Dobrý den, mám dotaz ohledně daňového bonusu na děti. Podle úpravy zákona z dubna 2020 nelze daňový bonus zabavit. Mně ale finanční úřad poslal vyrozumění o převedení přeplatku (bonusu) jinému správci daně (ČSSZ) kvůli nedoplatku. Je to tedy tak že daňový bonus sice nepodléhá exekuci, ale ČSSZ ho může zabavit jelikož je správcem daně? Přikládám odkaz který jsem ohledně této problematiky našel. Není tam ale uvedeno datum a tak nevím platí-li úprava zákona z dubna 2020 i na toto. Ve vyrozumění je uvedeno že proti vyrozumění o převedení přeplatku ČSSZ který mi FÚ zaslal lze uplatnit námitku. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, prosím o radu, v případě nedoplatku na dani, zasílá finanční úřad nějakou výzvu k úhradě nebo se mám na úřad obrátit sama? V případě, že nedoplatek vznikl na základě zrušené životní pojistky insolvenčním správcem, který celou finanční částku obdržel, neměl by mi tento náklad na úhradu vrátit zpět? Děkuji za odpověď.
Pokračování dotazu č. 14109: Dobry den, reaguji jeste na dotaz nize. Kdyz jsem tedy vydelala celkem do 10 000 Kc za rok, jak mi mohla byt odectena cela sleva na poplatnika, ktera je 24 840 Kc za rok? Nejak se krati? Mela jsem dojem, ze loni jsem mela diky tomu vratku. Predem dekuji za doplneni odpovedi.
Dobry den, byla jsem cely rok 2020 na rodicovske dovolene. U zamestnavatele, u ktereho cerpam RD, pracuji na DPP a mam podepsane prohlaseni poplatnika. Prijem byl do 10 000 Kc za rok. Jiny zdanitelny prijem nemam. Zamestnavatel mi zpracoval danove priznani a informoval me o nulove vratce. Jak je to prosim se slevou na poplatnika? Nemela bych dostat nejakou vratku? Predem dekuji za odpoved.
Dobrý den, v roce 2017 jsem nabyla nemovitost od svého dědy darovací smlouvou. Nyní v roce 2021 jsem se ji rozhodla prodat. Je možné uplatnit výjimku ze zákona o placení daně z nabytí nemovitosti uplatněním bytové otázky? Kdybych získané peníze použila na splacení hypotéky, kterou máme na chalupu? Chalupa je napsaná na mého muže (nejsme sezdání, sdílíme společnou domácnost). Děkuji moc za Váš čas a odpověď.
Dobrý den, v roce 2020 jsem byla na rodičovské dovolené a v květnu 2020 jsem si zřídila živnostenský list a životnost jako vedlejší činnost. Za rok 2020 jsem neměla žádné čisté příjmy (výdaje přesahovaly výdělek). Musím za rok 2020 podávat daňové přiznání? Děkuji
Dobrý den, mám souběh DPP a HPP u jednoho zaměstnavatele, u kterého jsem podepsal prohlášení o dani. Podávám daňové přiznání sám vzhledem k dalším příjmům. Musím uvádět to DPP do daňového přiznání, nebo si mohu vyžádat separátní potvrzení o zdanitelných příjmech na HPP a DPP a uvést jen HPP vzhledem k tomu, že DPP již bylo zdaněno srážkovou (či zálohovou?) daní? Celková daň mi vychází jinak kvůli překročení 48 násobku průměrné mzdy, tedy vyplatilo by se mi DPP neuvádět – podobně jako kdyby byla u jiného zaměstnavatele. Ale nevím, jestli je tento krok možný. Děkuji.
Dobrý den, přítelkyně vstupuje do insolvence a chtěl jsem se zeptat, jak je to s daňovým bonusem na děti. Máme 2 děti, neuplatňujeme měsíční slevu, ale zahrnujeme obě děti do ročního daňového přiznání. Bude povinna tento přeplatek na dani za děti odevzdat nebo je ponechán? Předem děkuji za odpověď.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.