Dobrý den, měl bych dotaz ohledně převodu peněz z Kanadské Banky. Bohužel jsem na základě potvrzení o převodu peněz (Jmenuje se to Telegraphic transfer) odeslal zboží na adresu, ale místo toho aby mi převedli peníze, napsali mi, že chtějí poplatek: Nejdřív to bylo kvůli tomu, že můžou odeslat minimální částku 32 tisíc a drobné, ale dotyčná mi měla převést pouze 24 tisíc. Samozřejmě po doplacení pak přišlo, že kvůli MMF chtějí 25% z celkové částky. Dělalo to asi 8 500 Kč. Bohužel jsem se nechal okecat od dotyčné že je vše v pohodě a opět peníze poslal. Nyní, po x urgencích co teda bude mi přišlo, že omylem banka převod "zdvojila" a proto chtěla od dotyčné odečíst 2x tolik peněz. Ona mi pak psala, že jí teď blokují asi 1000 dolarů a že já musím poslat též 1000 dolarů, aby nám platbu uvolnili. Nemluvě o x dalších kecech o ní že je vše ok. Ona normálně reaguje, mám její ofocenou občanku, je to holka z Maďarska který prý pracuje na lodi (doloženo x fotkama) a kupovala notebook pro neteř. No počítám, že na 99% mi napíšete, že je to podvod a vím, že peníze nejspíš už nikdy neuvidím, ale chtěl bych se zeptat. Mohli byste mi poradit, kde tento podvod nahlásit? Přijde mi, že když půjdu na PČR, že je to naprosto zbytečné, nic s tím neudělají. Není nějaká stránka, kde bych mohl tento podvod nahlásit? Popřípadě myslíte, že má cenu toto nahlásit na Maďarskou policii? Ona normálně reaguje, když jsem jí psal, že je to podvod, že ji nahlásím na policii, začala se rozčilovat co jí to píšu, že to není podvod atd. Skoro bych jí i věřil, ale opravdu se mi nechce platit 1000 dolarů. Už jsem poslal celkem asi 25 000 Kč, které nejspíš neuvidím (+22 000 za notebook co mi mělo přijít). Kdybyste mi mohli poradit kam to nejefektivněji nahlásit? Napíšu klidně na FBI. Moc děkuji předem za odpověď.
Dobrý den,
jedná se o podvod, podejte trestní oznámení na neznámého pachatele na Policii ČR. Podvodník se skrývá v zemi se špatnou vymahatelností práva (nejčastěji Afrika) a navíc s Vámi komunikoval pod falešnou identitou (komunikace s bankou byla taktéž fingovaná a v režii podvodníka), takže ho nebude možné vypátrat ani jinak předat spravedlnosti.
Poslat někomu do Kanady 25 000 Kč jen na základě pár líbivých emailů, to je i na mne velmi silná káva. Selským rozumem:
1) Proč by si někdo z Kanady kupoval bazarový notebook v ceně 22 000 Kč zrovna v ČR? (Vy přece také bazarové zboží nenakupuje na druhé straně zeměkoule, protože samotné náklady na dopravu by byly neúnosně vysoké, nemluvě o doplatcích cla/DPH a dalších rizikových faktorech)
2) Proč jste kupujícímu posílal zboží před zaplacením? Jako prodávající nikdy nemůžete odeslat zboží před zaplacením, jinak kupující nemá důvod Vám platit.
3) "Abych Vám mohl zaplatit peníze, napřed mi nějaké pošlete" - toto bych ani nenazýval pokusem o podvod jako spíše velmi dobrým žertem na úrovni komedie "Ducháček to zařídí". Tohle přece nemůžete myslet vážně...dávejte na sebe v životě pozor, jinak velmi rychle přijdete o mnohem více než o 25 000 Kč.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, jsem v insolvenci, ale únorový příjem mi bude dělat 14 800 Kč. Mám strach, že mi to zruší. Podle výpočtu kalkulačky nemám ani na tu nejnižší splátku, budu v mínusu 1 000 Kč. Ale jsem ochotná to dorovnat. Můžou mi oddlužení zrušit? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, po zemřelé babičce probíhá dědické řízení, které ještě není u konce. Co se týče účtu, hotovost se následně rozdělí mezi dědice (stav ke dni úmrtí). Co se ale stane s penězi, které přijdou na účet až po několika dnech od úmrtí? Děkuji za odpověď. Kateřina
Dobrý den, mám dotaz. Mám půjčku u nebankovní společnosti a dali mi tam úroky, A hrozí, že přijde nějaký interní pracovník. Zajímá mě, co může interní pracovník udělat. A jestli je nejdřív potřeba to dát k soudu, aby přišel exekutor nebo aby mi sáhli na účet. A jestli musí nejdřív poslat písemně, že se něco takové bude dít. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, před dvěma lety jsem měl exekuci a blokaci na účtu, kdy jsem využil svého práva na jednorázový výběr. Exekuce byla následně vyřešena a účet mi byl odblokován a mohl jsem ho opět volně používat. Nyní mi byl účet opětovně zablokován kvůli exekuci a chci se zeptat - když se jedná o novou exekuci a novou blokaci, mám nárok na jednorázový výběr ve výši trojnásobku životního minima? Děkuji za odpověď
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Správně zvolené pojištění na hory ochrání především vaši peněženku. Když už se stane úraz nebo někomu způsobíte škodu, pojištěni za vás uhradí veškeré výdaje. V opačném případě můžete čelit statisícovým až milionovým exekucím. Podívejte se, co doporučují ve společnosti Broker Trust všem, kdo vybírají pojištění na hory a kdo se připravují na odjezd na zasněžené svahy.
Silným motivem k dlouhodobému investování by se mohly stát pro řadu Čechů vlastní děti. Jak ukázal průzkum, který pro Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT ČR) provedla agentura Perfect Crowd, až 66 % respondentů svým potomkům spoří, aby jim v budoucnu ulehčilo vstup do dospělosti. Nejpočetnější skupina dotázaných, konkrétně 29 %, podle citovaného průzkumu naspoří ročně do 10 000 Kč, mezi 10 tisíci a 30 tisíci Kč ročně pak odloží 28 % Čechů.
Po dvou letech vysokých sazeb nastává na hypotečním trhu zásadní zlom. Srovnání nájmu a hypotéky ukazuje překvapivé výsledky: v některých krajích České republiky vychází poprvé od roku 2022 výhodněji hypotéka než nájem. Které to jsou a o kolik méně tam zaplatíte na hypotéce než na nájmu? A co zbývající kraje? Přinášíme srovnání napříč regiony ČR.