Zdravím, když mám průmĕr za poslední 3 mĕsíce 30 000 Kč hrubého, tak kolik dostanu na výplatu? Když jsme doma na 60%, vychází to 18 000 Kč. Jenže každý říká v práci nĕco jinýho, že z tĕch 18 000 Kč ještĕ musíme zaplatit sociální a zdravotní. Jsem zamestnanec a jsme doma na 60% skrz malé poptávky ve výrobĕ. Kolik budu mít čistého ve výplatĕ, když mám 30 000 Kč hrubého v průmĕru za poslední 3 mĕsíce? A ještĕ jedna otázka. Pokud skončí 25.5. nouzový stav, bude stát nadále přispívat jak doposud na tĕch 60% když ještĕ nebude práce a budem nadále doma? Moc diķ za odpovĕď.
Dobrý den, na hypotéku kupují rekreační objekt, kde budeme bydlet 1/2 roku a zbylou část roku jej budeme pronajímat. Již bydlíme v bytě koupeném na hypotéku a o úroky snižuji svůj daňový základ (jsem zaměstnanec). Mohu úroky z hypo na chatu odečíst také z daň. základu, když ji budu částečně obývat? Pokud nikoliv, je možné příjmy z pronájmu ponížit o uhrazené splátky hypotéky (tzn. náklad) a další náklady spojené s provozem chaty, které budou v sumě vyšší než příjmy, abych nehradil žádnou daň z tohoto příjmu z pronájmu? Děkuji.
Dobrý den, měl bych dotaz ohledně daňového přiznání. Minulý rok v září jsem odmaturoval, nicméně nástup do zaměstnání jsem měl až 6. ledna 2020. V průběhu roku 2019 jsem neměl žádné příjmy z brigád nebo zaměstnání a byl jsem přihlášený od září do ledna na ÚP jen kvůli zdrav. pojištění, nedostával jsem podporu. Musím v tomto případě podávat daňové přiznání, přestože vlastně nemám co danit (neměl jsem žádné příjmy)? Předem děkuji za odpověď. S přáním hezkého dne
Dobrý den, momentálně na sociálních sítích prodávám pár kousků ručně šitého oblečení. Zatím z této činnosti nemám žádný zisk a chtěla bych si zaplatit placenou reklamu na Facebooku. Nicméně díky tomuto mi vznikne povinnost se nahlásit jako identifikovaná osoba k DPH. Mohu poprosit o radu, zda budu muset poté dávat nějakou formu daňového přiznání každý měsíc, i když půjde například jen o jednorázovou 5-ti denní reklamu? Budu muset poté podávat daňové přiznání např. z každé zakoupené látky? A co všechno je zapotřebí k registraci plátce DPH? Děkuji.
Dobrý den, u zaměstnavatele A mám podepsané daňové prohlášení („růžový papír“) na celý rok 2020. Kvůli současné situaci nemohu pracovat u zaměstnavatele A, tudíž jsem si našel jinou práci a zde potřebuji opět podepsat toto prohlášení. Obě tyto zaměstnání jsou na DPP. Jak mám tedy nyní postupovat? Jde nějak zrušit prohlášení u prvního zaměstnavatele a u druhého zaměstnavatele ho podepsat pouze na určitou dobu? Děkuji
Dobrý den, v případě formuláře "Přiznání k dani z příjmu fyzických osob mající pouze příjmy ze závislé činnost ze zdrojů na území ČR" jsem zůstal u 6. oddílu, ř. 52 a ř. 53, kde se vyplňuje úhrn sražených záloh na daň z příjmů ze závislé činnosti (po slevách na dani). Když ve 3. - 5. oddílu nevyplňuji vůbec nic, tedy neuplatňuji nic a v "Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti..." od dvou zaměstnavatelů, mam pouze u jednoho v případě řádku "Záloha na daň z příjmů" částku X., uvádí se do řádku č. 52 a 53 právě tato částka? Nebo tyto nechávám prázdné? Moc děkuji za radu, vyplňuji tento formulář poprvé a doufám, že i naposledy.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.