mBank je mladá dynamická banka, která svoji první pobočku v Čechách otevřela v roce 2007. Mateřská polská skupina mBank (dříve BRE Bank) je součástí německé Commerzbank. Jako první moderní nízkonákladová banka v ČR přišla s konceptem bezplatného účtu bez podmínek. Tento koncept drží do současnosti a nevypadá to, že by plánovala svou filosofii měnit.
Zřiďte si běžný účet u mBank, a naplno využívejte bezplatného vedení účtu, výběrů z bankomatů (nad 1 500 Kč), bezplatného online a mobilního bankovnictví i většiny finančních transakcí, včetně sepa plateb.
mBank do České republiky vstoupila v listopadu roku 2007. Jako první přinesla klientům nový samoobslužný model, na jehož základě si klienti sami spravují každodenní bankovní transakce a běžný účet obsluhují přes internetové, mobilní a telefonické bankovnictví. Pobočky mBank služby klientům nenabízí, ale slouží spíše jako poradenská centra a ke sjednání hypotéky.
Přestože dnes již většina bank funguje ve standardu internetového a mobilního bankovnictví, mBank zůstane tím průkopníkem, který bezplatné a samoobslužné (přímé) bankovnictví na českém trhu zavedl. Různé bonusy a výhody v době založení byly (vedle plně online bankovnictví) malou českou bankovní revolucí. mBank také patřila k prvním, u nichž jste si mohli zřídit účet na dálku, přes internet.
Vstup této nízkonákladové polské banky nové generace na český trh klientům předvedl, že i banka může být vstřícná, levná, transparentní a ke klientům přátelská. mBank Jako první vnesla na český trh malou revoluci v podobě nulových poplatků téměř za všechny služby, čímž přilákala velký zájem nových klientů a jejich počet rychle vzrostl. Aktuálně jich je okolo 800 tisíc.
Hlavním krédem mBank jsou nulové poplatky za vedení účtu a všechny základní bankovní operace -výběry z bankomatů (nad 1 500 Kč), převody v běžném režimu (za okamžitou platbu je poplatek 1 Kč), příchozí i odchozí platby do zemí EU a EHP (v eurech) apod. Hlavním komunikačním kanálem se zákazníky je internet a mobilní aplikace, kde lze jednat s živým operátorem. Také telefon (mLinka). U mBank tedy plnohodnotně funguje, tzv. přímé bankovnictví.
Pobočky mBank provozuje buď jako Finanční centra, nebo kiosky. Finanční centra jsou klasické pobočky, kde zaměstnanci nabízí různé produkty a najdete je ve větších městech (jde ale o banku bez hotovostní pokladny, využít tu však můžete vkladového bankomatu). Na pobočkách se dá vedle podání žádosti o založení nových produktů přiřazovat disponenty k účtům, nebo nahlásit změnu osobních údajů, a také podávat reklamace a rušit jednotlivé produkty.
Finanční centra mBank jsou v Praze, Brně, Ostravě, Liberci, Hradci Králové, Plzni a Zlíně. V ostatních městech jsou jen tzv. mKiosky. mKiosky jsou menší stánky obvykle v obchodních centrech, aby byly dostupnější klientům. V mKiosku si klienti mohou zřídit základní produkty, jako je běžný účet, spoření, spotřební úvěr.. Mají delší otevírací dobu, internetové terminály a bezplatné přímé spojení na mLinku.
mBanka
se soustředí převážně na bezhotovostní operace, a proto není
možné vkládat ani vybírat peníze na pobočce. Co je specifikum,
že nemá vlastní bankomaty v ČR, ale peníze lze vybrat ve všech bankomatech ostatních bank a na pobočkách
konkurenčních bank v rámci Cashadvance (výběr peněz na pobočkách bank nebo ve směnárnách pomocí platební karty), nebo
u obchodníků podporujících tzv. Cashback (vyplacení hotovosti při
nákupu placeného kartou). Hotovost lze u mBank uložit prostřednictvím vkladomatu na pobočkách a v některých kioscích.
