Dobrý den, musím to rozepsat, abyste to pochopili. Maminka byla s otcem 47 let. Bohužel má dvě děti z předchozího manželství. Obě se o mamku nikdy nestaraly. Jejich otec zemřel a měl společný majetek s mou mámou. Dostali vše jen oni dvě, což nechápu, nebyla jsem ani pozvána. Taktéž jedná sestra dostala dva byty i finance po dědovi a babičce, což ze zákona patří mojí mamce a jejímu bráchovi. Jenže utekli jako děti z domu kvůli týrání, takže vše dali té sestře, aby se to v rodině nedozvěděli. A my teď měli dědické řízení a otec je má vyplatit z bytu, každé 220 000 Kč a já se svého podílu musela vzdát. Neměl by je jak vyplatit a na účtu už mu nic nezbude. Nepřijde mi to vůbec fér. SHrábli úplně vše, i co patřilo ze zákona mamince. Jedna má barák a dva byty i finance, druhá dva byty. A my co se celý život o mámu staráme a navíc oba byty kupoval otec, jediný on totiž pracoval, musí prodat byt? Navíc má na účtu peníze co mamce darovala její mamka. Sice ne moc, ale také o to přijde. Dá se to nějak napadnout?
Dobrý den,
kdy kdo přesně dostal který majetek? Dědické řízení řeší pouze dělení majetku zůstavitele k datu úmrtí (neřeší se, co dal komu zůstavitel za života - dary poskytnuté dědicům v posledních 3 letech života lze však zohlednit).
Dědictví - byla sepsána závěť nebo se dělil majetek mezi zákonné dědice rovným dílem? Máte-li pocit, že notář v rámci dědického řízení postupoval v rozporu s právem, vyhledejte odbornou právní pomoc - advokát za úplatu vše přezkoumá a případně Vám pomůže s dalšími kroky.
Častokráte se v rámci dědického řízení čelí situaci, kdy někteří zákonní dědici se o zůstavitele nestarali zatímco jiní ano. Chce-li toto zůstavitel v dědictví zohlednit, musí sepsat závěť. Jinak se majetek dělí rovným dílem mezi zákonné dědice (manžel a vlastní děti) nehledě na zásluhovost či morální spravedlnost (notář nemá jak přezkoumat, kdo se o koho jak staral či nestaral). Notář musí postupovat v souladu s platnou legislativou a zásluhovost zohledňovat nemůže.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, jsem v insolvenci, ale únorový příjem mi bude dělat 14 800 Kč. Mám strach, že mi to zruší. Podle výpočtu kalkulačky nemám ani na tu nejnižší splátku, budu v mínusu 1 000 Kč. Ale jsem ochotná to dorovnat. Můžou mi oddlužení zrušit? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, po zemřelé babičce probíhá dědické řízení, které ještě není u konce. Co se týče účtu, hotovost se následně rozdělí mezi dědice (stav ke dni úmrtí). Co se ale stane s penězi, které přijdou na účet až po několika dnech od úmrtí? Děkuji za odpověď. Kateřina
Dobrý den, mám dotaz. Mám půjčku u nebankovní společnosti a dali mi tam úroky, A hrozí, že přijde nějaký interní pracovník. Zajímá mě, co může interní pracovník udělat. A jestli je nejdřív potřeba to dát k soudu, aby přišel exekutor nebo aby mi sáhli na účet. A jestli musí nejdřív poslat písemně, že se něco takové bude dít. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, před dvěma lety jsem měl exekuci a blokaci na účtu, kdy jsem využil svého práva na jednorázový výběr. Exekuce byla následně vyřešena a účet mi byl odblokován a mohl jsem ho opět volně používat. Nyní mi byl účet opětovně zablokován kvůli exekuci a chci se zeptat - když se jedná o novou exekuci a novou blokaci, mám nárok na jednorázový výběr ve výši trojnásobku životního minima? Děkuji za odpověď
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Správně zvolené pojištění na hory ochrání především vaši peněženku. Když už se stane úraz nebo někomu způsobíte škodu, pojištěni za vás uhradí veškeré výdaje. V opačném případě můžete čelit statisícovým až milionovým exekucím. Podívejte se, co doporučují ve společnosti Broker Trust všem, kdo vybírají pojištění na hory a kdo se připravují na odjezd na zasněžené svahy.
Silným motivem k dlouhodobému investování by se mohly stát pro řadu Čechů vlastní děti. Jak ukázal průzkum, který pro Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT ČR) provedla agentura Perfect Crowd, až 66 % respondentů svým potomkům spoří, aby jim v budoucnu ulehčilo vstup do dospělosti. Nejpočetnější skupina dotázaných, konkrétně 29 %, podle citovaného průzkumu naspoří ročně do 10 000 Kč, mezi 10 tisíci a 30 tisíci Kč ročně pak odloží 28 % Čechů.
Po dvou letech vysokých sazeb nastává na hypotečním trhu zásadní zlom. Srovnání nájmu a hypotéky ukazuje překvapivé výsledky: v některých krajích České republiky vychází poprvé od roku 2022 výhodněji hypotéka než nájem. Které to jsou a o kolik méně tam zaplatíte na hypotéce než na nájmu? A co zbývající kraje? Přinášíme srovnání napříč regiony ČR.