Dobrý den, potřebovala bych poradit, u které banky si zařídit běžný účet. Momentálně nejsem student, na účtě bych měla částku do 10 000 CZK. Obecně účet používám málo často, občas kartou platím či nakupuju přes internet, nechodí mi tam měsíčně výplata, spíše sporadicky. Teď je pro mne nejdůležitější, abych mohla vybírat peníze v zahraničí za minimální poplatek, příští dva měsíce strávím v Německu. Poté bych se chtěla zeptat na spoření. Chtěla bych si spořit částku okolo 50 000 CZK, peníze bych tam vkládala nárazově, nepravidelně. Ideální by bylo, kdybych si je mohla vybrat kdykoli. Nepotřebuji s nimi jinak manipulovat, používat na internetové nákupy a podobně. Vychází mi nejlépe asi ceska sporitelna, máte jiné doporučení??:) Děkuji, Zuzana
Dobrý den,
pro spoření doporučuji spořicí účet od Air-Bank: úrok 1,1%, bez poplatků, peníze máte kdykoliv k dispozici.
Ohledně běžného účtu: zdarma nabízí výběr v zahraničí mBank (při výběru nad ekvivalent 2 500 Kč, ale vedení karty měsíčně stojí 29 Kč, pokud kartou neutratíte min. 500 Kč a banka má méně výhodné kurzy), ZUNO Bank (účet PLUS, za který ale měsíčně zaplatíte 68 Kč) a Equa Bank za 9 Kč (ale za vedení účtu platíte 99 Kč měsíčně, pokud neprovede platbu kartou min. 5x měsíčně).
Kolik chcete v Německu vybírat? Při zůstatku na účtu 10 000 Kč to moc nebude, takže bych doporučil se vydat jinou cestou - pořiďte si účet, který bude vždy zdarma a bez podmínek (účet si pořizujete na déle než na dva měsíce) a obětujte něco málo na poplatcích za výběr v zahraničí (zdá se mi, že stejně byste něco u mBank, ZUNO či Equa Bank zaplatila za neplnění podmínek bezplatného vedení účtu/karty).
Co třeba FIO Banka? Vedení účtu komplet zdarma a bez podmínek a za zahraniční výběry zaplatíte 80 Kč + 0,5%/výběr, což při výběru 10 000 Kč dělá např. 130 Kč.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, jsem v insolvenci, ale únorový příjem mi bude dělat 14 800 Kč. Mám strach, že mi to zruší. Podle výpočtu kalkulačky nemám ani na tu nejnižší splátku, budu v mínusu 1 000 Kč. Ale jsem ochotná to dorovnat. Můžou mi oddlužení zrušit? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, po zemřelé babičce probíhá dědické řízení, které ještě není u konce. Co se týče účtu, hotovost se následně rozdělí mezi dědice (stav ke dni úmrtí). Co se ale stane s penězi, které přijdou na účet až po několika dnech od úmrtí? Děkuji za odpověď. Kateřina
Dobrý den, mám dotaz. Mám půjčku u nebankovní společnosti a dali mi tam úroky, A hrozí, že přijde nějaký interní pracovník. Zajímá mě, co může interní pracovník udělat. A jestli je nejdřív potřeba to dát k soudu, aby přišel exekutor nebo aby mi sáhli na účet. A jestli musí nejdřív poslat písemně, že se něco takové bude dít. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, před dvěma lety jsem měl exekuci a blokaci na účtu, kdy jsem využil svého práva na jednorázový výběr. Exekuce byla následně vyřešena a účet mi byl odblokován a mohl jsem ho opět volně používat. Nyní mi byl účet opětovně zablokován kvůli exekuci a chci se zeptat - když se jedná o novou exekuci a novou blokaci, mám nárok na jednorázový výběr ve výši trojnásobku životního minima? Děkuji za odpověď
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Správně zvolené pojištění na hory ochrání především vaši peněženku. Když už se stane úraz nebo někomu způsobíte škodu, pojištěni za vás uhradí veškeré výdaje. V opačném případě můžete čelit statisícovým až milionovým exekucím. Podívejte se, co doporučují ve společnosti Broker Trust všem, kdo vybírají pojištění na hory a kdo se připravují na odjezd na zasněžené svahy.
Silným motivem k dlouhodobému investování by se mohly stát pro řadu Čechů vlastní děti. Jak ukázal průzkum, který pro Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT ČR) provedla agentura Perfect Crowd, až 66 % respondentů svým potomkům spoří, aby jim v budoucnu ulehčilo vstup do dospělosti. Nejpočetnější skupina dotázaných, konkrétně 29 %, podle citovaného průzkumu naspoří ročně do 10 000 Kč, mezi 10 tisíci a 30 tisíci Kč ročně pak odloží 28 % Čechů.
Po dvou letech vysokých sazeb nastává na hypotečním trhu zásadní zlom. Srovnání nájmu a hypotéky ukazuje překvapivé výsledky: v některých krajích České republiky vychází poprvé od roku 2022 výhodněji hypotéka než nájem. Které to jsou a o kolik méně tam zaplatíte na hypotéce než na nájmu? A co zbývající kraje? Přinášíme srovnání napříč regiony ČR.