Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Máme s manželkou insolvenci 3,5 roku, manželka pracuje na poloviční úvazek, protože máme dítě 6 let, s platem okolo 18 000 Kč. Já pracují jako řidič v mezinárodní dopravě, plat mám 18 500 Kč přes pásku a okolo 18 000 Kč beru diety, více jako půlku z těch diet utratím za jídlo a hygienu v zahraničí. Ins. správce po mně chce, abych ty diety posílal jemu ve formě mimořádných splátek. Už teď z těch diet mu posílám 8 000 Kč a kdybych měl mu posílat ještě více, tak už nebudu mít za co se stravovat. Můžu vás poprosit o radu mám dělat? Mockrát děkuji
Dobrý den, mám dotaz - před dvěma léty jsem koupil auto od člověka, který nemohl nakládat se svým majetkem, ale přes to auto prodal. Udělal se přepis, vyřídil jsem povinné ručení a jezdil do doby, než mi přišel dopis od exekutora, že kupní smlouva je neplatná a auto zabavují. Všechny úkony proti tomu jsem udělal, ale nevím co dál dělat s povinným ručením, které nemůžu zrušit, i když autem nejezdím. Už rok stojí u exekutora, nic se neděje a já stále platím. Proto se chci zeptat - dá se to přepsat na předešlého majitele, od kterého jsem to koupil? Abych se toho zbavil nadobro, děkuji.
Dobrý den, mám dotaz. Chtěl bych zahájit insolvenční řízení skrze mě a manželku. Ale mám strach, že mi to zamítnou pro nekalý záměr. V prosinci 2024 mi přišlo z dědictví 350 000 Kč, ale tyto peníze z 95% padly na zaplacení jiných úvěrů. Ale co jsem tak zaslechl, tak tuhle informaci může brát soud jako nekalý záměr. Může to tak opravdu soud brát?
Dobrý den, je toto tvrzení stále aktuální? Děkuji
Peníze uložené na penzijním spoření (a spořicím/rezervotvorném životním pojištění) jsou insolvencí a exekucí postižitelné jen v následujících případech: 1) Insolvence: je-li úpadek dlužníka řešen zpeněžením jeho majetkové podstaty (nikoliv splátkovým kalendářem) 2) Exekuce: vyčerpal-li exekutor ostatní přednostní způsoby vymáhání dluhu dle exekučního řádu (obstavení peněz na účtu, srážky ze mzdy, postih jiných majetkových práv dlužníka) Pokud byste však spoření sama zrušila a peníze vybrala, ins. správce (exekutor) by Vám mimořádný příjem obstavil obratem a použil jej na umoření vašich dluhů.
Dobrý den, převedli jsme dům na syna, prodali mu jej za 3,5 mil a pak šli do insolvence. Správce tohle ihned napadl. Chce prodej zneplatnit. Znalecký posudek domu je 6,7 mil. Kč. Co máme dělat? V domě má sídlo i firma. Může syn přijít o dům? Může se stát, že by o dům přišel a musel i nadále splácet hypotéku?
Dobrý deň, máme na rok pozastavenú insolvenci do 30.8. 2025. Manželovi dali výpověď v práci ze zdravotných problému dohodou a v 3. mesiaci by mu mali vyplatiť 2 mesicne platy. Podlieha tento príjem insolvenci nebo ne, když ji máme zastavenou soudem do 8. měsice? Ďekuji
Dobrý den, jsem OSVČ v insolvenci. K podnikání jsem používal staré ojeté vozidlo v hodnotě nižších desítek tisíc Kč, které bylo vyjmuto z majetkové podstaty, jelikož jsem ho potřeboval k podnikání. Auto mělo bohužel závadu, která ho vyřadila z provozu a oprava byla nerentabilní. Pod cenou jsem ho za cca 20 tisíc Kč prodal a raději si pronajal nové vozidlo, abych mohl pokračovat v činnosti a splácet insolvenci. Musím tento příjem z prodeje vozidla odevzdat insolvenčnímu správci jakožto mimořádný příjem? Děkuji
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.