Dobry den preji, zkusim napsat dotaz, budu rad kdyz mi nekdo odpovi, poradi. Podal jsem v CS vyzvu neopravnenemu prijemci platby (formular, stahnul, vyplnil, poslal doporucene.), po mesici jsem se tedy zeptal kdy dostanu odpoved na moji vyzvu. K prekvapeni jsem musel jeste poslat kopii podaciho listku, tak jsem ho poslal. Bavime se o lednu, resp. pisu o lednu 2020. Od te doby si pisu s nejakou zenskou od teamu ombudsmana CS a je uz cerven 2020 a odpoved nemam. Mimo protokol mam nekdy dojem, ze si z lidi delaji srandu. Komunikaci mam mailovou. Vysledek by mel byt, ze dostanu odpoved, ze majitel uctu neopravnene prijate platby nereaguje (nebo cokoliv) od KB. Pak bych mohl pozadat o sdeleni info o majiteli uctu v KB za poplatek 300 Kc plus DPH. Odpoved od KB nemam, tedy nemuzu pozadat o info o majitelu uctu. CS mi pise, ze mi nemuzou pomoci, protoze oni odeslali moji vyzvu KB (kopii mam). Co jeste muzu udelat vic? V pripade ze mi KB odesle odpoved, ze majitel uctu neopravnene prijate platby nereaguje (podam zadost o sdeleni ident. udaju a dolozim svoji chybu, meli by mi to vydat, poslat). Ale jak a komu si postezovat na CS ze nepomuze mne jako klientovi? Popravde, jejich odpovedi jsou usmevne. Doslova, ze nemuzou nic udelat, jen pozadali KB o doruceni moji vyzvy. Tak nechapu proc CS nevadi, ze KB na oficialni zadost nereagovala. Mi to pak prijde, ze jako klient CS jsem jim volnej, protoze mi ani nenapisou, ze KB nereaguje. Dyt jsou to moje penize, ktere mi oni jako spravuji. Poradte, komu si stezovat na CS. Fakt jen CNB a treba Cerne ovce? Od prosince 2019 do cervna 2020 nemam odpoved, abych mohl pozadat o info o majiteli uctu a pak to doresit. A je fakt jedno o jakou sumu jde, prece vyssi princip zakona mravniho.
Dobrý den,
banky nejsou oprávněny komukoliv brát peníze z účtu (nemohou stornovat vaši platbu, kterou jste omylem odeslal na chybné číslo účtu - nemohou vám tyto peníze vrátit). Banka Vám může pomoci pouze tak, že na Vaši žádost oficiálně vyzve majitele chybně zadaného účtu k navrácení peněz. Pokud on peníze dobrovolně nevrátí, musíte ho žalovat pro bezdůvodné obohacení.
Stěžovat si ČNB či případ posílat do Černých ovcí je zbytečné, protože banka Vám opravdu nemůže více pomoci. Je to jako kdybyste si koupil nové auto, zaparkoval ho omylem do sousedovy garáže, soused Vám auto odmítl vydat zpět a Vy byste chtěl po prodejci aut, aby to za Vás řešil. Prodejce aut nemůže přijít vypáčit sousedovi garáž a auto Vám vrátit (ani není oprávněn řešit spor, jestli jste auto vydal sousedovi omylem či dobrovolně) - toto vše musíte řešit Vy soudní cestou.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, prodal jsem akcie podílového fondu, který jsem držel na den přesně 3 roky. Podle potvrzení o obchodu došlo k nákupu 30.9.2021 ve 23:59:59 a k prodeji 30.9.2024 ve 23:59:59. Vztahuje se na tento případ tříletý časový test pro osvobození daně nebo nikoli (protože doba od nabytí po prodej nepřekročila tři roky)? Děkuji předem za odpověď.
Pokračování dotazu č. 24817: Dobrý den, jedná se o Příspěvek na péči ve 2. stupni závislosti (lehká mentální retardace a juvenilní artritida), vyplácí ÚP, dcera dochází do soukromé speciální školy, kde se hradí školné. Děkuji mockrát
Dobrý den, jsem v insolvenci, ale únorový příjem mi bude dělat 14 800 Kč. Mám strach, že mi to zruší. Podle výpočtu kalkulačky nemám ani na tu nejnižší splátku, budu v mínusu 1 000 Kč. Ale jsem ochotná to dorovnat. Můžou mi oddlužení zrušit? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, po zemřelé babičce probíhá dědické řízení, které ještě není u konce. Co se týče účtu, hotovost se následně rozdělí mezi dědice (stav ke dni úmrtí). Co se ale stane s penězi, které přijdou na účet až po několika dnech od úmrtí? Děkuji za odpověď. Kateřina
Dobrý den, jsem rezident ČR a mám na Slovensku spořící účet u Fio banky. I když jsem doložila daňový domicil, sráží mi banka daň z úroků ve výši 19%. Mám tento příjem (nad 20 tisíc) dát do daňového přiznání do přílohy 3 v ČR a započíst sraženou daň ze Slovenska? Děkuji Dana
Dobrý den, mám dotaz. Mám půjčku u nebankovní společnosti a dali mi tam úroky, A hrozí, že přijde nějaký interní pracovník. Zajímá mě, co může interní pracovník udělat. A jestli je nejdřív potřeba to dát k soudu, aby přišel exekutor nebo aby mi sáhli na účet. A jestli musí nejdřív poslat písemně, že se něco takové bude dít. Děkuji za odpověď.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Správně zvolené pojištění na hory ochrání především vaši peněženku. Když už se stane úraz nebo někomu způsobíte škodu, pojištěni za vás uhradí veškeré výdaje. V opačném případě můžete čelit statisícovým až milionovým exekucím. Podívejte se, co doporučují ve společnosti Broker Trust všem, kdo vybírají pojištění na hory a kdo se připravují na odjezd na zasněžené svahy.
Silným motivem k dlouhodobému investování by se mohly stát pro řadu Čechů vlastní děti. Jak ukázal průzkum, který pro Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT ČR) provedla agentura Perfect Crowd, až 66 % respondentů svým potomkům spoří, aby jim v budoucnu ulehčilo vstup do dospělosti. Nejpočetnější skupina dotázaných, konkrétně 29 %, podle citovaného průzkumu naspoří ročně do 10 000 Kč, mezi 10 tisíci a 30 tisíci Kč ročně pak odloží 28 % Čechů.
Po dvou letech vysokých sazeb nastává na hypotečním trhu zásadní zlom. Srovnání nájmu a hypotéky ukazuje překvapivé výsledky: v některých krajích České republiky vychází poprvé od roku 2022 výhodněji hypotéka než nájem. Které to jsou a o kolik méně tam zaplatíte na hypotéce než na nájmu? A co zbývající kraje? Přinášíme srovnání napříč regiony ČR.