Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #3634,7 let starý vklad na účet

7 let starý vklad na účet, Banka

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč
18.6.2017 Banka

Dobrý den, prosím o radu v následující záležitosti. V roce 2010 na můj účet v Komerční bance, byly provedeny (mimo jiné) dva vklady v hotovosti, které na výpisu z účtu, které mám k dispozici, nemají žádné informace o vkladateli. Potřebuji zjistit, na kterých pobočkách banky tyto vklady byly provedeny. Pomohlo by mi to velmi v identifikaci vkladatele. Lze třeba podle čísla transakce na výpisu z účtu identifikovat pobočku? Případně jak dlouho banky archivují papírový doklad vyplněný a podepsaný vkladatelem? Děkuji za informace.

Dobrý den,

o jak velké částky se jedná? Došlo-li ke vkladu na Váš účet omylem cizí osobou, peníze zpět už tento vkladatel pravděpodobně nezíská, neboť uplynula promlčecí lhůta 3 roky, kdy se lze peněz domáhat. Banky archivují dokumenty 10 let. Ohledně identifikace pobočky doporučuji dotaz směřovat na KB.