Jedná se o refinancování u hypotečního úvěru, u kterého není potřeba prokazování aktuálních příjmu, či odhadu nemovitosti. U většiny bank bývá toto zjednodušené refinancování zcela zdarma což znamená, že zákazník nezaplatí za zpracování úvěru, ani za vedení úvěrového účtu, ani za odhad nemovitosti. Tento typ refinancování je pouze pro zákazníky, kteří
mají bezproblémovou platební historii tzn. žádný problém v registrech a banka zná jejich bonitu a historii. Většina bank se u těchto zákazníků přiklání standardně k nižší než průměrné úrokové sazbě a těchto zákazníků si více váží.
Pokud má žadatel nějaký „problém“ v registrech, tak se aplikuje „ klasické“ kolečko
u refinancování hypotéky.
Získat jeden nebo třeba sedm milionů korun, to už je velký rozdíl. Zvlášť, pokud potřebujete peníze na pořízení domu či bytu. Banky přitom výši hypotéky často stanovují podle příjmu a dalších faktorů, které s ním souvisí. Podívejte se, na co musíte myslet a jak získat co nejvyšší půjčku.
Mzda od zaměstnavatele, vedlejší příjem z podnikání, peníze z pronájmu, mateřská či odměny z brigád. Příjmů, které můžete mít, je opravdu spousta. Jenže ne s každým uspějete i při žádosti o hypotéku. Podívejte se proto, které příjmy banky uznávají a jak je doložit.
Končí vám letos fixace hypotéky? Tak to pro vás máme 3 zprávy – dobrou, špatnou a dobrou. Zní následovně: úroky u hypoték konečně zvolna klesají – přesto vás čekají výrazně vyšší měsíční splátky – existuje však způsob, jak je alespoň trochu snížit. A to díky refinancování hypotéky.