Dobrý den, loni v říjnu se mi překryl předchozí a nový pracovní poměr. Mám tedy u starého zaměstnavatele podepsané růžové prohlášení do konce října a zároveň u nového od začátku října. Zároveň jsem u obou tudíž omylem uplatnila i slevu na dítě. Jak mám postupovat při zpracování daňového přiznání? Dále se chci zeptat, když dcera středoškolačka pracovala v prosinci na PP a podepsala růžové prohlášení u zaměstnavatele, zda musí také podávat daňové přiznání a zda to má vliv na uplatnění slevy na dítě v mém DP.
Dobrý den, mám dotaz ohledně podání daňového přiznání a přehledů na rodičovské dovolené. Celý rok 2020 jsem na rodičovské a od zaměstnavatele mám potvrzení ke zúčtování daně za rok 2020 (příjem za proplacenou dovolenou 2020 a odvody). Jsem OSVČ vedlejší pouze část roku 2020. Jak mám postupovat s vyplněním DP a přehledů pro ZP a SSZ. Do přehledů jen příjem z podnikání?
Dobrý den, mám dotaz týkající se daňového přiznání. V minulém roce jsem si přivydělával na DPP u různých firem a v září jsem nastoupil na HPP. Zároveň jsem byl celý rok studentem. U všech DPP jsem měl příjem nižší než 10 000 Kč za měsíc. Růžové prohlášení jsem měl podepsané u jedné firmy na DPP (měsíce 1-5) a pak na HPP (měsíce 9-12). Do daňového přiznání plánuji uvést jen příjmy z HPP. Chtěl bych se zeptat, jestli musím do daňového přiznání přikládat i příjem z DPP, u které jsem měl podepsané růžové prohlášení. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, jsem OSVČ a dělám si daně sama. Za loňský rok jsem obdržela potvrzení na odpočet z mého životního pojištění ve výši 23 612 Kč zároveň jsem však obdržela potvrzení od penzijního fondu na odpočet ve výši 18 000 Kč. Mohu obě částky zapsat do nezdanitelných částek nebo je částka 24 000 Kč maximální pro součet penzijka i životního pojištění?
Dobrý den, prosím o radu. Manžel měl po celý rok 2020 zaměstnání a souběžně od dubna do prosince i SVČ. Neplatil tedy zálohy na zdr. pojištění. V chytrém formuláři přehledu o příjmech a výdajích mu díky Covid řádku 41a vychází velký přeplatek. Přestože zaškrtl v Prohlášení pojištěnce, že neměl povinnost platit zálohy z důvodu zaměstnání. Covid řádek se přece podnikajících zaměstnanců netýká? Také by mně zajímalo, jak to má podnikající starobní důchodce s povinností platit zálohy na zdr. pojištění Kč 600,- měsíčně (vyplývajících z vyššího příjmu) ve spojitosti s Covidem? Děkuji mnohokrát za Vaši odpověď a přeji hezký den.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.