Banky.cz Bankovní poradna zdarma #188,Dotaz v bankovní poradně

Kolik času je potřeba, než se aktualizují údaje o zástavním právu na katastru nemovitostí?

DOBRÝ DEN, UŽ 1.BŘEZNA 2012 JSME ZAPLATILI ÚVĚR NA NEMOVITOST, KTERÝ JSME SJEDNALI U BUŘINKY. KDYŽ SE DÍVÁM NA KATASTR NEMOVITOSTÍ, JE TAM STÁLE UVEDENO "ZÁSTAVNÍ PRÁVO SMLUVNÍ." JAK DLOUHO TRVÁ NEŽ DOJDE KVITANCE ZE STAVEBNÍ SPOŘITELNY NA KATASTR A ÚDAJE NA KATASTRU BUDOU TAK, JAK MAJÍ BÝT? DĚKUJI VÁM ZA ODPOVĚĎ. NOVOTNÁ B.

Dobrý den,

katastr má ze zákona lhůtu 30 dní na vyřízení došlého požadavku a předpokládám, že administrativě uvnitř Buřinky může odeslání žádosti zabrat další dva až čtyři týdny od došlé poslední splátky úvěru. Pokud tedy nebude zástava vymazána do konce května, požádal bych Buřinku o bezodkladné uvedení záležitosti do pořádku.