Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #8620,Dluhy, manželství a insolvence

Dluhy, manželství a insolvence, Osobní a rodinné finance

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Pokračování dotazu č. 8615: Jde o to, ze ja bankrot mam, jiz zacal bezet za svobodna a manzelka bankrot nema, ale zavazky jiz nezvladame splacet. Auto nemame, nekourime nepijeme a obleceni mame to nejlevnejsi. Tudiz na tyto splatky, ktere mame opravdu nedosahneme. Chtel bych se zeptat, pokud bychom do insolvence vstoupili spolu (i kdyz mne uz samotnemu insolvence bezi), je tam nejaky problem s veriteli, kteri jsou v aktualnim bankrotu? Nenavysi se ty zavazky? Nebo jak se postupuje? A kolik je prosim nutny prijem manzelu pri podani insolvence? Dekuji.

Dobrý den,

v manželství ručíte za své dluhy společně a nerozlučně, tedy je-li v insolvenci pouze jeden z manželů, exekutoři mohou jeho dluhy vymáhat po druhém z manželů. A naopak po Vašem oddlužení by exekutoři mohli vymáhat po Vás dluhy manželky. Proto je dobré: 1) se v insolvenci neženit 2) jako manželé žádat o insolvenci vždy společně. Jakýkoliv jiný postup Vám život velmi zkomplikuje.

Neznám přesně Vaši situaci (celkové příjmy, dluhy, rodinné a majetkové poměry, jak dlouho jste v insolvenci, kolik máte splaceno, kolik ještě dlužíte), ale doporučil bych si vše pečlivě spočítat a případně vyhledat odbornou právní pomoc.