Zdravím, u zaměstnavatele A jsem podepsal 23.6. DPP prohlášení poplatníka a zaškrtl jsem slevu na studenta. Letos máme školou povinné praxe a podepisovali jsem cca před dvěma týdny další prohlašení poplatníka a tam nám řekli, ať zaškrtneme základní slevu na poplatníka. Dnes jsem zjistil, že nemůžu mít podepsané dvě prohlašení poplatníka. Prosím, co mám dělat? U první brigády je výdělek do 10 000 Kč/měsíc a u druhé do 5 000 Kč/měsíc.
Dobrý den, můj manžel/partner bude brzy odcházet do předčasného důchodu (51) a bude pobírat důchod od svého zaměstnavatele UCLA po více jak 20-ti leté službě jenž bude podléhat zdanění v USA. Ale žít plánujeme v ČR a peníze si budeme posílat sami z amerického účtu na český. V ČR s největší pravděpodobností on, možná ani já, pracovat nebudeme, pokud nebudeme chtít. Podléhají tyto peníze nějaké dani v ČR a jak se na to vztahuje smlouva/dohoda o dvojím zdanění mezi oběma zeměmi? Moc děkuji za pomoc.
Dobrý den, jsem student. Rád bych se zeptal, jestli musím danit příjmy, když si koupim krabici věcí a třeba něco si nechám nebo tak a zbytek chci prodat. Takže třeba přes bazoš nebo podobné stránky. Takže musím danit nebo ne? Nebo si musím vyřídit i živnost? Díky za odpověď a přeji hezký zbytek dne.
Dobrý den, chci se zeptat jestli v dané situaci mám uvádět příjem z prodeje nemovitosti. Koupil jsem dům za 1 000 Kč (700 Kč financovala banka, 300 Kč jsem platil z vlastních zdrojů). Dům jsem po roce prodal za 1 200 Kč přes realitku a provize mi vyšla na 250 Kč. Rozumím tomu správně, že zisk z prodeje byl 200 Kč, ale při započítání výdajů realitce tak celkově je to -50kč (tj. celkově jsem na tom prodělal) a není co danit? Je potřeba v takovém případě něco uvádět do daňového přiznání?
Dobrý den, jsme Češi a pronajímáme 4 měsíce v roce nemovitost v Řecku jen Čechům, kteří platí českou korunou. Daňové přiznání dělám v Čechách, je to tak správně? Ve smlouvě o dvojím zdanění píší, že musím v Česku danit všechny příjmy, jak české, tak zahraniční a v Řecku že mohu, ne že musím také danit, ale to nechci. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, investovala jsem do kryptoměn v tomto roce 2020, postupně si z nich vybírám zisk a nechávám vklady, nebo ještě tam přidám vklad, když jdou kryptoměny dolu. Jak se toto má danit? Mám si nejdříve odečíst to co jsem tam vložila za celý rok a to co je nad můj vklad se daní? Např. vložila jsem do jedněch kryptoměn 130 000 Kč a vybrala celkově 450 000 Kč, rozdíl je 320 000 Kč. Toto je tedy základ daně a daním 15% což je 48 000 Kč? Nebo se řeší každý vklad a zisk z něj zvlášť? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, chtěla bych se informovat, zda musím platit daň z akcií zemědělského družstva. Akcie získala původně moje maminka, za restituce. ZD je postupně navyšovalo z vlastních zdrojů společnosti - z ostatních rezervních fondů. Naposledy byly navýšeny v roce 2017. V letošním roce, t.j. 2021 jsem je prodala. Jak se budou tyto akcie danit? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, v roce 2018 byla zakoupena polovina RD. Následně 8. srpna 2018 nastaly právní účinky na zakoupení druhé poloviny tohoto RD. Domek byl v roce 2021 rekonstruován a bude prodán. Bude podléhat zisk z prodeje dani z příjmů? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na otázku ohledně kryptoměn. Chápu že se mají danit 15% v kolonce ostatní příjmy. Moje otázka je: Jak se daní úroky z kryptoměn? Když mám kryptoměnu která dostává například 8% ročně a dostávám tento příjem v dané kryptoměně, mám danit částku 150 procenty podle hodnoty kryptoměny v danou chvíli co je dostanu?
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.