Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #24048,Dělení rodinného domu na bytové jednotky

Dělení rodinného domu na bytové jednotky, Reality

14.9.2024 Reality

Dobrý den, je nutné pro rozdělení domu na dvě bytové jednotky mít rozdělené i energie? Budeme rekonstruovat dům, kde bydlíme s rodiči a pro zástavu za hypotéku bychom chtěli použít polovinu domu. Je nutné mít rozdělené energie již při dělení na dvě bytové jednotky? Energie plánujeme rozdělit až při rekonstrukci, tak se nám jedná o to, zda lze dům rozdělit na dvě bytové jednotky teď i bez toho. Děkujeme

Dobrý den, jaké energie máte na mysli - plyn, elektřinu, vodu/odpad, topení, internet? Jaké dělení - samostatné přípojky u vstupu do domu nebo podružné měření před jednotkami? U plynu a elektřiny bývá zvykem mít samostatné plyno/elektroměry. U studené vody bývá obvykle jeden vodoměr na objekt u vstupu a dále podružné vodoměry. Teplá voda a topení se dělí s ohledem na technické možnosti konkrétní nemovitosti. Máte připravené prohlášení vlastníka včetně příloh (projekt, půdorys či pasportizace existujícího stavu)?