Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #12777,Hypotéka bez vlastních úspor

Jaké jsou výhody a podmínky hypotéky pro sezdané páry?

Dobrý den, pomalu se začínáme koukat po hypotéce. Je třeba mít našetřeno i když máme k zástavě dům v hodnotě 2/3 plánové výše hypotéky? Úspory sice máme, ale raději bychom si je nechali pro případ, že by nám vypadl příjem. Jsou nějaké výhody u sezdaných párů oproti nesezdaným? Bývá úrok výhodnější, pokud je hypotéka napsána na oba oproti jednotlivci? Každý bereme v průměru 24 000 Kč čistého. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banka vám může půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti, tedy pokud si budete půjčovat pouze 66% z hodnoty zástavy, obejdete se bez vlastních úspor. Nejsou žádné rozdíly mezi sezdanými a nesezdanými páry (za hypotéku vždy ručí společně a nerozlučně všichni účastníci úvěrové smlouvy nehledě na rodinný stav). 2 žadatelé o hypotéku mají oproti jedinci výhodu - jsou více bonitní (vyšší celkový příjem), dosáhnou na vyšší hypotéku. Prostudujte podmínky hypotéky.