Nebankovní společnost Acema zahájila svou finanční činnost v roce 2000. Od té doby obsloužila přes 19 000 zákazníků, kterým dokázala uzpůsobit své produkty na míru. Od svého vzniku poskytla zajištěné úvěry v objemu převyšujícím 7 miliard Kč. Peníze poskytuje do 48 hodin, bez zbytečné administrace a vyčkávání. To vše díky datovému modelu a technologii vystavěných z dlouholetých zkušeností společnosti s vyřizováním i komplikovaných hypoték.
Acema se řídí heslem: Jde to i bez banky. Soustředí se především na klienty, kteří by v bance s žádostí o hypotéku narazili: na zájemce, kteří fakturují, podnikají nebo pracují na IČO. Ale i na řadu dalších klientů, kterým v získání bankovní hypotéky brání skutečnosti, s jakými se v Acemě dokáží vyrovnat.
Pod názvem Acema si většinou vybavíme hypotéky. Především ty podnikatelské, určené k rozšíření a podpoře podnikání, případně k jeho záchraně. Acema však nabízí i hypotéky spotřebitelské (americkou hypotéku), je držitelkou licence ČNB k poskytování spotřebního úvěru.
Specialistou na zajištěné úvěry (hypotéky) se Acema stává již v roce 2003, tři roky po svém založení. Na rozdíl od většiny ostatních poskytovatelů hypoték, Acema hledá vhodný způsob financování i tam, kde ho jiné finanční domy na první pohled nevidí.
Acema sama sebe označuje za nebankovní společnost „poskytující dlouhodobě nejvýhodnější nebankovní financování na trhu nejen pro podnikatele“. Vedle hlavní činnosti v oblasti financí se věnuje i charitativním akcím, sponzoruje fotbalový klub AC Sparta Praha, či podporuje další sportovní události či expedice.
V současnosti zde můžete i investovat. V roce 2017 uzavřela Acema spolupráci s evropskou P2P platformou Bondster. Jejím prostřednictvím získává Acema od investorů (jednotlivců i firem) peněžní prostředky pro financování obou typů poskytovaných hypoték. S investory se pak dělí o výnos ze splácených hypotečních úvěrů.
Po Martinu Dejdarovi se maskotem Acemy stal dron Acemák, s průvodcem v podání herce Williama Valeriána. Proč dron? Protože rychlé vyřízení žádosti o hypotéku je umožněno obrovským datovým modelem a náročnou technologií. Ty jsou ztělesněny právě v symbolu dronu.
Acema je společností zaměřenou na hypotéky pro nestandardní klientelu. Co to znamená? Jejím běžným klientem je zájemce o úvěr, který u banky buď neuspěl, anebo se neúspěchu obává. Rovnou proto míří k nebankovní společnosti, která do světa hlásá, že to jde i bez banky.
Sami možná máte zkušenost s tím, že důvody k zamítnutí žádosti o bankovní hypotéku bývají pestré. A vůbec nemusejí souviset s nedostatečným příjmem, či přílišným zadlužením (ikdyž i takové klienty dokáže Acema obsloužit). Rizikovým faktorem je podnikání (namísto zaměstnání), práce na IČO, výkon funkce statutárního orgánu ve firmě, či již schválená hypotéka na nemovitost, na niž by klient rád získal ještě další hypotéku v pořadí.
Velkou předností Acemy je rychlé vyřízení i u komplikované hypotéky a následné rychlé vyplacení peněz (200 tisíc Kč v hotovosti jako záloha ihned po podpisu smlouvy). Hypotéky až do 50 milionů korun se tu vyřizují za maximálně 48 hodin. S takovou rychlostí se při žádosti o bankovní hypoteční úvěr málokdy setkáme.
Zopakujme však, že jde převážně o americké hypotéky: o úvěry zajištěné již vlastněnou nemovitostí. Dovolí vám z vaší nebo z firemní nemovitosti „vytáhnout“ peníze bez toho, abyste majetek museli prodat. Finance lze využít jakkoliv, třeba i na rekonstrukci a následný prodej za řádově vyšší cenu, nebo na rychlé doplnění zásob a materiálu v době, kdy si to situace žádá.
Acema si poradí i s exekucí: proti zástavě poskytne peníze na výplatu z exekuce. To zabrání dražbě nemovitosti, a především ušetří spousty poplatků spojených právě s průběhem exekuce.
Ke všem pozitivům ale nezapomeňme dodat i negativa: Acema hypotéka je většinou nákladnější než úvěr od banky. Nejnižší získatený úrok je těšně pod hranicí 10 procent. Když připočítáme ještě 8% poplatek za zpracování žádosti o úvěr, jsme hned i na dvojnásobku ceny za hypotéku bankovní.