Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #3591,Frekvence výpisů z účtu

Frekvence výpisů z účtu, Banka

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč
1.6.2017 Banka

Dobry den, mam jeste dodatecny dotaz k dotazu c. 3564 z 16/5/17 tykajici se zmeny frekvence vypisu z bezneho uctu a sporiciho uctu PRIMA (UniCredit Bank). Momentalne dostavam vypisy 4x rocne postou. Nemam intern. bankovnictvi. Nabizi UniCredit banka krome 4x rocne vypisy frekvenci 2x rocne a nebo je moznost i jen 1x rocne. Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

ano, lze domluvit libovolnou frekvenci zasílání výpisů. Aktuálně Vám UniCredit Bank na spořícím účtu PRIMA úročí peníze 0,05% a za každý výpis poštou platíte 20 Kč, takže Vás pravděpodobně provoz účtu stojí více než vyděláte na úrocích.

Nebylo by lepší peníze přesunout do jiné banky, kde byste mohla získat 0,5-1%? ING Bank nabízí bez podmínek 0,5% + bonus 500 Kč za založení účtu (uložíte-li na něj min. 1 000 Kč). Air Bank dává 1%, pokud si ke spořícímu účtu zřídíte i bezplatný běžný účet a 5x měsíčně zaplatíte kartou.

Každopádně doporučuji zřízení internetbankingu - nic to nestojí a svůj účet budete moci ovládat z pohodlí domova (zbavíte se papírových výpisů, na čemž ušetříte).