Pojišťovna
České spořitelny od roku 2008 patří do silné pojišťovací skupiny Vienna
Insurance Group a dlouhodobě spolupracují s druhou největší zajišťovnou na
světě Swiss Re.
Pojišťovna
České spořitelny je specialistou na životní pojištění a pojištění osob, skupin. Postupně se vypracovala na místo předního
poskytovatele bankopojištění. Produkty nabízí v široké síti poboček České
spořitelny, která je strategickým partnerem, i u renomovaných externích
partnerů po celé České republice.
Společnost od roku 1992 do 2001 vystupovala pod názvem Živnostenská pojišťovna, když nejdříve poskytovala pojišťovací služby především pro nastupující podnikatelskou sféru, později rozšířila nabídku o pojistné programy pro občanskou veřejnost.
Jde o jednu
z nejsilnějších pojišťoven v ČR, když základní kapitál aktuálně činí 1,9
miliardy Kč a předepsané pojistné přes 9 miliard.
V prosinci
2017 skupina Vienna Insurance Group ohlásila záměr k 1.1.2019 spojit
Pojišťovnu ČS s Pojišťovnou Kooperativa zaměřenou na majetkové pojištění.
Plánujete si vzít hypotéku na bydlení, ale máte negativní záznam v registru dlužníků? V tom případě vás pravděpodobně zajímá, jak banky na záznamy v registrech nahlížejí a jestli existuje šance, že vám banka i přes negativní záznam vaši žádost schválí. Připravili jsme si pro vás přehledné shrnutí toho, jak je to s hypotékou v případě negativního záznamu v registru dlužníků.
Důvody k sestavení rozpočtu netřeba dlouho hledat: finanční plánování rodiny, bez nějž se obejdeme jen stěží, odkládání si na důchod, což je dnes již nutností, či optimalizace rodinných financí, když se dostaneme „do úzkých“. Podívejte se, jak sestavit rozpočet rodiny, jaké můžete využít pro rodinný rozpočet aplikace, či jak by mohl vypadat vzorový rozpočet domácnosti. Vězte, že jakmile si rozpočet sepíšete, ihned uvidíte, kde a jak šetřit peníze!
Dědictví je tématem většinou smutným. Ale jde o součást života, a tak nemá smysl před ním (jakožto tématem) zavírat oči. Zůstavitel někdy závěť sepíše, často se ale žádná nenajde. Občanský zákoník umožňuje uzavřít dědickou smlouvu právě mezi zůstavitelem a dědicem. Kdo musí dědit vždycky a koho lze ze závěti vynechat? Kdo dědí, když se závěť nenašla? Dá se dědická smlouva beztrestně porušit? A co když po zůstaviteli zbudou jen dluhy?