Dobrý den, v červenci letošního roku jsem začal podnikat, ale byl jsem student. 6.12. mi bylo ukončeno studium, tudíž přecházím na OSVČ s hlavním příjmem. Od července jsem jako živnostník vydělal zhruba 130 000 Kč. Můj dotaz je, jak to budu mít příští rok s daněmi? Co a kolik bude potřeba zaplatit? Moc děkuji a přeji hezký den.
Dobrý den, zdědila jsem 1/2 rod. domku, který jsem za 75 000 Kč prodala synovi. Hodnotu 1/2 domku odhadl notář na 2,5 mil. Kč. Kolik bude platit syn daň za koupi oné 1/2 domku? Domek je v Čakovicích, Praha 9, starý, potřebuje nutně novou střechu, fasádu, okna. U domku je malá zahrádka a garáž. Předem Vám velice děkuji, děsí nás vysoká částka. Děkuji
Dobry den, v rijnu letosniho roku jsem prodala dum a chtela bych se informovat, zda prijem z ni podleha dani z prijmu FO. Dum jsem nabyla prostrednictvim darovaci smlouvy od sve maminky pred 3 lety. V dome jsem nikdy nemela trvale bydliste. V prvnim ctvrtleti roku 2020 kupujeme na hypoteku baracek. Penize ziskane prodejem domu chci pouzit na zarizeni domecku. Vztahuje se na me tedy osvobozeni z titulu uspokojeni bytove potreby? (pripominam - domek kupujeme z hypoteky, zarizeni chci koupit z prijatych penez z prodeje) Jak mam postupovat pri podani priznani? Je potreba dolozit konkretni faktury za koupi zarizeni nebo staci kupni smlouva na novy barak? Predem dekuji a preji pekny den
Dobrý den, mám dotaz ohledně podepsání daňového prohlášení. Momentálně jsem ukončila hpp u svého zaměstnavatele k 30.11., ale od 1.12. jsem s ním uzavřela dpp. Zároveň mám ale další dpp u druhého zaměstnavatele, kde se chystám podepsat daňové prohlášení. Můj dotaz zní, když jsem ukončila hpp, skončila s ním i jakoby platnost uplatňování slevy na poplatníka? Výhodnější je pro mě, když to totiž momentálně podepíši u druhého zaměstnavatele, ale nevím, jestli tím tedy platnost skončila nebo, jelikož se prohlášení podepisuje na rok u zaměstnavatele, nemá změna z hpp na dpp na to vliv, a tím pádem nemám nárok podepsat u druhého zaměstnavatele daňové prohlášení, jelikož smí být podepsáno jen u jednoho zaměstnavatele. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, chtěla bych prodat byt, 2,5 roku ho mám v osobním vlastnictví. Před odkoupením jsem byla 18 let členem družstva. V bytě jsem ale nebydlela. Bydleli tam rodiče. Po jejich smrti byt pronajímám. Ptala jsem se na několika místech, jestli budu platit 15% daň z prodeje nemovitosti, ale každý mi tvrdí něco jiného. Děkuji za odpověď.
Jsme nestátní nezisková organizace. Poskytujeme sociální služby pro seniory a handicapované občany. V lednu 2020 budeme kupovat dům, kde bude zázemí pro naše sociální služby. Mám dotaz, jakou máme daňovou povinnost pro úhradu daně z nabytí nemovitosti. Tedy zda náhodou jako veřejně prospěšná organizace jsme osvobozeni od daně z nabytí nemovitosti. Velmi děkuji za odpověď.
Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala na odpočet úroků z HYPO v daňovém přiznání. S přítelem máme od začátku tohoto roku sjednaný společný hypoteční úvěr na rekonstrukci domu, zatím jenom splácíme úroky, tím pádem bychom si rádi uplatnili odpočet. Ovšem majitelem domu jsem pouze já, nejsme sezdáni, ani jeden v daném domě nemáme trvalé bydliště a žijeme zde jen chvíli, do té doby jsme domácnost nesdíleli. Já jsem student bez zdanitelných příjmů. Zákonné podmínky pro odpočet jsem si přečetla, vím že je zde podmínka doložení LV z katastru, ale přesto by mě zajímalo, zda existuje nějaká možnost, aby si přítel odpočet reálně uplatnil. Děkuji
Dobrý den, momentálně studuji 1. semestr na VŠ, ale od března bych chtěla jít pracovat do Prahy, ale opět od září bych chtěla na jinou VŠ. Lze mít plný úvazek na půl roku? Nebo spíše bych měla mít částečný či jen brigádu? A jak je to s daněmi a pojištěním? Na čem záleží výše těchto pojištění a daní? Vůbec se v tomto ohledu neorientuji, děkuji.
Dobrý den, v r. 1993 jsme společně s maminkou zakoupily byt 3+1 do podílového vlastnictví. Každá jsme tedy vlastnily 1/2 bytu a takto jsme byly zapsány v katastru nemovitostí. V květnu 2019 maminka zemřela a byt byl řešen v rámci dědického řízení. Doplňuji, že mám sestru, která bydlí zcela mimo. V rámci dědického řízení se tedy řešila maminčin podíl na bytu a se sestrou jsme se domluvily, že bude zapsána jako vlastník 1/2 z maminčiny části, celkově tedy 1/4 bytu, 3/4 bytu vlastním já. Nyní je již sestra v katastru nemovitostí zapsána. Byt tedy nebyl prodán, pouze změněna práva se zápisem do KN. Můj dotaz je, jak postupovat v rámci finančního úřadu, zda toto nahlásit na FÚ, zda se změní roční daň z nemovitosti a jakým způsobem (výše?, budu platit já část a část sestra?), zda budeme některá z nás platit daň a pokud ano, jakou, v jaké výši a v jakém termínu. Děkuji Vám předem za odpověď a přeji Vám hezký den
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.