vašich finančních závazků.
Úrokové sazby hypoték prožívají poměrně turbulentní období. Poté, co se v roce 2020 přiblížily k historickým minimům, začaly opět růst. A to k téměř rekordním výškám. V roce 2023 vyskočily skoro k 6 %. Aktuálně ale znovu klesají. Podívejte se, co vývoj úrokových sazeb hypoték ovlivnilo a jak se úroky v posledních letech měnily.