Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené a v roce 2020 jsem nastoupila na DPČ do domova pro seniory. Od září do prosince jsem si vydělala cca 63 000 Kč hrubého. Manžel si mě odečte jako manželku s nízkým příjmem (jiný příjem než ten na DPČ nemám). Stačí k tomu moje čestné prohlášení? Nebo musím mít z práce potvrzení? A to samé, potvrzení že si neodečítám slevu na děti - stačí čestné prohlášení? Daně budu asi mně i manželovi podávat sama. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, jsem student, od začátku roku 2020 pracuji na DPP (vydělám si vždy méně než 10 000 Kč), v červenci jsem dosáhla 300 hodin u jednoho zaměstnavatele a začala pracovat na DPČ, tudíž jsem odváděla SP a ZP. U zaměstnavatele mám podepsané prohlášení poplatníka a jsem student. Podává zaměstnavatel daňové přiznávání sám od sebe nebo si musím říct? Případně musím do daňového přiznání uvádět výdělky z DPP do 10 000 Kč? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, od srpna 2019 jsem na RD. V loňském roce (2020) na mě manžel přepsal byt, který od května pronajímám za 9 000 Kč / měsíc. Chtěla bych se zeptat, zda mám povinnost podávat daňové přiznání, když nájem je jediný můj příjem vyjma rodičovského příspěvku. Předem děkuji za odpověď.
Pokračování dotazu č. 12724: Dobry den, ano, ja viem ze na obchodovanie zivnost nepotrebujem. Chcel ale vediet ci je pre mna mozne ako slovaka. To danit na cesku zivnost, cize do jedneho danoveho priznania v cesku, bez nejakej zmeny v zivnosti. Pokial to budem obchodovat bez zivnosti. Budem to musiet danit na slovensku. Alebo teda staci ze som danovy rezitent, a mozem danit obchodovanie v cesku bez zivnosti? Moja trvala adresa je stale na slovensku. Ake informacie mam vyplnit do obchodovacieho uctu? Moj zamer je, nemusiet podat danove piznanie na slovesku. Dakujem za odpoved.
Dobrý den, potřebovala bych poradit ve dvou případech daně z příjmů: 1) HPP u zaměstnavatele 1, kde bylo podepsané prohlášení, a k tomu zároveň DPP u zaměstnavatele 2 do 10 tis.Kč se srážkovou daní. Poté ukončen HPP u zaměstnavatele 1 a DPP u 2. zaměstnavatele změněna na pracovní smlouvu, tedy HPP a podepsání prohlášení zde. Je možné požádat druhého zaměstnavatele o roční zúčtování daně? 2) Pouze DPP u jednoho zaměstnavatele s měsíčním příjmem do 10 tis. Kč a podepsané prohlášení k dani. Je nutné žádat o roční zúčtování, nebo není potřeba ani zúčtování, ani daňové přiznání? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Pokud jsem pracovala pouze část roku a nedočerpala jsem základní slevu na poplatníka, tak ji mohu dočerpat při podání daňového přiznání, je to tak? Teď když si, ale vyplňuji daňové přiznání, tak se mi tam přeplatek nezobrazuje. Daň je nižší než roční sleva, ale přeplatek nevyleze, je tam ještě nějaký problém? Děkuji
Dobrý deň, som OSVC, platca DPH a uplatňujeme si 60% paušál. Pracujem v oblasti IT a nedávno som si kúpil pracovný notebook. Je možné si odpočítať DPH z notebooku? Ak áno, musím to urobiť v mesiaci nákupu, alebo je nejaká doba, počas ktorej si to viem jednorazovo odpočítať? A akým spôsobom to je nutné zahrnúť do Kontrolného hlásenia, resp. Do priznania k dani z pridanej hodnoty). Ďakujem za pomoc :)
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.