Pokračování dotazu č. 17228: Dobrý den, pracoval jsem několik dní v prosinci v zahraničí ve státu EU (tedy má pravděpodobně s ČR dohodu o zamezení dvojího zdanění). Tento příjem zahraniční zaměstnavatel zdanil - vidím daň z příjmu a sociální daň. Je třeba tedy tento příjem uvádět do daňového přiznání v ČR? Celkový příjem v zahraničí byl dokonce nižší než 1 000 Kč (což ale asi nic neznamená). Děkuji!
Dobrý den, byl jsem zaměstnán do 1.11. 2021, od tohoto data jsem byl vedený na ÚP do 12.12. 2021 a od té doby opět zaměstnaný. Zajímalo by mě, jak mám podat daňové přiznaní, abych nepřišel o částku, když mám sraženou zálohu jen od prvního zaměstnavatele. Od druhého za půl prosince nemám. A vratka za daně se mi při přičtení výplaty za půl prosince výrazně sníží..
Dobrý den, je možné zpracovat RZD zaměstnanci (nebo radši poslat na FÚ), který chce uplatňovat úvěr ve výši např. 2 000 000 Kč. Ve smlouvě o poskytnutí hypotečního úvěru se píše, že úvěr se poskytuje a) do výše 1 800 000 Kč na financování koupě nemovitosti a za b) na úhradu pojistného do výše 200 000 Kč, na pojištění schopnosti splácet úvěr s jednorázovým pojistným. Množí se nám případy, kdy v úvěrové smlouvě je uvedena neúčelová část, ale s tímto případem (pojistném) jsme se ještě nesetkali. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, minule jsem psal dotaz ohledně výdělku a daní. Vím, že musím tedy podat daňové přiznání, ale daň bude nulová. Jen mě zajímá, kam mám zahrnout ten výdělek. Jelikož nejsem OSVČ, pořád jsem student, a dělám hudbu (hudební produkce, moje songy jsou na spotify atd.), tak to mám zadat pod kolonku Ostatní příjmy - příležitostná činnost? A odečíst si taky mohu nějaké peníze, když na to mám fakturu (třeba koupě nových sluchátek právě na produkci) Děkuji
Dobrý den, v r. 2021 jsem byl zaměstnán v ČR déle než půl roku, poté jsem byl nějakou dobu evidován na ÚP a koncem roku mám odpracováno několik dní fyzicky v zahraničí. Do daňového přiznání tedy uvedu příjmy od bývalého zaměstnavatele v ČR (potvrzení o zdanitelných příjmech od zaměstnavatele) a příjmy ze zahraničí. Je ale třeba uvést i dobu evidence na ÚP? A co je potřeba přiložit / vyžádat od zaměstnavatele ze zahraničí? Děkuji.
Dobrý den Vážení, chci koupit a.s., kterou vlastní jediný majitel dvou akcii. V majetku a.s. je pouze pozemek a objekt - provozovna restauračních a ubytovacích služeb, tuto činnost bych rád provozoval jako FO. Stávající vlastník a.s. (akcii) chce prodat dvě akcie, které vlastní déle než 36 měsíců a nesouhlasí s prodejem nemovitostí a následným zrušením a.s.. Můžu si jako jediný vlastník a.s. prodat sám sobě jako FO nemovitosti, které tvoří jediný majetek a.s. a za jakou cenu? Jaká bude výchozí cena k odepisování – kupní cena akcii, nebo stávající neodepsaná hodnota budovy? Jak to bude s pozemkem, který se neodepisuje – jak je pozemek účetně veden, v jaké ceně, musí být uvedena jeho hodnota při prodeji akcii. Jaká reálná hodnota se použije při přeřazení z obchodního do osobního užívání – tržní, oceněním znalce, odhadem, nebo podle nějakého předpisu? Pro úplnost uvádím, že na pozemku je zřízena a hostinskou činností využívána tzv. zahrádka. Jaká bude cena přeřazení z obchodního do osobního vlastnictví z hlediska daňového – účetní, odhadní, tržní a jak to bude s odpisy? Budou se muset zdaňovat i odepsané částky a to pouze vzniklé po prodeji akcii, nebo i ty, které odepsal prodávající. Jaké daňové povinnosti mě vzniknou, v jaké výši a budu muset také platit solidární daň, když ihned po koupi akcií, nebo až po uplynutí 36 měsíců budu chtít zrušit a.s. a nemovitosti i nadále vlastnit jako FO? Děkuji
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.