mBank v ČR začala působit jako retailová větev polské BRE Bank, později mBank S.A. a německé Commerzbank. Jak o první zavedla samoobslužný model bankovnictví, kdy si zákazník celý účet i všechny transakce spravuje sám přes internetové nebo telefonické bankovnictví. V Polsku se mBank stala jednou z nejúspěšnějších bank a jen samotná značka je nejsilnějším bankovním brandem na trhu.
mBank svou výhodností, mobilitou a srozumitelnými službami oslovila přes sedm miliónů klientů v Polsku, ČR a na Slovensku. V únoru 2014 prošla mBank největší změnou ve své historii, když zavedla inovované internetové bankovnictví, změnila firemní logo a design. V Polsku tyto změny přišly ještě o rok dříve. Za dobu své existence získala banka na českém trhu mnoho ocenění a téměř tři čtvrtě miliónů klientů.
mBank během své existence na českém trhu získala mnohá ocenění, a to nejen za spotřebitelské produkty (účty, spoření, půjčky), ale také za produkty podnikatelské, především za mKonto Business.
mBank spadá pod polskou mBank S.A. a pod německou Commerzbank AG, která je druhá největší v zemi se sídlem ve Frankfurtu nad Mohanem. Připomeňme, že s Commerzbank se na českém trhu setkáváme již od roku 1992. Soustředí se ale výhradně na firemní a privátní klientelu, českému spotřebiteli proto příliš známá není.
mBank sbírá ocenění za nejlepší produkty a služby v průběhu celé své historie. K nejúspěšnějším letům patřily roky 2019 a 2020.
Kód banky 6210 patří bance mBank. mBank je bankou působící v České republice, která má SWIFT kód BREX CZ PP a sídlí na adrese Jugoslávská 1, Praha 2, PSČ 120 00.
Pro český platební styk potřebujete znát vždy číslo účtu, jehož důležitou součástí je kód banky. Pokud posíláte peníze na účet v bance mBank, je nutné použít bankovní kód 6210. Kód banky je v Česku jednotlivým bankám přidělován Českou národní bankou. V přidělených kódech bohužel nelze vysledovat jednoduchý systém pro zapamatování. Server Banky.cz Vám proto nabízí kompletní přehled bankovních kódů všech bankovních institucí působících na území České republiky. Můžete si tak jednoduše a rychle ověřit do jaké banky posíláte své peníze či zjistit kód banky v případě, že znáte pouze název banky.
Pro mezinárodní platby je potřeba použít IBAN číslo účtu spolu se SWIFT kódem. SWIFT kód (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication - Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci) nebo také BIC kód (Bank Identifier Code = bankovní identifikační kód) slouží s IBAN číslem účtu a jménem účtu zejména k mezinárodnímu platebnímu styku.
mBank má SWIFT kód BREX CZ PP
Kód banky je přesně čtyřmístné číslo pro přímou identifikaci bankovní instituce. Čtyřmístný kód banky se používá pro vnitrostátní bezhotovostní platební styk. Pro platby do Evropy či jinam do světa se nepoužívá kód banky, ale IBAN, který si můžete vygenerovat zde.
Na této stránce najdete seznam bank dle kódů, ale rovněž i seznam kódů všech bank.
Nejčastěji jsou hledané tyto kódy bank:
Banky a jejich kódy jsou seřazené dle nejhledanějších bank a dále dle abecedy. Druhá tabulka obsahuje bankovní kódy pro technické realizace, tedy takové, na které se nedá platit a můžete na ně narazit jen ve výjimečných případech.
Pokud kliknete na řádek s bankou a kódem banky, získáte více informací o bance. Při kliknutí přímo na kód banky se dozvíte více o kódu samotném.
Více o kódech bank se dozvíte ve článcích a bankovní poradně. Případně můžete vyhledat v poli v záhlaví webu "kód banky".