Dobrý den, můžete mi poradit prosím jak správně ošetřit jistotní účet, aby byl ochráněn i prodávající a na co si dát pozor.dostal se mi do rukou článek, čerstvá zkušenost s jistotním účtem u Unicredit bank, kdy prodávají byl chybným formulováním ohrožen ztrátou nemovitosti. děkuji Stanislav
Dobrý den,
doporučuji prostudovat náš článek Prodej nemovitosti 2. Nejdůležitější je správné sladění kupní smlouvy a smlouvy o úschově - optimálním řešením se tedy zdá být notář, který může obě smlouvy připravit a který zajišťuje i úschovu peněz. Banky v základní ceně jistotního účtu (zhruba 6 000 Kč) mají připravenou pouze základní verzi smlouvy a každá modifikace stojí poplatek navíc. Výhodou banky zase je, že Vám nemůže peníze zpronevěřit (u notáře to teoreticky možné je, ale prakticky se tak neděje - na rozdíl od advokátní úschovy, kde se čas od času najde nepoctivý advokát, který peníze z úschovy zpronevěří).
Nejste-li právník a nechcete-li platit za právníka, doporučuji si sehnat třeba 3 verze smluv o úschově, porovnat je a selským rozumem posoudit, jestli něco klíčového nechybí právě v té Vaší smlouvě. Smlouva musí mít velmi přesně popsané podmínky, kdy má schovatel peníze vyplatit prodávajícímu či vrátit kupujícímu. Je třeba uvažovat a popsat všechny myslitelné stavy, které mohou nastat (ne jen očekávaný průběh). Pro schovatele (banka či notář) je smlouva o úschově souborem pravidel, podle kterých se musí řídit po složení peněz. Schovatel nezkoumá, zda je něco správné či morální - pouze následuje doslova popsaná pravidla hry ve smlouvě.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, před půl rokem jsem se napálil od jedné organizované skupiny, která dělá podvod s kryptoměnou a peníze se k nim posílají přes cizí účty v ČR. Vše jsem již řešil s PČR a teď mi přišel dopis, že se jim povedlo zajistit, s pomocí banky jednoho z příjemců, 23 500 Kč. V dopise bylo, že mi částku nechali vydat na účet, ale nikde nemůžu najít, kdy se má ta částka ke mně vrátit. Má banka mi řekla, že se mám zeptat oddělení, kde jsem podal oznámení. Ti mi ale řekli, že se musím obrátit na banku, která peníze zajistila a má je vydat. Ale tam mi asi nějak nedokážou porozumět, takže odpověď stále neznám. Jsou to momentálně dva týdny, co mi byl dopis zaslán. Nevíte co dál?
Dobrý den, přišla mi od banky výpověď smlouvy o kontokorentu. Banka požádala, abych do 10 dnů splatila celý kontokorent a to je 55 tis. Je to normální, že banka tak pozdě může oznámit výpověď smlouvy? Jasně že jsem nesplatila cely kontokorent a teď mi běží ještě úrok z prodlení.
Pokračování dotazu č. 24350: Dobrý den, přítel nevstoupil do insolvence dobrovolně sám od sebe, ale paní co má na starost hypotéku, tak na přítele dala žádost na insolvenci. On jim žádný souhlas nedal. A přesto že nedal souhlas, přesto ho dali k soudu.
Dobrý den, po dlouhých peripetiích s placením za vedení účtu akcií deponovaných v CDCP Bratislava jsem se rozhodl akcie darovat městu Komárno. Jedná se o akcie Slovenské loděnice a.s. Komárno. Můžete mi sdělit, jak mám postupovat, když dar město Komárno přijme? Děkuji a zůstávám s pozdravem, Milan
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Pokud pracujete na zkrácený úvazek, může mít výše vaší mzdy zásadní vliv na to, zda se vám zdravotní pojištění dopočítává do minimálního vyměřovacího základu. V tomto článku se podíváme na to, kdy je nutné pojistné dorovnávat a kdy se můžete vyhnout doplatkům, například pokud patříte mezi studenty, důchodce nebo rodiče pečující o děti, případně máte více zkrácených úvazků.
Do deseti let vznikne v České republice dvacet nových Center dlouhodobé péče, s kapacitou 2 500 lůžek. Za ambiciózním projektem stojí české pojišťovny, které tak reagují na rostoucí potřebu specializované péče o seniory. Podle České asociace pojišťoven (ČAP) otevře první centrum své dveře v roce 2025 v Chodové Plané na Tachovsku, další bude následovat v Dolních Břežanech. Projekt tento týden získal oficiální podporu Vlády ČR.
Máte nárok na příspěvek na bydlení? A pokud ano, jak o něj požádat? Je to složité? Dá se to zvládnout online, nebo musíte nějak jet a čekat fronty na úřadech? Vše se dozvíte v našem článku. Připravili jsme pro vás podrobný fotonávod se snímky obrazovky, jak o příspěvek na bydlení požádat, krok za krokem. A ukážeme vám, zda na příspěvek máte nárok, či nikoliv. Pojďme na to!