Dobrý den, ráda bych se zeptala. V roce 2013 jsem si vzala půjčku, kterou jsem nedoplatila až v roce 12/2015 mi byl úvěr zpoplatněn a šel na vymáhání k exekutorovi, kdy mi 09/2018 obstavili účet a peníze si vzali. Tím pádem byl dluh zaplacen. Ale při žádosti do BRKI jsem tam našla, že dluh byl zaplacen až 01/2019. Je možné datum opravit na datum zaplacení? Proč je tam datum až se 4 měsíčním zpozděním? Jak dlouho banky přihlížejí k tomuto záznamu v registru? Mohu po 3 letech od zaplacení žádat o hypotéku? A ještě by mě zajímalo, jak dlouho banky uchovávají žádosti o hypotéku v BRKI? Vidí je pořád všechny, ale nepřihlíží k nim nebo jsou záznamy po nějaké doby smazány? Děkuji S pozdravem
Dobrý den,
je-li v BRKI faktická chyba (např. nesedí datum zesplatnění nebo doplacení půjčky), můžete požádat o korekci. Banky obvykle přihlížejí k záznamům mladším 5 let. O hypotéku doporučuji žádat nejdříve za 3-5 let od posledního takto vážného prohřešku. Neúspěšné žádosti o hypotéku zůstávají v registrech 6 měsíců.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, v současné době jsem již rok a půl v insolvenci. Samozřejmě že v této situaci do casin nesmím. Ani mě tam nepustí. Otázka ale zní, pokud insolvenci zruším nebo mi bude zrušena, za jak dlouho od zrušení mě do casina pustí? Děkuji, Jan
Pokračování dotazu č. 24449: Dobrý den, vaše odpověď mne neuspokojila. Potřebuji vědět kompletní postup, jak to bude dál. V práci nemohu pokračovat. Zaměstnavatel mně jasně dal najevo, že musím do důchodu, nebo odejít! Opakuji, jsem v insolvenci a nyní bych měl jít do řádného důchodu. Jeho výše je o pár desítek korun vyšší než je nynější životní minimum, které mi zůstává. Já nevím zda je vše předem jasné IS. Jak postupovat dál? Bude soud, nebo musím insolvenčního správce požádat? Nic nevím! Jak předejít dalšímu vymáhání, exekuci? Pokud budu z důchodu platit cokoliv mimo bydlení a stravu, už nevyjdu s ničím. Důchod je velmi nízký (18 880 Kč). Jak na to?
Dobrý den přeji, mám insolvenci a darovací smlouvu. Na úřadě mě strhávají z darovací smlouvy 2 500 Kč, ale dárce mi nic neplatí, vše si hradím sama. Insolvenční správce neví co s tím. Nechci aby mi strhávali moje peníze, když mi je dárce nikdy nedal. Co s tím?
Dobrý den, měl bych dotaz ohledně rozvodu. S přítelkyní žiji 12 let ve společné domácnosti, jsem ovšem stále ženatý a v tomto manželství mám dceru, které bude v lednu 2025 již 15 let. Pokud bych se chtěl rozvést, jak mám prosím postupovat? Díky
Dobrý den, jsem v insolvenci a nyní bych měl jít do řádného důchodu. Jeho výše je o pár desítek korun vyšší než je nynější životní minimum, které mi zůstává. Co mám dělat? Mohu požádat o ukončení oddlužení? Nebo musím dál něco platit i v důchodu? Děkuji za reakci.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Důležitost příspěvku zaměstnavatele na penzijní připojištění v České republice roste, protože pomáhá zaměstnancům zabezpečit jejich finanční budoucnost. Zaměstnanci, kteří mají nárok na tento příspěvek, tak mohou těžit z výhod snížení daňového základu a posílení svých úspor na důchod. Tento příspěvek není jen finančním benefitem, ale i součástí širších daňových a finančních strategií zaměstnavatelů.
Umělá inteligence (AI) již není jen doménou futuristických vizí nebo vědeckofantastických filmů. Dnes proniká do všech oblastí našeho života a mění způsob, jakým pracujeme, komunikujeme a dokonce i tvoříme. Její potenciál je obrovský, a přesto se mnozí ptají: Jak vlastně umělá inteligence funguje a jak ji můžeme využít ve svůj prospěch?
Půjčka od soukromé osoby, ale též půjčka od soukromého investora, nebo také P2P (peer-to-peer) půjčka. Oba názvy půjčky říkají, že nejde o úvěr od banky, ale ani od licencované nebankovní společnosti. Už tento fakt samotný by ve vás měl vzbudit zvýšenou opatrnost. Může se půjčka od soukromníka vyplatit? A co si tento typ půjčky vyžádá za svou často značnou shovívavost ohledně nižší bonity a příjmů?